Ciąża?

napisał/a: diamantegirl 2014-02-05 07:41
Mam dwadzieścia lat i razem z mężem chcielibyśmy mieć dzidziusia. Staramy się o niego. Jednak od około pięciu dni mam okropne zawroty głowy. Czasem mnie tak dziwnie mdli. A pochwa zdaje się jakby ciaśniejsza.. Średnio co 2 dni ponawiamy nasze próby. Jednak te objawy mnie zastanawiają. Czy faktycznie nam się udało. Wiem, że na test jest za wcześnie.. Mam bardzo nieregularne cykle, więc ciężko mi obliczyć kiedy mam dni płodne. Momentami mam 28 dni, czasem 33, czasem 37 a czasem 40. Także nie wiem czego mogę się spodziewać.. Dziewczyny proszę was, powiedzcie co o tym myślicie. :)
napisał/a: ~gość 2014-02-05 07:47
diamantegirl napisal(a): A szyjka macicy zdaje się jakby ciaśniejsza.
hm ale w jaki sposób ciaśniejsza? Zamknięta, otwarta, nisko, wysoko?
napisał/a: diamantegirl 2014-02-05 07:51
vanilla, Jakby się zamykała.. Szczerze mówiąc nie potrafię określić czy wysoko czy nisko :(
napisał/a: ~gość 2014-02-05 08:00
a właściwie który dzień cyklu masz? :) badasz regularnie szyjkę żeby faktycznie wyczuć na jakim jest etapie?
napisał/a: diamantegirl 2014-02-05 08:03
vanilla, Staram się regularnie, ale nawet mój mąż zauważył, że od kilku dni stałam się bardzo ciasna. Momentami czuję się jak dziewica. :). Do tego dochodzą okropne zawroty głowy, dziś wzięłam wolne, bo mdli mnie dziwnie. Wzdęcia i zaparcia też się zdarzają od kilku dni. Wszystko mnie zastanawia i boję się, że za bardzo analizuję, bo pragnę dzidziusia.
napisał/a: ~gość 2014-02-05 08:09
diamantegirl, pytam, bo nasunęło mi się podejrzenie, że piszesz o pochwie nie o szyjce macicy ;) i się nie myliłam, szyjkę bada się w środku i powiedzmy, że trzeba mieć trochę wprawy. Twoje objawy mogą wskazywać na ciążę, ale mogą też na przemęczenie połączone z jakąś niestrawnością. Obserwujesz cykl, wiesz kiedy była owulacja i ile minęło? :)
napisał/a: diamantegirl 2014-02-05 08:12
vanilla, Ah ta moja głupota :D. Szczerze mówiąc mam dziś 18 dzień cyklu. Jednak tak jak wspomniałam mam nieregularne cykle, zdaża się cykl 22 dni, czasem 28, lub 32,37. Więc ciężko mi tak obliczyć, zależy od miesiąca tak naprawdę.
napisał/a: dagsam 2014-02-05 08:31
wydaje mi się że nakręcasz się... spokojnie poczekaj gdzieś do następnego weekendu i skocz na betę to będziesz mieć 100% pewność bo przy twoich cyklach ciężko stwierdzić kiedy mogło dojść do zapłodnienia
napisał/a: diamantegirl 2014-02-05 08:33
dagsam, najbardziej zastanawiają mnie te zawroty głowy przy zmianach pozycji.
napisał/a: ~gość 2014-02-05 08:35
diamantegirl, a nie myślałaś o przebadaniu się pod kątem tych cykli? 2 tygodnie rozstrzału to bardzo dużo, tak na prawdę niewiadomo nawet czy masz prawidłową fazę lutealną jeśli masz cykl 22 dniowy. Też myślę, że jeszcze za wcześnie, u mnie osobiście, wiem że to nie ma na innych odniesienia, ale tak dla przykładu, objawy się zaczęły dopiero w okolicach spodziewanej @, ale nawet jeśli miałabyś tym razem 22 dniowy cykl, to też wg mnie za wcześnie szczególnie, że objawy masz od 5 dni ;)
napisał/a: diamantegirl 2014-02-05 08:37
vanilla, w takim razie będę musiała spokojnie czekać. mam nadzieję, że tym razem się udało.. nie chcę kolejnych rozczarowań. w każdym razie, dziękuję wam bardzo :*
napisał/a: ~gość 2014-02-05 08:40
diamantegirl, a nie jesteś przemęczona? Albo nie wiem chociażby głowy czy uszu nie przewiałaś?