Kłopoty ze snem

napisał/a: kate1775 2014-04-21 08:41
Witajcie,
Mam problem. Otóż moje 5,5 miesięczne dziecko bardzo mało sypia w dzień i w nocy. Sytuacja zdawała się być opanowana, gdyż od jakiegoś czasu budził się w nocy tylko 2 razy ok północy i 4 rano, a w dzień spał łącznie jakieś 3 godzinki. Ostatnio coś zaczęło się znowu psuć. W dzień z trudem udaje mu się zasnąć na dwie drzemki po 40 minut. Na spacerze śpi tylko pół godziny i budzi się z wielkim płaczem, jak zresztą po każdej drzemce. Wieczorem zasypia po 20 a już o 22 się budzi i tak do 6 co godzinę. W dzień jest okropnie marudny, non stop trze oczy i ziewa. Może poradzicie coś? Zęby to chyba nie są, bo dziąsełka nawet nie są zaczerwienione ani opuchnięte. Nie mam już sił.... Jestem z nim sama, bo mąż do czerwca jest w szkole na wyjeździe i nie mieszka z nami. Zaczynam mieć depresję, bo ten stan trwa już ok miesiąca. Dodam, że drzemki o tych samych porach i spać kładę też o tej samej godzinie po kąpieli i karmieniu.

Aha dodam jeszcze, że w nocy zasypia tylko i wyłącznie przy piersi, gdzie wczesniej zasypiał normalnie
napisał/a: dagsam 2014-04-21 09:00
kate u nas ostatnio podobnie bylo bartek nie umial zasnąć. .. ja stosuje metode 3-5-7... dwa dni temu zasnal mi po 7 minutach wczoraj za to juz w niecałe 3... metoda jest kontrowersyjna lub jak to mowia okrutna ale kurde ja tez chce żyć. .. poczytaj o tej metodzie i glowa do gory :*
napisał/a: mozilla1 2014-04-22 11:39
kate1775 napisal(a): Zęby to chyba nie są, bo dziąsełka nawet nie są zaczerwienione ani opuchnięte.

Ale nie musisz jeszcze widzieć tej opuchlizny na dziąsełkach.
U nas był miesiąc takich problemów i marudzenia a zębów tez nie było widać.
Wiec ja mimo wszystko zgoniła bym te problemy ze snem na ząbkowanie.

Nie wiem co ci doradzić, bo na nas z drzemkami też bywa różnie w ciągu dnia. Są dni że na cały dzień wystarcza mu 30 minut, a są dni że ma kilka długich drzemek.
Na noc zasypianie...............u nas zawsze było tak że jest kąpiel, przebranie się w piżamkę i od razu butla z mlekiem. Jak nie uśnie na butli to po prostu kładę go do łóżeczka i włączam muzykę poważną. Sam przy niej zasypia.

Jak nie próbowałaś z muzyką to może warto. U nas od początku nam pomagała w problemach ze snem
napisał/a: Lucyna33 2014-04-22 12:03
Brak jasnych reguł związanych ze spaniem np. nieregularny tryb życia dezorientuje malucha. Raz pobudka o 6 rano, drugim razem o 9-tej. To samo dotyczy kładzenia się. W takich okolicznościach dziecko buntuje się i nie chce spać. W miarę stały rozkład dnia ułatwia zasypianie. Być może rzeczywiście jest to początek ząbkowania, ale wcale nie musi. Warto więc zwrócić uwagę na regularność trybu dnia i nocy.
napisał/a: kate1775 2014-04-22 19:48
A dajcie spokój.... usypiał sam w łóżeczku a teraz jest znowu darcie papy

Nie mam sił ;-((( Jestem na skraju rozpaczy
napisał/a: dagsam 2014-04-22 20:31
kate spróbuj metody 3-5-7 poczytaj o niej... dziecko 3 min placze uspokajasz 5 placze uspokajasz 7 min i jalby dalrj plakal uspokajasz i znow za 7 min.. u nas 1 dzien zasnal tuz przed koncem 7 min na nastepny dzien przed 3 min a dzis 1.5 min bez placzu i spal
napisał/a: kate1775 2014-04-23 05:56
dagsam, a jeśli to zęby?? Nie wiem czy dam radę sama zastosować tą metodę
napisał/a: Niebanalna 2014-04-23 07:29
kate1775, współczuję i wiem co przeżywasz, bo nasz Synek od początku miał problemy ze spaniem. Ogólnie bardzo mało spał i co godzinę w nocy budził się z płaczem. Drzemki w dzień też były krótkie i mało, jak na malucha. Jakoś to przetrwaliśmy, ale nadal zdarzają się pobudki. Na kolki jest za późno, więc bym je wykluczyła. Ząbki mogą już iść, ale wcale nie muszą. Niestety Twoje zmęczenie, poirytowanie, nie pomaga w tym wszystkim, bo Mały odczuwa emocje i one na niego oddziałują. Nikt nie może Ci przy nim pomóc, choć przez kilka dni? Mama, Teściowa, siostra, szwagierka? Może jakbyś trochę odetchnęła, byłoby łatwiej to przetrwać...
napisał/a: dagsam 2014-04-23 07:36
kate to moze daj syrop przeciwbólowy przed snem i bedziesz wiedziec...
wjesz i tak placze i tak placze...

nam to pomogło przynajmniej moge sie umyć czy cos xD
napisał/a: kate1775 2014-04-23 14:19
Eh.... mało tego ,że nie śpi cały dzień wyje to i w wózku leżeć nie chce. Ma alergie. Jestem taka wkurwiona, że chyba się potne a jego sprzedam na rynku. Mam dosyć bycia matką dziecka, któremu wiecznie zle

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
napisał/a: dagsam 2014-04-23 16:07
a bylas z ztym problemem u pediatry, neurologa czy cos? moze ma zmozone napiecie czy cos?
napisał/a: kate1775 2014-04-23 19:14
dagsam, żadnego wzmożonego napięcia nie ma ;-((

Ma to o czym pisze niebanalna. Jest zmęczony, nie potrafi zasnąć w końcu jest wyczerpany i też nie może usnąć. Koło się zamyka