SZKOLA RODZENIA!!!! chodzic czy nie??

napisał/a: karolina87 2007-04-27 13:07
witam ciezroweczki i mamusie!!
czy bedac w ciazy uczeszczalyscie na zajecia w szkole rodzenia, albo czy macie zamiar??
czy uwazacie ze takie zajecia sa potrzebne przyszlym mama, czy pomagaja w porodzie??
jestem teraz w 25 tyg ciazy i zastanawiam sie czy pojsc, w mojej sytuacji jest to troszeczke ciezkie bo mieszkam w Niemczech i za bardzo nie znam jeszcze jezyka:(
chcialam pojsc z mezem ale zastanawiam sie czy wogole warto i czy bez szkoly tez sobie poradze- w koncu nasze mamy rodzily bez takich lekcji
napisał/a: marionette 2007-04-27 13:12
nie wiem, nie interesowałam się tym tematem jeszcze, ale póki co jak dla mnie to jest zwykłe zawracanie głowy;
myślę, że wystarczy przeczytać kilka fachowych broszur i na to samo wyjdzie.

zresztą ja jeszcze nie zdecydowałam się na poród naturalny.
napisał/a: Klusia 2007-04-27 14:26
Słyszałam, że w niektórych miastach szkoła rodzenia jest niezbędna do tego aby szpital przyjął na porodówkę !!! trochę to dziwne bo kiedyś tego nie było i kobiety rodziły zdrowe i silne dzieci, dawały radę...

moja koleżanka musiała zapisać się do takiej szkoły włącznie z mężem, gdyż wybrali poród rodzinny i bez tego "kursu" mąż nie mógłby z nią być...

ogólnie jestem na tak, sama będę chciała się zapisać do takiej szkoły.
napisał/a: Kaira86 2007-04-27 15:21
Uważam tak jak Marionette że takie szkoły nie są potrzebne...uczą CIę tam jak oddychać (w rzeczywistości ból nie pozwala Ci na prawidłowe oddychanie i nie masz siły żeby się na tym skupić),o pozycjach do porodu (tylko niektóre szpitale pozwalają rodzącej rodzić w wybranej pozycji),pokazują filmiki jak wygląda poród(mnie raczej zniechęciły i obrzydziły poród,a przy porodzie i tak wiele nie widziałam bo miałam zamknięte oczy) i uczą jak się relaksować podczas skurczy...
marionette napisal(a):myślę, że wystarczy przeczytać kilka fachowych broszur i na to samo wyjdzie.

DOKŁADNIE!ja osobiście nie chodziłam do szkoły rodzenia,natomiast przeczytałm wiele mądrych książek i opinii w internecie i to mi wystarczyło,wiedziałam już wszystko o porodzie i byłam dobrze przygotowana. a poza tym położne zawsze powiedzą CI co masz robić bo nie wiem czy którakolwiek kobieta przy bolesnych skurczach myślała jak tu znieść ból i poprawnie oddychać więc to dla mnie była strata czasu i pieniążków.

Kluszeczka napisal(a):Słyszałam, że w niektórych miastach szkoła rodzenia jest niezbędna do tego aby szpital przyjął na porodówkę !!!

Nie Kluseczko, szpital ma obowiązek przyjąć każdą rodzącą(no chyba że jest przepełnienie), w niektórych szpitalach nie zgadzają się tylko na poród rodzinny jeżeli rodzice nie ukończyli takiej szkoły.
napisał/a: martunia2 2007-04-27 15:25
Ja, podobnie jak Marionette i Kaira86, uważam, że chodzenie do takiej szkoły jest zbędne. Przy bólu i emocjach nie jesteś w stanie myśleć o "prawidłowym" oddychaniu, a położna jest od tego żeby pomóc...Ja napewno nie będę chodzić
Pozdrawiam
napisał/a: Klusia 2007-04-27 18:16
Kaira86, być może się pomyliłam (mam taką nadzieję) bo to by były okropne zasady...
napisał/a: Kaira86 2007-04-27 19:37
Kluszeczka napisal(a):Kaira86, być może się pomyliłam (mam taką nadzieję) bo to by były okropne zasady...

Nie bój żaby na pewno tak nie zrobią przecież nie każdego stać na taką szkole i mieć czas by chodzić do niej.
napisał/a: wiolisia 2007-04-27 20:41
rzeczyiście na takich zajęciach uczymy się oddychać(sama je prowadziłam) ale tez opieki nad noworodkiem kąpieli i toalety pępka co naprawdę mamom się przydaje-uważam że akurat te tematy sa przydatne
napisał/a: Klusia 2007-04-27 21:21
Kaira86 napisal(a):nie każdego stać na taką szkole

no właśnie wiecie mniej więcej jakie są koszty takiego kursu? czy płaci się od spotkania, czy od godziny, czy za całość?
napisał/a: wiolisia 2007-04-27 21:27
u nas jeden temat kosztuje 20zł a jest ich 10 więc za całość 200zł a le nie trzeba być i płacić za wszystkie
napisał/a: Anetka1 2007-04-27 21:46
Moja siostra uczęszczała przed porodem do szkoły rodzenia i bardzo była zadowolona. Twierdzi że ułatwiło jej to znacznie poród. Dodatkowo w takiej szkole dowiadujesz się wiele o pielęgnacji dziecka. Możesz do niej chodzić razem z partnerem więc oboje się uczycie. Ja raz się z siostrą wybrałam, bo akurat szwagier nie dał rady i akurat wtedy było o tym jak kąpać maleństwo. Jak dla mnie szkoła rodzenia jest super. Jak nadejdzie na mnie czas, to na pewno sie zapiszę.
napisał/a: wiolisia 2007-04-27 21:49
ja tez mam zamiar-ale pogadam tylko z dziewczyanmi bo sama tam prowadziłam ajęcia więc wiele od tego czasu się nie zmieniło