Praca z lakierami - ciąża

napisał/a: Vicki 2014-11-22 18:40
Pracuję w mieszalni lakierów samochodowych i chciałabym wiedzieć jakie ryzyko nosi za sobą przebywanie w takim miejscu przyszłej mamy. Jeszcze nie jestem w ciąży ale plany już są a razem z nimi obawy w jaki sposób może to zaszkodzić dziecku. Nie mam możliwości pójścia na zwolnienie ani zmiany stanowiska pracy. Co prawda nie mam bezpośredniej styczności z lakierami bo znajdują się w pomieszczeniu obok ale w powietrzu czuć zapach rozcieńczalników (ja oczywiście po kilku latach już tego nie czuje ale każdy kto wchodzi już tak).
napisał/a: dagsam 2014-11-23 12:28
w tedy nie masz wybboru jak iść na zwolnienie L4 i ni rozumiem pojęcia że nie ma opcji...
napisał/a: Agusiek 2014-11-23 15:07
Jeżeli nie masz możliwości iść na zwolnienie ani nie ma szans na zmianę stanowiska pracy, pracodawca zwalnia Cię z obowiązku pracy na cały okres trwania ciąży przy zachowaniu comiesięcznego wynagrodzenia. Moim zdaniem nie wolno Tobie tam w ciąży pracować, to może być niebezpieczne dla dziecka
napisał/a: myszka88888 2015-01-21 12:41
Jak dla mnie taka praca z lakierami jest trochę niebezpieczna dla dzieciątka.
napisał/a: Tigana 2015-01-21 14:35
NIe możesz pracować z takimi rzeczami bedac w ciazy i twoj pracodawca powinien cie o tym poinformowac na pierwszym szkoleniu BHP
napisał/a: myszka88888 2015-02-11 08:53
Jeśli Twoja praca zagraża dziecku to powinnaś iść na zwolnienie. Nie rozumiem tego jak pszesz, że nie ma opcji.