Autor Wiadomość

Kochanie sie bez kondoma

Lily Luna

Wysłany: 2013-01-23, 05:30   
knua22 napisał/a:
A mam takie pytanie jezeli juz lekarz przepisze mi tabletki antykoncepcyjne to po jakim czasie idzie juz sie kochac bez zabezpieczenia po jednym pelnym cyklu czy zaraz po kliku tabletkach idzie juz cos probowac?? a i drugie pytanie bo widzialem ze kilka osob pisze tutaj na tym forum ze tyją przez tabletki czy to aby taka prawda??

Jeżeli zaczynasz brać tabletki od pierwszego dnia miesiączki, to od tego samego dnia jesteś zabezpieczona przed ciążą.

A co do tycia to sprawa indywidualna, ale generalnie jeśli tabletki są dobrze dobrane to nie powinno być problemów z tyciem (a raczej zatrzymywaniem wody w organizmie, bo to ono najczęściej jest przyczyną wzrostu wagi podczas stosowania tabletek).

"Always forgive your enemies; nothing annoys them so much."

knua22

Wysłany: 2013-01-23, 14:21   
I tabletki maja 100% zabezpieczenia czy 99%? kiedy kochac sie bez kondoma najbezpieczneij dalej w dni nie plodne tak? w dni plodne wieksze ryzyko jak tabletki zazywam? czy tez nie?

Blanka:)

Wysłany: 2013-01-23, 14:23    Kochanie sie bez kondoma
knua22 napisał/a:
kiedy kochac sie bez kondoma najbezpieczneij dalej w dni nie plodne tak? w dni plodne wieksze ryzyko jak tabletki zazywam?
Przy prawidłowo stosowanych tabletkach nie ma czegoś takiego jak dni płodne i niepłodne... Czas się chyba doszkolić z podstaw działania własnego organizmu i wpływu na niego lekarstw, które zamierza się brać...

knua22 napisał/a:
I tabletki maja 100% zabezpieczenia
100% daje tylko całkowity brak seksu.

Lily Luna

Wysłany: 2013-01-23, 14:50    Kochanie sie bez kondoma
Blanka:) napisał/a:
knua22 napisał/a:
kiedy kochac sie bez kondoma najbezpieczneij dalej w dni nie plodne tak? w dni plodne wieksze ryzyko jak tabletki zazywam?
Przy prawidłowo stosowanych tabletkach nie ma czegoś takiego jak dni płodne i niepłodne..
dokładnie.

Blanka:) napisał/a:
knua22 napisał/a:
I tabletki maja 100% zabezpieczenia
100% daje tylko całkowity brak seksu.
jak wyżej.

"Always forgive your enemies; nothing annoys them so much."

knua22

Wysłany: 2013-01-24, 10:40   
Ok a jeszcze jedno pytanie ile w takiej paczce tabletek jest wystarcza to na miesiac czy nie bardzo?

Klaris

Wysłany: 2013-01-24, 11:12    Kochanie sie bez kondoma
Tak, opakowanie wystarcza na miesiąc. Wow, nie mogę uwierzyć, że masz 22 lata i tak mało wiesz o antykoncepcji skoro od tak dawna się kochasz!
Najważniejsze, że na naukę nigdy nie jest za późno :)
Co do tabletek... Brałam i 10 miesięcy temu odstawiłam, bo przeszłam na NPR. Ile osób tyle opinii, ale nie uważam żeby dzisiejsze nowoczesne tabletki to było samo zło. Nie zarzekam się, że nigdy do nich nie wrócę, ale cieszę się, że nie biorę ich non stop.
Co do tycia to zależy jak się je dobierze, ja np nie przytyłam nic, wręcz schudłam 2kg. Choć nie wiem, czy to przez tabletki, czy tak w ogóle.

knua22

Wysłany: 2013-01-24, 11:41    Kochanie sie bez kondoma
Aha ja tez ich nie chce brac cale zycie bo nigdy za tabletkami nie przepadam ale w 2015 planujemy sie pobrac wtedy skoncze z tym bo bd chcieli miec dziecko:) moze kiedys jak juz dzieci beda i wszystko bd ok to wroce do nich znow:)

Klaris

Wysłany: 2013-01-24, 12:09    Kochanie sie bez kondoma
W ogóle uważam, że wybór metody antykoncepcji zależy od wielu czynników osobistych. Ja np nie żałuję, że brałam tabletki przez rok, bo w tamtym okresie mojego życia (przełom 2 i 3 roku studiów) kiedy jeszcze nie mieszkałam z chłopakiem, miałam zapierdziel z praktykami w szpitalach, to był słuszny wybór. Wymagał mniej zachodu i dawał mi wtedy większe poczucie bezpieczeństwa. Ale wiedziałam, że nie może to być rozwiązanie na lata.
Teraz, kiedy mieszkam z Lubym, on ma dobrą pracę, a ja jestem bardziej dojrzała, życie jest bardziej ustabilizowane, stosuję NPR. To kwestia wyboru. Mimo, że wymaga to u mnie naprawdę długiego okresu abstynencji, bo niekiedy 2, czy 3 tyg. ze względu na nieregularny cykl, to cieszę się, że mam świadomość własnego ciała. Jeżeli wrócę do tabsów to nie na długo i tylko ze względu właśnie na zbyt długą wstrzemiężliwość w przypadku NPR, co by się nakochać na tabsach na zapas :)
Z pewnością jednak nie polecałabym tabletek kobietom, które mają z góry medyczne przeciwwskazania.

knua22

Wysłany: 2013-01-24, 14:24    Kochanie sie bez kondoma
No to oczywiste jezeli doktor powie mi zebym lepiej nie brala taabletek to nadal zostane przy gumie:p nic innego nie pozostanie hehe

Odpowiedz do tematu