Czy powinnam go zostawić?

napisał/a: sg4m 2014-08-17 18:29
Hej,

Jestem tutaj nowa, nie potrafię poradzić sobie z moim problemem, więc pomyślałam, że zwrócę się do was z prośbą o pomoc.

Jestem z moim facetem od wielu lat, właściwie to poznaliśmy się już w szkole. Jestem do niego bardzo przywiązana, jednak czuję że nie ma już między nami takiej chemii jak kiedyś. Mieliśmy wspólnie wiele planów, jednak żadne się nie spełniły i mimo że kilka lat jesteśmy razem to nie szykują się nam ani ślub, ani dzieci, ani zaręczyny, ani nawet wspólne mieszkanie. Sprawy łóżkowe tez przestały nam się układać, bo popadliśmy w rutynę, którą niestety ciężko przełamać. Starałam się pokazywać mu poradniki seksualne, proponować rozwiązania, ale niestety - nieskutecznie. Zaczynam się bać, że resztę życia spędzimy siedząc na kanapie przed telewizorem i strasznie mnie to przeraża biorąc pod uwagę to że nigdy nie potrafiłam usiedzieć w miejscu i byłam dość narwana. Kiedyś jeszcze próbowałam ładnie się ubrać, zadbać o siebie, ale nie byłam zauważana, więc nawet tego już mi się nie chce. Z jednej strony nie czuję się szczęśliwa, z drugiej nie wyobrażam sobie życia bez niego...
napisał/a: e-Lena 2014-08-17 22:21
Nie wyobrażasz sobie życia bez niego, bo go kochasz i serce raduje Ci się za każdym razem kiedy go widzisz, czy nie wyobrażasz sobie życia bez niego, bo nie znasz życia bez niego? Walka o podtrzymanie związkowego ognia musi być obustronna, inaczej nie ma sensu.

Ile macie lat, jak długo jesteście razem, jesteście swoimi pierwszymi "poważnymi" partnerami?
napisał/a: 834 2014-08-18 23:54
A rozmawiałaś z nim o tym otwarcie co czujesz, czy tylko liczysz, że się domyśli? Powiedziałaś mu, że nie widzisz Waszego związku jeśli tak dalej będzie? Jeśli zależy mu na związku, to po usłyszeniu takich sygnałów powinien się ogarnąć i popracować nad związkiem. Jeśli nie - to będziesz miała odpowiedź na swoje pytanie.
napisał/a: AgnieszkaKobyla 2014-08-19 14:27
Postaw ultimatum i tyle. Tylko jakiś "szok" jest w stanie w tym gatunku coś zmienić ;]
napisał/a: dr preszer 2014-08-20 09:13
Zgadza się. Zmienić na lepszą laskę :D