Objawy ciąży

napisał/a: katarzyna_891 2016-01-02 19:32
Witam,

Mam do Was pytanko, które padło już zapewne nie raz nie dwa.

Jakie miałyście pierwsze, najwcześniejsze objawy ciąży? Co może oznaczać prawie tydzień po owulacji obfity śluz. Trwa to już chyba 3 czy 4 dzień. Nigdy wcześniej nie pojawiał mi się po owulacji. Jest go dość sporo, występuje odczucie 'mokra', nie ma nieprzyjemnego zapachu. Mierzyłam również tem w pochwie i wynosi ona 37.8, lecz tem mojego ciała (zmierzona pod pachą) wynosi ponad 37 ? Czy ma to związek z jakimś przeziębieniem?, lecz czuje się dobrze. Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam
napisał/a: krasnolud1 2016-01-02 19:45
katarzyna_89, na 3 ciąże mogę tylko powiedzieć, że w każdej miałam zupełnie inne objawy i organizm przy każdej reagował inaczej. Śluz był tu faktycznie jakimś wspólnym wskaźnikiem, ale nie jedynym. Próbuj zrobić testy różnych firm, albo najlepiej pójdź na badanie beta hcg i nie będziesz mieć złudzeń.
napisał/a: daffodil1 2016-01-02 21:30
katarzyna_89, sądzimy, że wystarczy zrobić test :) Co do temperatury, to da się cokolwiek orzec jeśli obserwujesz swój organizm i mierzysz ją regularnie.
napisał/a: Itzal 2016-01-03 10:35
daffodil napisal(a): Co do temperatury, to da się cokolwiek orzec jeśli obserwujesz swój organizm i mierzysz ją regularnie.

i raczej nie pod pachą


U mnie najwcześniejszym objawem był 14 dzień wyższych temperatur (gdzie normalnie mam 10-11 wyższych i spadek, 14 wyższych już było ewidentnie podejrzane, bo przez kilka lat mierzenia więcej jak 12 dni wyższych nie miałam ), a potem (3 tyg. po owulacji) doszedł jadłowstręt, co dziwne, bo jeść lubię, a tu nagle normalnej śniadaniowej porcji nie byłam w stanie w siebie wmusić, musiałam jeść na dwie-trzy raty.
napisał/a: kristi22 2016-01-05 16:25
U mnie było podobnie najpierw utrzymująca się temperatura po owulacji. Do tego bolesność piersi większa niż zawsze przy zbliżającym się okresie. Potem doszła wrażliwość na zapachy:)
napisał/a: weronikal90 2016-08-05 11:39
Każdy organizm jest inny i u każdej kobiety objawy są inne. Moim zdaniem najlepiej zrobić test, wtedy będziesz miała pewność.
napisał/a: ludka32 2016-08-13 16:27
Po obserwacji śluzu, czy temperatury nie można nic wywnioskować, jeżeli się nie obserwuje na co dzień. Ja z kolei miałam bardzo obolałe piersi, które drastycznie zmieniły rozmiar w krótkim czasie. Ale tak naprawdę to dopiero brak miesiączki utwierdził mnie w tym, że jednak zaszłam w ciążę.