Zmiana szkoły

napisał/a: Valkiria_ 2014-04-16 14:36
Przyszedł najwyższy czas, abym zaczęła myśleć o przeniesieniu syna do innej szkoły.
Synal kończy II klasę podstawówki, jestem zmuszona przenieść go do szkoły w innym mieście (póki co chodzi do szkoły w mojej rodzinnej miejscowości, nie chciałam mu robić sajgonu w połowie roku szkolnego). Problem taki, że jestem w proszku w tej kwestii. Nie mam pojęcia zupełnie jak to się załatwia, ile wcześniej trzeba to organizować, czy do nowej szkoły się idzie z dzieckiem, czy samemu? Czy dopiero jak młody dostanie świadectwo po II klasie? Jakie dokumenty muszę wziąć ze starej szkoły, jakie złożyć w nowej szkole? Kiedy to wszystko załatwiać? Czy jakąś opinię musi obecna szkoła dziecku pisać, czy wystarczy to opisowe świadectwo? Tyle pytań, a nie ma mi kto udzielić odpowiedzi poza Wami dziewczyny...
napisał/a: candela1 2014-04-16 17:41
Na Twoim miejscu wybrałabym się do nowej szkoły zaraz po świętach. Potem dyrektor może Cię trochę zdawkowo potraktować, bo koniec roku szkolnego, dużo załatwień i takie tam...
Myślę też, że na pierwsze spotkanie nie ma co dzieciaka ciągnąć. Przede wszystkim musisz się dowiedzieć przecież czy jest miejsce w klasie dla Twojego syna. Z resztą dyrektor nowej szkoły na pewno szczegółowo Ci wytłumaczy jakich dokumentów potrzebuje i na kiedy.
A jeśli chodzi o syna, to warto by było go zabrać do nowej szkoły przed początkiem roku szkolnego żeby się trochę oswoił. Może by nawet się udało go przyprowadzić w jakiś wolniejszy dzień żeby poznał klasę i wychowawczynię? Na pewno uniknie sporego stresu na początku roku szkolnego powodzenia!
napisał/a: Nessa1 2014-04-16 20:56
Valkiria_, Syn miałby od września pójść do nowej szkoły?
Valkiria_ napisal(a): Nie mam pojęcia zupełnie jak to się załatwia, ile wcześniej trzeba to organizować, czy do nowej szkoły się idzie z dzieckiem, czy samemu?

Żeby go zapisać? Możesz sama. Możesz też pójść z Młodym i możliwe, ze będziecie mogli wejść do jego przyszłej klasy by poznać dzieci i wychowawczynię :) Na rozpoczęcie roku szkolnego oczywiście rodzice również przychodzą.
Valkiria_ napisal(a): Jakie dokumenty muszę wziąć ze starej szkoły, jakie złożyć w nowej szkole?

Świadectwo, akt urodzenia dziecka i nie wiem czy nie dadzą Ci takiej kartki, ze dziecko uczęszczało do tej szkoły.
Valkiria_ napisal(a):Kiedy to wszystko załatwiać?

Najlepiej przed zakończeniem roku szkolnego, ale jeśli to jest szkoła rejonowa Twojego dziecka to muszą dziecko przyjąć do szkoły nawet gdybyś tam przyszła pod koniec wakacji.
Valkiria_ napisal(a):Czy jakąś opinię musi obecna szkoła dziecku pisać, czy wystarczy to opisowe świadectwo?

Świadectwo i jeśli dziecko ma opinię bądź orzeczenie to musisz to dostarczyć- jeśli nie będziesz miała przy zapisie to poinformuj, że opinia/orzeczenie jest bądź będzie w niedługim czasie.
napisał/a: Smartboy_pl 2014-09-15 10:17
Wszystko możesz załatwić ww akacje,składasz podanie o przyjęcie do szkoły,zresztą w danej placówce w administracji powiedzą Ci jak to wygląda. Jedyne czego bym uniknęłą to przeprowadzki podczas roku szkolnego,jeżeli już to najlepszą opcją będą wakacje.
napisał/a: Haider01 2014-10-01 22:15
moja córka miała, chodziliśmy do logopedy, od 5-6 roku życia. skonsultuj ze specjalistą, ale z tego co pamiętam od ok5 roku można zacząć terapię.
napisał/a: bolo1696 2015-01-07 15:11
Pewnie trzeba najpierw dostarczyć świadectwo ukończenia klasy. I dodatkowo przyda się opinia od wychowawcy klasy, czy czasami dziecko nie sprawiało problemów w klasie. Bo może się zdarzyć, że nie dyrektor nie będzie chciał go przyjąć.
napisał/a: ingusia11 2015-03-04 10:56
W przypadku mojej chrześniaczki też tak było.
napisał/a: Smartboy_pl 2015-03-04 14:43
Dokładnie tak jak powyżej,czyli świadectwo ukończenia klasy plus ogólna opinia do wychowawcy. zresztą w przypadku zmiany szkoły to o szczegółach dowiesz się już na miejscu w sekretariacie.