Kochanie sie bez kondoma

napisał/a: knua22 2013-01-20 09:10
Witam mam takie pytanko czy kochanie sie bez zabezpieczenia w dni nieplodne i gdy partner nie konczy we mnnie tylko poza mna jest takaze niebezpieczne? jest szansa ze sluz wydzielany przez jego czlonka jest rownie niebezpieczny jak sperma? jestesmy ze soba 4.5roku zareczylismy sie i chcieli bysmy sprobowac kochac sie bez kondoma bo przez te lata ciagle w zabezpieczeniu i w dni nieplodne sie kochalismy, ale nie planujemy narazie dziecka bo chcemy sie pobrac i przygotowac najpierw warunki do mieszkania:)
napisał/a: ~gość 2013-01-20 10:19
knua22, to zalezy co masz na mysli mowiac dno nieplodne? jesli chodzi o takie wyliczanie jalendarzykowe to jest niebezpieczne bo w preejakulacie jest tez sladowa ilosc plemnikow a nie masz pewnosci xzy cykl ci sie nie zmienil i napewno sa one nieplodne. jesli chodzi o dni nieplodne przez prowadzenie obserwacji takich jak NPR czy mierzenie twmperatury, sprawdzanie sluzu to jest to tak samo bezpieczne jak stosowanie tabletwk antykoncepcyjnych
napisał/a: knua22 2013-01-20 11:04
No tak ale nawet jak nie konczy we mnie to tez to tak ryzykowne?
napisał/a: Mrs.Hyde 2013-01-20 11:58
knua22, jest- tak jak zostalo powiedziane preejakulat wystarczy do zaplodnienia. Kalendarzyk (liczenie dni plodnych/nieplodnych) jest najbardziej zawodna metoda, nie polecam. Poza tym, wiesz roznie bywa- a jak sie akurat tak przydazy, ze nie zdazy wyciagnac na czas? Albo dojdzie do wytrysku w okolicy Twoich narzadow plciowych? Albo przeniesiecie sperme np. na palcach nie tam gdzie trzeba? Ja uwazam to za niezbyt madry pomysl, zeby probowac takich rzeczy...
Skoro jestescie tak dlugo razem, zareczeni i w ogole moze warto pomyslec o tabletkach? A jesli z jakichs powodow tego typu metody Wam nie odpowiadaja to moze warto doglebnie przestudiowac metode NPR?
napisał/a: knua22 2013-01-20 12:23
No wlasnie o to raczej sie nie boimy ze moze nie zdazyc wyciagnac bo zawsze jak juz czul ze bd dochodzil to wolal wyciagnac no i reszte ja konczylam reka, zawsze staramy sie robic to jak najbezpieczniej i typu na rekach palach nie zdazylo sie nam..:D Mi tylko chodzi glownie o to jezeli wyciagnie i gdzies na boku np chusteczka albo cos zostawi to tam to raczej malo prawdopodobienstwo ejst zaplodnienia prawda?
napisał/a: Mrs.Hyde 2013-01-20 12:51
knua22, po raz trzeci powtorzone zostanie to samo, bo widze, ze nie trafia- sam preejakulat (plyn wydzielany z penisa w trakcie podniecenia) wystarczy do zaplodnienia. Innymi slowami- bez konczenia w Tobie seks bez gumki moze sie skonczyc ciaza.
Dlaczego nie chcecie znalezc innej metody antykoncepcji tylko chcecie ryzykowac?
napisał/a: knua22 2013-01-20 12:58
Aha ok dzieki za porad , takze przedyskutuje to z narzeczonym.. A jesli codzi o antykoncepcje , nigdy o tym nie czytalam , musiala bym isc do ginekologa bo tez nie bylam jeszcze a juz swiety czas , no i ni e wiem czy przez tabletki nie bedzie pozniej problemow z ciaza jesli bd chcieli spodziewac sie dziecka
napisał/a: Mrs.Hyde 2013-01-20 13:09
knua22, omg... jesli liczba w Twoim nicku to wiek to spoznilas sie z pierwsza wizyta u ginekologa jakies 5-6 lat... ale zawsze mozna nadrobic, co polecam jak najszybciej. Tabletki nie wplywaja na pozniejsza plodnosc. Faktycznie powinnas poczytac bo masz powazne braki...
napisał/a: knua22 2013-01-20 13:19
No skoro tak mowisz to bede musiala naprawde sie wybrac..
napisał/a: Blanka:) 2013-01-20 14:28
Mrs.Hyde napisal(a): Tabletki nie wplywaja na pozniejsza plodnosc.
U nie których wpływają, u innych nie wpływają. Nie możesz tego stwierdzić.
Jedyne, co na pewno nie zaszkodzi na późniejsze posiadanie dzieci, a przy odpowiednim stosowaniu jest równie skuteczne jak tabletki, to NPR.
napisał/a: Betka86 2013-01-20 14:50
Blanka:) napisal(a):knua22, po raz trzeci powtorzone zostanie to samo, bo widze, ze nie trafia- sam preejakulat (plyn wydzielany z penisa w trakcie podniecenia) wystarczy do zaplodnienia. Innymi slowami- bez konczenia w Tobie seks bez gumki moze sie skonczyc ciaza.
Dlaczego nie chcecie znalezc innej metody antykoncepcji tylko chcecie ryzykowac?


no właśnie? a potem wielkie zdziwienie, jak się nieplanowana ciąża pojawia........

knua22, przede wszystkim idź do ginekologa, podejrzewam, że narzeczony ma podobną wiedzę na temat antykoncepcji jak Ty, lekarz z Tobą porozmawia i razem dobierzecie odpowiednią dla Ciebie metodę.
napisał/a: knua22 2013-01-20 16:32
Ale mowicie ze , moze cos plynac na pozniejsza ciaze? jakies zaburzenia zdarzaja sie? bo tylko tego sie boje.. zeby w przyszlosci nie zalowac.