MMR

napisał/a: agatek2 2014-02-10 13:54
hej.
dawno mnie tu nie bylo ,ale mam pytanko ,pewnie odwieczne te samo :/
nastepna szczepionka jaka bedziemy mieli to mmr..mam wiele watpliowsci i panicznie sie jej boje...pielegniarka powiedziala ze da nam ta bardziej bezpieczna czyli pewnie nie mmr II tylko priorix...... co sadzicie w ogole o tej szczepionce? mialy wasze dzieci jakies skuti uboczne? jestem za szczepienieniami ale tej szczepionki boje sie panicznie....
napisał/a: Kinia 2014-02-10 17:33
Moj mały miał MMR bo nie mieli priorixa ale nic u niego nie wystąpiło, nawet gorączka nic zupełnie, a mojej koleżanki dziecko po prioriksie mała miało gorączkę. Ja tez sie trochę bałam, ale w sumie cieszę sie ze zaszczepilismy
napisał/a: Niebanalna 2014-02-10 17:41
Ja zgłosiłam się z Synkiem na szczepienie, nie zdawałam sobie sprawy z tego, że to będzie ta 3 w 1. Zaszczepili go MMR. Nie miał żadnych skutków poszczepiennych. Nie gorączkował, miał apetyt, humor mu dopisywał. Nie widzę jakiejkolwiek niepokojącej reakcji jest organizmu na tą szczepionkę. Dopiero niedawno dowiedziałam się, z jakimi obawami borykają się rodzice rocznych dzieci, które mają być zaszczepione na odrę, świnkę i różyczkę. W sumie cieszę się ze swojej nieświadomości.
napisał/a: farazi 2014-02-10 20:03
agatek napisal(a):bardziej bezpieczna czyli pewnie nie mmr II tylko priorix
Czym, oprócz producenta, się różni Priorix od MMRII?
napisał/a: ~gość 2014-02-10 20:43
agatek, a rozmawiałaś z lekarzem na ten temat?
my na razie jesteśmy na nie, ale pogadam jeszcze z lekarką, poproszę o skierowanie do neurologa i badania krwi/moczu, wtedy podejmiemy decyzję.
napisał/a: ~gość 2014-02-10 21:21
sauatka, ale to chyba obowiazkowa szczepionka co nie? Powiesz cos wiecej po co chcecie isc na konsultacjd co.neurologa i po co te badania? Zeby bylo wiadomo ze jest wszystko ok?
My mamy miec MMR w wrzesniu... i tez chetnie sid dowiem czym sie rozni priprox od mmr2
napisał/a: ~gość 2014-02-10 21:33
Cleo87, tak obowiązkowa. Do neurologa, żeby zbadał młodego powiedział czy możemy szczepić, czy nie. Badania, żeby sprawdzić czy wszystko ok, czy nie rozwija się żadna infekcja.
napisał/a: ~gość 2014-02-10 21:37
sauatka, hmm nawet nie pomyslalabym zeby sczepionke.ko.sultowac z neurologiem...
napisał/a: Agusiek 2014-02-10 23:43
Łufff już myślałam że tu znowu o autyzmie.

Jak dla mnie to to szczepionka jak szczepionka. Podana zdrowemu dziecku, nie szkodzi. Nie ma co się bać!
napisał/a: ~gość 2014-02-11 07:58
sauatka, ale co dokładnie neurolog oceni? My będziemy szczepić, i tak jest obowiązkowa, a i bez tego są problemy ze żlobkiem czy przedszkolem, nieszczepione dziecko to już w ogóle przegrane pod tym względem. I w tym przypadku jak zwykle najlepiej nie czytać za dużo "internetów", bo na łeb można dostać ;)
napisał/a: ~gość 2014-02-11 08:56
vanilla napisal(a):sauatka, ale co dokładnie neurolog oceni?

Czy dziecko rozwija się prawidłowo, wizyta u pediatry trwa zwykle 3 minuty, przez tyle czasu może wszystkiego nie wyłapać. Jeśli wszystko jest ok, neurolog mówi, że szczepić można, jeśli coś jest nie tak dostajemy kartkę że szczepienie trzeba przełożyć/nie szczepić.

szczepionka jest obowiązkowa, ale kto co Wam może zrobić, jeśli dziecka nie zaszczepicie? siłą go nie wezmą ;)
napisał/a: ~gość 2014-02-11 09:01
sauatka napisal(a):wizyta u pediatry trwa zwykle 3 minuty,
u mnie 45 minut, lekarz ją bada, kręci, obraca, cuduje ile wlezie
sauatka napisal(a):szczepionka jest obowiązkowa, ale kto co Wam może zrobić, jeśli dziecka nie zaszczepicie? siłą go nie wezmą
nie, ale jest się już na czarnej liście sanepidu a tak poważnie to słyszałam, że przynajmniej u mnie w mieście tak jak pisałam dziecko ma problemy ze żłobkiem/przedszkolem/szkołą. No do szkoły wiadomo ktoś przyjąć chyba musi, ale nie wiem jak to się odbywa.