18 lat różnicy wieku. Porażka czy przyszłość?

napisał/a: mistake2 2015-03-31 15:24
Czy związek w którym jest 18 lat różnicy ma prawo się udać? W tych czasach ludzie z taką różnicą są potępiani i wytykani palcami. Liczne komentarze i plotki tak jak wobec homoseksualnych.
Koleżanka znajduje się w podobnej sytuacji. Ona 19,on 35. Poznali się przypadkowo,doskonale się dogadują. Są w takiej relacji już dobre pół roku. Na początku on coś chciał, były liczne rozmowy lecz potem " zszedł na ziemie" i postanowili,że zostaną w takiej luźnej relacji. Raz było źle raz dobrze. Kontakt mają cały czas,nie spotykają się. Udają sami przed sobą, że są obojętni a ewidentnie widać,że nie są. Wokół pojawiają sie plotki- jak zwykle.
Co sądzicie o takiej sytuacji? ma prawo się udać? wydaje mi się, że ta relacja która trwa już pół roku chyba o czymś świadczy- że nie zależy mu na seksie.
napisał/a: Rooda666 2015-03-31 15:36
mistake napisal(a):Czy związek w którym jest 18 lat różnicy ma prawo się udać?
tak.
napisał/a: e-Lena 2015-03-31 17:17
"Koleżanka", powiadasz?

Jak dla mnie 18 lat różnicy może być do przejścia, ale nie jestem pewna czy w takiej konfiguracji, jaką podałaś. 35-latek to dorosły mężczyzna, 19-latka to pączkująca kobieta, do której dopiero za kilka lat dotrze czego tak naprawdę oczekuje od życia, więc to byłaby bardziej relacja "ojciec-córka". Pewnie wygodna dla obojga, ale jednak "ojciec-córka".
Poza tym to:
napisal(a):doskonale się dogadują

i to:
napisal(a): Kontakt mają cały czas,nie spotykają się

trochę się dla mnie wyklucza. Myślę, że większą rolę zaczęła odgrywać tu wyobraźnia i marzenia po niewieściej stronie, chyba, że on sam - jasno i dosadnie - określił, że chce być w takim związku.
napisal(a):Na początku on coś chciał, były liczne rozmowy

Skąd wiesz, że chciał? I o czym były te "liczne rozmowy"?
Plotki i "ewidentność" to chyba za mało, żeby stworzyć faktyczną, miłosną, relację.
napisał/a: KokosowaNutka 2015-03-31 17:28
Powiem tak-wg mnie wiek nie jest w ogole istotny. Mozna spotykac sie z rownolatkiem i nie moc sie z nim kompletnie dogadac a czasem mozna zlapac fajny kontakt z kims duzo starszym albo mlodszym. Wszystko zalezy od konkretnych osob, ich doswiadczen, otwartosci, postawy, tego jakimi sa ludzmi, czasem tez troche od szczescia.

A tekstami typu 'chcesz zeby sie inne dzieci smialy, ze dziadek odbiera Twoje dziecko z porzedszkola' albo 'chcesz za 20 lat zmieniac dziadowi pieluchy' nawet nie nalezy sobie zaprzatac glowy. Jesli sie prawdziwie kocha to takie cos nie jest wazne.
napisał/a: Crejzs 2015-04-01 01:33
18 lat to wcale nie tak dużoo.. :) Głowa do góry ja znam pary gdzie różnica wieku jest dużo większa i są bardzo szczęśliwi