Szczepienia

napisał/a: jente8 2015-12-20 12:59
corsyka napisal(a): pamiętam, że swego czasu jednym z miast obok wszystkie dziewczynki miały darmową szczepionkę na hcv, też fajna inicjatywa

To też u nas było :) I chyba jeszcze w jednym mieście obok takim na W
napisał/a: ~gość 2015-12-20 15:00
corsyka, słuszna uwaga z imigrantami, muszę szwagrowi zapodać
napisał/a: corsyka 2015-12-20 17:50
Jente, aaa fakcznie było a u nas oczywiście syf, kiła i mogiła i żasnych darmowych szczepień miasto nie refunduje...

vanilla, ciekawa jestem jego reakcji na taki argument, trzymam kciuki jakby co
napisał/a: lexie1 2017-01-14 22:06
Mam nadzieję, że odświeżę temat.

Czy któraś z was szczepiła państwowymi szczepionkami? Co mnie przekonuje - jestem z pokolenia, które się nimi szczepiło i żyję, te szczepionki są już sprawdzone. Pieniądze, które mielibyśmy przeznaczyć na skojarzone szczepionki może lepiej wydać na dodatkowe szczepionki - pneumokoki lub meningokoki. No i ostatnie pytanie: czy ktoś z Was pamięta swoje szczepienia i ma traumę po dużej ilości wkłuć?
napisał/a: dagsam 2017-01-14 23:58
Lexie my szczepimy 5w1; K ma traumę bo po szczepieniach dpstawal wstrząsów i każde mial w szpitalu i każde kończył drgawkami...
napisał/a: KarolciaK 2017-01-15 00:03
dagsam, i szczepiliscie dalej po takich drgawkach?
napisał/a: dagsam 2017-01-15 02:59
K mial drgawki, B po szczepieniach nie miał żadnych skutków ubocznych :)
napisał/a: Sofi 2017-01-15 07:35
lexie, Adasia szczepilam 5w1, ale podobno je wycofali?
Teraz skłaniam się ku tym na nfz, ale zobaczymy.

Co z tą nową szczepionką obowiązkową na pneumokoki? Oba jakoś na początku ma być podawana? Da się to jakoś odwlec?
napisał/a: lexie1 2017-01-15 08:54
dagsam, dzięki za odpowiedź

Sofi, 5w1 nadal są

Szczepionka na pneumokoki jest obowiązkowe (i bezpłatne) od stycznia 2017. Moja Mała się nie łapie, czego akurat żałuję.
napisał/a: Vanilia1 2017-01-15 09:16
lexie, my szczepilismt na nfz ale nas wszyscy przekonywali na 5w1.
Maly na poczatku plakalz min , raz nawet nie zauwazyl ukuc, ale to dzieki pielegniarce :)
W domu nic mu nie bylo ale ostatnie nasze szczepienie niestety juz bylo inme maly dostal goraczki drgawek I mi wymiotowal , bylismy z tym u spowrotem w przychodni. Jednak maly mial problem z wyrastajacymi zebami I byc moze sie podziebil I wszystko sie skumulowalo. W kazdym razie pol dnia myslalam ze to nop a w gabinecoe lekarskim syn nie mial juz zadnych objawow ale zglosimy to jako nop przy nastepnej wizycie
napisał/a: Nadiya1 2017-01-15 11:29
lexie ja nie zaluje ze moj K. nie lapie sie na obowiazkowe pneumokoki. Jakos tej szczepionce nie ufam... A na NFZ szczepilismy S. i szczepimy teraz K. Jedyne zle ncydenty z S. mielismy pare dni po szczepieniu Priorixem na odre swinke i rozyczke. No i po pierwszym kiedy to plakal mi przez 3godziny bez przerwy.

[ Dodano: 2017-01-15, 11:31 ]
Sofi na pierwszym szczepieniu poszpitalnym w 6tz w przychodni, dziecko nie bedzie mialo 3wkluc tylko 4 bo dochodza pneumokoki. Po tym bodajze jeszcze 2 lub 3 dawki uzupelniajace czy przypominajace, jak zwal tak zwal. Mowa o tych szczepieniach na NFZ.
napisał/a: KarolciaK 2017-01-15 11:53
dagsam, aaaaa sorry, nie dojrzalam liter