SZKOLA RODZENIA!!!! chodzic czy nie??

napisał/a: ~gość 2013-04-26 12:11
Cczarnula, szkoda ze sie zawiedliscie.

ja musze wypelnic forme do szkoly rodzenia i po 25tc u nas jest z tym ze wolalabym isc ciut szybciej no ale co zrobic ;)
mi glownie chodzi o poznanie szpitala, technike karmienia i oddychania ze skorczami bo pielegnacje i opieke nad dzieckiem mysle mam opanowana
napisał/a: ~gość 2013-04-26 12:48
Tumartini napisal(a): Bo ja się głównie nastawiam na te ćwiczenia, bo jestem zielona jak szczypiorek na wiosnę.
ja też właśnie w tym widzę największy sens dla mnie osobiście w szkole rodzenia, bo ja małe dziecko to na rękach trzymałam, ale żeby przewijać kiedykolwiek to nie no i miałam się zapisywać, a moja koleżanka położna do mnie, że mi wszystko powie i w ogóle. No i nie wiem trochę głupio tak za darmo żerować, może po prostu do niej na tą szkołę rodzenia pójdę :P no i mówiła, że koło 20. tc możemy zacząć coś rozmawiać, bo wcześniej to pozapominam. To i tak chyba wcześnie w porównaniu do szkół. Ale póki co się nie napalam specjalnie, zobaczymy najpierw czy poniedziałkowe spotkanie nam w ogóle wypali i kontakt się utrzyma ;)
napisał/a: ~gość 2013-04-26 13:06
Nie dotrwaliśmy do pielęgnacji maluszka.Trudno ja się pocieszam,że moja siostra i wiele osób,ktore znam nie uszczęczały do takiej szkoły,a radzą sobie po prostu instynktownie same świetnie.
napisał/a: mozilla1 2013-04-26 13:58
CZARNULA..........szkoda że się zawiedliście

Mi się szkołą rodzenia zaczyna dopiero na koniec czerwca. Bede chodziła sama, bo mąż od rana w pracy, a zajęcia są poranne.
U mnie w szpitalu gdzie będę rodzić, sami ustalają kiedy mam zacząć szkołę rodzenia. I właśnie dla osób rodzacych w sierpniu termin mamy na czerwiec.
Ale podobno to 6 zajęc tylko..........zobaczę jak to będzie
napisał/a: ada6000 2013-04-26 15:04
o wlasnie tez musze sie zglosic, mi najabardziej odpowiadaby lipiec albo przelom czerwca i lipca, obawialam sie czy to nie za pozno? no ale widze ze z tego co piszecie to bedzie ok.
napisał/a: ~gość 2013-04-26 16:53
mozilla, nie bedzie ci przykro samej?u nas na 30par tylko jedna dziewczyna chodziła sama..
napisał/a: ~gość 2013-04-26 16:57
Cczarnula napisal(a):mozilla, nie bedzie ci przykro samej?u nas na 30par tylko jedna dziewczyna chodziła sama..
ee tam ;D
jesli zajecia sa rano watpie ze kazdy facet bedzie bral wolne ;)
ja bede brala W. jesli bedzie mogl a jak nie to bd chodzila sama
napisał/a: ~gość 2013-04-26 17:00
Cczarnula napisal(a):mozilla, nie bedzie ci przykro samej?u nas na 30par tylko jedna dziewczyna chodziła sama..
a u nas jak na pierwszych zajęciach tylko jedna była sama, tak teraz prawie wszystkie chodzą same

Panowie przychodzą tylko na "ciekawsze" tematy

Swoją drogą 30 par faktycznie musiał być straszny tłum u Was, a mi się wydawało, że na naszych zajęciach jest dużo ludzi
napisał/a: ~gość 2013-04-26 17:01
qamilka, pewnie,ze tak...ale a mówie o takich popoludniowych badz weeknedowych kursach.. u nas powaga byla 1dna dziewczyna sama,reszta wszystko w parach i ona musiala z położna robic ćwiczenia.
tumartini
napisał/a: tumartini 2013-04-26 20:14
Cczarnula napisal(a): na 30par
O mamuś! U nas są 4...
napisał/a: chickadee 2013-04-26 20:19
u nas w mieście nie ma już szkoły rodzenia, bo było mało chętnych (może z czasem się zmieni).
Natomiast jest w drugim mieście - przy szpitalu darmowa szkoła (mymy do niej 40 km) i właśnie namówiłam męża, żebyśmy tam jeździli, no ale w sumie teraz nie wiem bo tak jak Cczarnula pisała nijak to się ma skoro nie będę tam rodziła, tyle że bym chciała nauczyć się oddychać w czasie porodu i etap zajmowania się noworodkiem chciałabym opanować. Hmm
napisał/a: mnpszmer 2013-04-26 22:04
.nienia. napisal(a):etap zajmowania się noworodkiem chciałabym opanować. Hmm
samo przyjdzie
.nienia. napisal(a): tyle że bym chciała nauczyć się oddychać w czasie porodu
mi w szpitalu pokazali i od razu zalapalam