Problem z chłopakiem, pomóżcie

napisał/a: Werarozii 2014-12-13 19:58
Jestem w 2klasie liceum, od paru tygodni zaczął mi się podobać kolega z klasy, na którego wcześniej zupełnie nie zwracałam uwagi. Bardzo słabo się znamy, wcześniej parę razy z nim rozmawiałam ale nic wtedy jeszcze do niego nie czułam. Od jakiegoś czasu nie mogę o nim zapomnieć, zdarzyło mi się, że miałam motyle w brzuchu na jego widok, wiem czym się interesuje i jakiej słucha muzyki, oglądam czasem jego zdj na fejsie, wydaje mi się bardzo sympatyczny. Zauważyłam, że często na mnie zerka, a kiedy nasze spojrzenia się zetkną to on szybko spogląda w inna stronę, zdarza się, że ociera się "niechcący" o mój bark albo nogi xD. Z tego co mi wiadomo to podobają mu się jeszcze 2 inne dziewczyny które mają podobną urodę do mojej, tyle, że on z nimi gada. Zauważyłam też, że zaczął rozmawiać z koleżankami z którymi się koleguje. W jego obecności bardzo się denerwuje i to jest mój problem. Jestem osobą, która łatwo nawiązuje nowe kontakty ale przy nim staję się bardzo nieśmiała i nerwowa. Miałam też ostatnio sytuacje gdzie pani na lekcji chemii przesadziła mnie do niego i podobno byłam wtedy czerwona jak burak, dziwnie się wtedy czułam xD oczywiście nie rozmawiałam z nim, a te 45min było dla mnie bardzo straszne. Z jednej strony bardzo bym chciała go poznać natomiast z drugiej boję się z nim porozmawiać. Nie mogę się przełamać. Z niecierpliwością czekam na wasze rady, pomóżcie ;p
napisał/a: Hanael 2014-12-14 23:32
Wiesz, jeżeli Twoje ego na tym nie ucierpi to możesz zacząć pierwsza. Znasz jego zainteresowania więc z nawiązaniem rozmowy nie powinno być problemu. Zagadaj do niego, spytaj się o radę np. że kupujesz dla brata/kolegi/ojca itp prezent np. perfumy i czy są jakieś, które by Ci polecił albo zapytaj się o coś co Cię intryguje w nim.
Przed rozmową/spotkaniem odpręż się i ciesz się interakcją z drugą osobą. Gdy jesteś spięta, zestresowana wszystko jest mało naturalne i przeszkadza w logicznym myśleniu. Przecież to tylko człowiek.
Lepiej coś zrobić niż potem żałować straconej okazji, poza tym nawet jak nie wyjdzie to nie przejmuj się, będzie kolejny boy.
papuga78
napisał/a: papuga78 2014-12-18 16:35
Z tego co pamiętam ze szkoły, to z Twojego iopisu wynika, że coś jest na rzeczy ;)