Pierwsze kolonie/obozy

napisał/a: Aniia84 2014-04-11 13:09
Kiedy wysłaliście swoje dziecko po raz pierwszy na kolonię lub obóz? Pytam, bo moja 8 letnia córeczka bardzo chce jechać w tym roku na obóz językowy i zgodziłam się na to, ponieważ myślę, że to odpowiedni wiek na pierwszy obóz poza domem. Ania pojedzie na obóz z rok starszą kuzynką. Już nawet zaczęłam się rozglądać nad jakimiś obozem i zaciekawił mnie obóz językowy [mod:reklama usunięta] Mali studenci dzieleni są na dwie grupy wiekowe - 7-12 lat oraz 13-16 lat. W programie przewidziano 4 godziny zajęć dziennie wyłącznie w języku angielskim oraz takie atrakcje jak gra w unihokeja, lacrosse, siatkówkę, piłkę nożną, nocne podchody, konkurs strzelecki, nauka jazdy na seegwayu oraz jazdę konną, więc myślę, że powinno się to dziewczynkom spodobać :). A Wy gdzie wysyłacie swoje dzieci na kolonie/obozy? :)
napisał/a: 2ladyT 2014-04-22 18:39
Ja moje dzieciaki wysłałam do Okuninki pod domki jakieś 80 km od domu, aby być blisko, sama schroniłam sie w pensjonacie jakieś 400 m od moich pociech. Od tamtej pory moje dzieciaki na kolonii, ja zaś z mężem w babim lecie w okunince polecam [mod:reklama usunięta]
napisał/a: ccalineczkaa 2014-05-26 19:37
A czy twoja córcia była kiedykolwiek na jakiejś wycieczce szkolnje na dłuzej niż jeden dzień? Warto odpowiedziec sobie na to pytanie, bo jezeli tak i bylo wszytko w porzadku, nie plakała, nie teksnila za mama to mysle, ze jak najbardziej mozna puscić osmiolatke sama na oboz.
goldenGT
napisał/a: goldenGT 2015-06-30 20:38
Ja miałem chyba 9 lat i było super! Ale już moja córk anie jest tak smiała i nie wiem czy bedize za ro gotowa by gdzieś pojechać tak całkiem sama. Na razie jest ok jak jest dwa tygodnie u babci. Chcemy tez ogarnąć jakieś półkolonie w Warszawie, trochę zaspaliśmy, ale może coś sie jeszcze znajdzie. :)
napisał/a: Smartboy_pl 2015-07-09 13:42
No cóż... Kiedyś i tak musi być ten pierwszy raz,więc akurat tutaj wiek 9-10 lat jest jak najbardziej do zaakceptowania,już widzę chwilę kiedy moja córcia będzie wyjeżdżać i obawy z tym związane.. Tego chyba nie da się uniknąć:)
Like_a_virgi
napisał/a: Like_a_virgi 2015-08-08 15:09
Smartboy_pl napisal(a):No cóż... Kiedyś i tak musi być ten pierwszy raz,więc akurat tutaj wiek 9-10 lat jest jak najbardziej do zaakceptowania,już widzę chwilę kiedy moja córcia będzie wyjeżdżać i obawy z tym związane.. Tego chyba nie da się uniknąć:)

Obawm na pewno nie, nie warto też chyba na siłę. Moja bez problemu zostaje na 2 tygodnie u babci, a niektóre dzieciaki w jej wieku maja problem z weekendem, więc takiego bym nie wysąlala od razu na samodzileny oboz. ;) mod: reklama usunięta
marikak
napisał/a: marikak 2015-08-08 15:14
Zapowiada się to całkiem ciekawie. Za rok chętnie sprawdzę ofertę. Sama za lat młodości jeździłam na obozy harcerskie i takie samodzielne wypady wśród młodzieży, były bardzo rozwijające.
Like_a_virgi
napisał/a: Like_a_virgi 2015-08-08 15:21
Marylin napisal(a):Zapowiada się to całkiem ciekawie. Za rok chętnie sprawdzę ofertę. Sama za lat młodości jeździłam na obozy harcerskie i takie samodzielne wypady wśród młodzieży, były bardzo rozwijające.
i fajny wstęp wlasnie przed samodzilenym wyjazdem :)