test na hiv

napisał/a: kotwica1 2014-07-16 10:45
Dzień dobry, jestem tu nowa i z tego co przegladałam forum nie znalazłam nic na ten temat, dlatego założyłam nowy temat. Chciałabym się dopytać i dowiedzieć jak to było u was, ponieważ chyba potrzebuję pomocy. Pytania:
1) czy wy lub wasi partnerzy wymagali od was badań na hiv ?
2) jak namówić dziewczynę/chłopaka na zrobienie takich testów?
może w miedzyczasie wyjdą jakieś dodatkowe watpliwości i dyskusja się rozwinie.
napisał/a: dr preszer 2014-07-16 12:40
Ad.1 Nie wymagali, badanie było bonusem podczas oddawania krwi.
Ad.2 Po prostu poronić i pokazać swoje negatywne wyniki. Jak to jest normalna osoba to zrozumie. Ja bym się poddał badaniu dla swojej dziewczyny..

Co do dodatkowych rzeczy to dobre są badania na hpv. Dla obojga partnerów jeśli oboje mają za sobą jakąś przeszłość.

Skoro jesteśmy przy badaniach to jakbyście drogie panie zareagowały jakby partner chciał zrobić test na ojcostwo ?
napisał/a: kotwica1 2014-07-16 13:00
ja nie mam z tym problemów, też zrobiłabym takie testy, nawet dla własnej ciekawości, ale jak rozmawiałam o tym z moim to się zdziwił i zapewnia, że to go nie dotyczy-a mało to się dzisiaj słyszy o takich przypadkach, że koleś był z jedna laską i sie zaraził ...chciałabym go jakoś przekonać, bo mi na tym zależy ale nie wiem jak.

HPV chyba sa drogimi badaniami-orientujesz sie w cenach?

Z testem na ojcostwo to są różne możliwości, bo można się spotykać miesiąc i zajść w ciążę albo być z kimś kilka lat.Sprawdzanie jest chyba kwestią zaufania, ale jeśli byłoby to dla niego ważne to chyba dałabym się namówić.
napisał/a: dr preszer 2014-07-16 15:10
kotwica napisal(a):ja nie mam z tym problemów, też zrobiłabym takie testy, nawet dla własnej ciekawości, ale jak rozmawiałam o tym z moim to się zdziwił i zapewnia, że to go nie dotyczy-a mało to się dzisiaj słyszy o takich przypadkach, że koleś był z jedna laską i sie zaraził ...chciałabym go jakoś przekonać, bo mi na tym zależy ale nie wiem jak.


Ciężka sprawa. To jest sprawa indywidualna. Możesz powiedzieć, że się boisz i nie chcesz uprawiać seksu, ale to ostateczność.

kotwica napisal(a):HPV chyba sa drogimi badaniami-orientujesz sie w cenach?


Nie pamiętam ile moja płaciła, coś koło 300 zl. Musisz podpytać swojego gina.

kotwica napisal(a):Z testem na ojcostwo to są różne możliwości, bo można się spotykać miesiąc i zajść w ciążę albo być z kimś kilka lat.Sprawdzanie jest chyba kwestią zaufania, ale jeśli byłoby to dla niego ważne to chyba dałabym się namówić.


Nie chodziło mi o tempo zajścia w ciąże ale o pewność, że dziecko, które będę wychowywał będzie moje a nie kolegi żony z imprezy integracyjnej :)
napisał/a: kotwica1 2014-07-16 15:36
napisal(a): Nie pamiętam ile moja płaciła, coś koło 300 zl

to w stosunku badania na HIV (ok.30 zł albo nawet za darmo) to dużo.

napisal(a):chodziło mi o pewność, że dziecko, które będę wychowywał będzie moje a nie kolegi żony z imprezy integracyjnej


myślisz, żę Twoja kobieta mogła by Ci to zrobić?? dlatego mówiłam o zaufaniu. Jak jesteś z kimś dłuższy czas to chyba znasz osobę, wiesz jakie ma zasady i do czego jest zdolna.
napisał/a: errr 2014-07-16 16:22
kotwica napisal(a):Jak jesteś z kimś dłuższy czas to chyba znasz osobę, wiesz jakie ma zasady i do czego jest zdolna.
nie.
Ludzie sie zmieniają, sytuacja w trakcie trwania związku sie zmienia
napisał/a: kotwica1 2014-07-16 20:11
to albo jestem naiwna, albo myślę, że wszyscy są tacy zasadniczy jak ja... tak czy siak, jeśli mój partner chciałby takiego potwierdzenia ojcostwa dla spokoju ducha to nie robiłabym problemu.
Zastanawiam się, dlaczego niektórzy boją się lub nie chcą zrobić testu na HIV jakieś normalne przyczyny jest ktoś w stanie podać?
napisał/a: dr preszer 2014-07-16 21:09
Mało jest dziewczyn z takim podejściem jak Twoje. Co do badania to boją się pozytywnego wyniku i "ich to nie dotyczy"
napisał/a: dagsam 2014-07-17 08:30
ludzie się boją wiedzy po prostu.. bo mają wrażenie że jeśli badania nie zrobią to są zdrowi i tak jest ze wszystkim niestety.. ja badanie na hiv miałam refundowane ze względu na ciąże (standardowe badanie) ale nie powiem jak odbierałam wyniki jakiś stres był ;)
napisał/a: tomato2 2014-07-17 09:17
ja jestem osobą, która może powiedzieć: "mnie to nie dotyczy" no chyba, że zakaziłam się u dentysty, ginekologa albo przypadkowo gdzieś kiedyś, no albo prezerwatywa miała niewidoczne dziurki
Mimo to, gdyby facet poprosił mnie o takie badanie, to zgodziłabym się.
napisał/a: dr preszer 2014-07-17 10:34
A HPV ?
napisał/a: Valkiria_ 2014-07-17 12:01
Z tego co kojarzę wirus HIV potrafi przeniknąć przez mikropory w prezerwatywach... Albo natknęłam się na jakąś legendę w internetach...