Stara - Nowa znajomość

napisał/a: olo17 2014-04-27 00:13
Witam, otóż zauważyłem pewną dziewczynę którą znałem ok. 10 lat temu (teraz mam lat 18).
Jest bardzo ładna, co mnie nie dziwi ;)
Ale problem jest w tym, że nie mam z nią kontaktu, a jedynym takim jest FB.
Nie lubię przez niego poznawać nowej dziewczyny, ale w tym wypadku to niestety jedyny sposób. Nie chcę być jednak mało oryginalny i napisać jej, hej, co tam u Ciebie? ... stąd też ciągle myślę, jak zacząć.
Jestem śmiały i dużo bardziej wolałbym do niej zagadać na żywo, żeby wiedziała, że nie jestem jakimś tam tchórzem, ale nie mam takiej możliwości :/ Co więc do niej napisać?
Ratujcie ;)
napisał/a: kasiasze 2014-04-27 11:21
olo17, ona nie taka całkiem obca - skoro ją "znałeś" wczesniej. Skąd ją znałeś? Ona Ciebie moze kojarzyć? to przypomnij jej wasze dawne czasy ... No byliście dziećmi, ale w końcu to dobry początek rozmowy :)
napisał/a: olo17 2014-04-27 13:08
Tak, nie jest jesteśmy sobie całkowicie obcy i wiem, że Ona mnie kojarzy.
Gdy jeździłem do babci bawiliśmy się na podwórku czy coś.
Ale ja nic z tego nie pamiętam :D W pamięci została mi tylko Ona ;)
W związku z czym nawiązując do przeszłości nie za dużo mogę o niej (przeszłości) powiedzieć.
Myślę nad napisaniem czegoś w stylu wyrosłaś itd. to chyba nie jest najgorszy pomysł?
No ale później przydałoby się to jakoś rozwinąć
napisał/a: kasiasze 2014-04-27 13:51
olo17, no nie mówię o szczegółach, nie musisz pamiętać. Właśnie zagaj "wyrosłaś, piękna kobieta z ciebie " A co - nawet tak :) Też ważne jak ja znalazłeś na fb. Specjalnie szukałeś? Bo może zapytać skąd Twoje zainteresowanie.
Jakos rozwinąć? No to zależy CO odpisze. Potem już zwyczajna rozmowa, skoro nie jesteś nieśmiały - nie powinieneś mieć problemów. Mieszkacie w miarę blisko?
napisał/a: olo17 2014-04-27 14:05
Tzn. Usłyszałem o niej od Kolegi którego to znajomy coś tam z Nią 'kręcił'
ale to jednak nie było nic takiego ;)
A ja sobie o niej przypomniałem no i specjalnie ją wyszukałem, szukałem jakichś sytuacji, żeby 'przez przypadek' zobaczyć się na żywo, ale nie udało mi się. Stąd zostało mi tylko to :)
A z tym komplementem na wstępie myślę, że może lepiej nie zaczynać aż tak :D
Chcę, żeby wiedziała, że stać mnie na coś lepszego niż większość osób które do niej piszą. Żeby wiedziała, że jestem mężczyzną, nie chłopcem ;)
napisał/a: kasiasze 2014-04-27 14:09
No ok, rozumiem - chcesz się wyrózniać. No ale ... Powiedzenie KOBIECIE o urodzie to nic niewłaściwego ani taniego. A niej jest piękna? Jakbyś nie zagadał, to nie wyróżnisz się za bardzo - no może dopiero potem :)

Powodzenia, dasz radę
napisał/a: ccalineczkaa 2014-05-26 21:34
Może masz jakieś wasze wspólne zdjęcie z dzieciństwa? Jeśli tak to zeskanuj je i wyślijj z zapytaniem czy pamięta. :)
Albo napisz wprost, że bardzo ci się podoba i czy nie chciała by się spotkać na kawę/piwo/ciastko i powspominać stare czasy. :)