Pierwsze oznaki ciąży

napisał/a: ami1 2006-08-22 17:12
Każda kobieta przechodzi ciążę inaczej. Jedna lepiej, druga gorzej. Ale jak zorientować się, że to już . Nie każda kobieta wie o tym od samego początku. Może wpiszcie tu wasze sugestie dotyczące pierwszych dni i tygodni bycia w ciąży . Ja dołoże swoje.
napisał/a: samsam 2006-08-23 12:31
Ciekawy temat. Ja nic nie napiszę, ale chętnie poczytam - tak na przyszłość
napisał/a: ~gość 2006-08-29 21:14
no wlasnie kochalam sie z chlopakiem 17 dnia cyklu a okres mam co 29 dni około.kochalismy sie bez zabezpieczenia znaczy stosunek przerywany.dzisiaj mija 8 dzień a mnie bola strasznie piersi jak nigdy,rano dostałam nudnośći a 2 dni temu brzuch mnie bolał okropie w nocy nie moge spać czy mozliwe ze to ciaża
napisał/a: samsam 2006-08-30 07:46
Wydaje mi sie, że po ośmiu dniach od stosunku nie jest możliwe, abyś miała już nudności. Być może jest to spowodowane czymś innym, np, jakimś wirusem. Poczekaj do miesiączki, a jeżeli chcesz już wiedzieć, to zrób test ciążowy. Tesy ciążowe pozwolą wykryć ciążę nawet 24 godziny po zapłodnieniu.
napisał/a: atka83 2006-08-30 13:13
.................................
napisał/a: ~gość 2006-08-30 17:32
zabezpieczam sie tabletkami antykoncepcyjnym. Ale taraz, kidy wypadalyby moje dni plodne kochalam sie z chlopakiem. Mam wrazenie ze nie wszystko jest w porzadku. Zamartwiam sie poniewaz ostatnio pilam sporo alkoholu, czy mogl on oslabic dzialanie tabletek? I czy jest mozliwe ze jestem w ciązy?Prosze poradz.
napisał/a: samsam 2006-08-30 17:51
Spożywanie alkoholu prawdopodobnie może obniżyć działanie tabletek, tak jak niektóre leki. Ja w to nie wierzę, ale tak gdzieś czytałąm. Ale myślę, że nie masz sie co obawiać. Jeżeli po nadmiernym spożyciu alkoholu miałaś problemy żołądkowe - no to jest to możliwe.
Ja brałam tabletki przez 5 lat, nie zawsze regularnie. nie rezygnowałam z alkoholu i jakoś jeszcze mamusią nie jestem. Jest pewna, że nie masz się co obawiać.
napisał/a: ~gość 2006-09-02 15:10
kochamy się ze swoim chłopakiem zawsze nizależnie od dnia cyklu z prezerwatywą a dodatkowo staramy sie unikać współżycia w te płodne teoretycznie dni od 10 do 17-18, bo miesiączkuje albo raczej miesiączkowałam co 28 dni, bo okres mi sie juz spóżnia 6 dzieńMam bolesne i obrzmiałe piersi, nudnosci nie miałam ale boje się że to może ciąża, chociaż wczoraj robiłam test i nic, ale to było wieczorem i nie wiem czy moge być pewna, że wynik jest wiarygodny
napisał/a: samsam 2006-09-02 15:19
Dostepne na rynku testy są już tak dopracowane, że wykryją ciążę już po 24 h po zapłodnieniu i bez względu na porę dnia. Bolące piersi i brzuch moga być oznaką tego, że właśnie wkrótce pojawi sie okres. Może masz zaburzenia hormonalne i to jest powodem opóźnienia miesiączki. Około dwóch miesięcy temu nie miałam miesiączki przez ponad 10 dni. Zrobiłam test, wyszedł negatywny. Poszłam do lekarza i pierwsze pytanie, które mi zadał to było pytanie o test. Dał mi leki hormonale na wywołanie miesiączki i uregulowanie cyklu.
Tak więc, jeżeli miesiączka nie pojawi się w ciągu najbliższych dni, proponuję wizytę u ginekologa.
napisał/a: ~gość 2006-09-02 18:05
Na szczęście miesiączka się pojawiła
napisał/a: samsam 2006-09-02 19:09
To bardzo dobrze. Widzisz, nie potrzebnie się zamartwiałaś.
napisał/a: palika 2006-09-02 22:58
Ja wiedzialam od samego poczatku ze jestem w ciazy.Moze to smiesznie zabrzmi,ale od tego "pamietnego" wieczoru wiedzialam,ze na tescie ciazowym pojawia sie dwie kreseczki .I rzeczywiscie pojawily sie...