Dylemat, czy wrócić do byłego

napisał/a: niewiem1987 2014-09-19 14:11
Witam.'

Piszę bo nie wiem co mam robić. Rozstałam się z facetem po 8 latach w ogromnych kłótniach i świństwach z jego strony. Teraz on chce wrócić i zacząć z czystą kartką bo twierdzi że żałuje i się już nie będzie tak zachowywał. Ja nie wiem co robić z jednej strony wiem, że on może kłamać i znowu nie będzie się za jakiś czas kontrolować a z drugiej strony może faktycznie coś zrozumiał.

Co do tego jak on się zachowywał to krzyczał, wyzywał mnie od najgorszych, mówił że mam spier.. i tak dalej. był bardzo agresywny, nie było rękoczynów ale potrafił niszczyć różne rzeczy czy w coś walić z całej sily. Nie dopuszczał mnie do głosu, rozłączał rozmowy. Gdy jeszcze jakoś się pogodziliśmy przy którejś kłótni to wystarczyło jedno słowo z mojej strony podczas rozmowy i znowu robił to co wcześniej i tak w kółko. W końcu go rzuciłam. A on się jakis czas nie odzywał, nagle chce wrócić. Ale mi się to nie widzi, nie wiem jak mam ocenić to wszystko. Niby szkoda tych lat, on też nie był tylko zły ale to co mi zrobił bardzo rzutuje na wszystko.

Co byście zrobiły? Jest sens dawać szanse?

Pozdrawiam
napisał/a: KokosowaNutka 2014-09-19 14:24
Watpie czy tak nagle ktos potrafi sie zmienic. Mysle, ze na poczatku bedzie sie starac ale po jakims czasie pokaze swoje prawdziwe oblicze. Ile mozna sie zmuszac do udawania i tlumienia swoich przyzwyczajen, nawykow?

Jak koniecznie chcesz dac mu szanse to moze zaproponuj zeby poszedl na terapie i cos zrobil ze swoim agresywnym zachowaniem.
napisał/a: niewiem1987 2014-09-19 14:28
Właśnie myślałam nad tym, by posłać go na terapie bo takich zachowań tak po prostu się nikt nie pozbywa. Tylko czy on się zgodzi. Zobaczymy.
napisał/a: dr preszer 2014-09-19 14:47
Nie ma sensu dawać szans, chyba, że chcesz zmarnować kolejne parę lat. Ludzie się nie zmieniają.

BTW. Mieszkasz może we Wrocławiu ? Mój sąsiad ciągle mówi do laski aby "sobie szła" w dość wymowny sposób i od jakiegoś czasu jest cisza. Czyżby to byłaś Ty :) ?
napisał/a: niewiem1987 2014-09-19 14:56
Nie jestem z Wrocławia
napisał/a: Kamilas92 2014-09-19 17:25
Jak coś dalej do niego czujesz, poza sentymentem i tych spędzonych razem lat, możesz dać mu szanse ale postaw sprawę jasno, że jak znowu będzie "sobą" to po prostu z wami definitywny koniec.