Jak wybrać rozmiar pierścionka?

napisał/a: Mariusz78 2006-12-22 23:07
Hej
Mam bardzo ważne pytanie.
W jaki sposób wybrać rozmiar pierścionka (chodzi mi o obwód palca).
Zamierzam oświadczyć się w najbliższym czasie, a nie mam pojęcia w jaki sposób znaleźć pierścionek, który będzie pasował. Moja Ukochana ma tylko jeden pierścionek, który nosi jeszcze od czasów liceum i kiedy mimochodem zapytałem Ją o jego rozmiar, z rozbrajającą szczerością odpowiedziała, że nie wie....
Pomóżcie!!!!!
napisał/a: Marusia 2006-12-23 00:41
Mariusz, w takim razie odciśnij na papierze ten pierścionek, a potem możesz poszukać tablic z rozmiarami pierścionków na internecie (są i takie z obwodami i ze średnicami) albo wybrać się z tym odciśniętym kółeczkiem do jubilera :)

Więcej inwencji! ;)
napisał/a: jente8 2006-12-23 11:13
Możesz też ukradkiem przymierzyć ten pierścionek na któryś ze swoich palców (z reguły - na najmniejszy ), a potem w podobny sposób pomierzyć "rozmiarówki" u jubilera. Gorzej, jeśli pierścionek nie wejdzie na żaden z Twoich palców... A nie da się go wykraść od niej na 1 dzień? Tak byłoby najlepiej. Niechby nawet myślała, że go zgubiła - następnego dnia "się znajdzie". Chyba, że nosi go cały czas?
napisał/a: Anetka1 2006-12-23 22:50
ula_jente napisal(a):Możesz też ukradkiem przymierzyć ten pierścionek na któryś ze swoich palców (z reguły - na najmniejszy
dokłądnie w ten sposób mój Misiek poznał rozmiar mojego pierścionka :)
napisał/a: samsam 2006-12-23 23:00
Mariusz, podaje ci link do artykułu, w który jest opisany sposób mierzenia pierścionka:

http://www.we-dwoje.pl/zareczyny;-;nie;lada;problem;,artykul,32.html

Mam nadzieje, że Ci się przyda.
napisał/a: Kinia 2006-12-26 18:54
Moze ten tekst bedzie dla ciebie wskazówką:
1) Zazwyczaj pierścionek zaręczynowy noszony jest na palcu serdecznym prawej ręki, przy czym wiele Pań, ze względów praktycznych, po ceremonii ślubnej przenosi go na palec wskazujący. Postępują tak dlatego, ponieważ biżuteria noszona razem z obrączką o wiele szybciej się niszczy. Dlatego, jeżeli nie jesteś pewny, czy narzeczona również po ślubie będzie nosiła go razem z obrączką, dowiedz się u sprzedawcy, jaka jest możliwość wykonania zmiany jego rozmiaru w późniejszym okresie.

2) Jeżeli nie znasz rozmiaru palca swojej wybranki, a nie chcesz, aby wiedziała o dokonywanym przez Ciebie zakupie, wymyśl jakąś specjalną okazję (egzamin, ważne spotkanie) i poproś o podarowanie Ci na szczęście noszonego przez nią, na serdecznym palcu, pierścionka. Jeżeli będzie się wzbraniała mówiąc że jest do niego bardzo przywiązana, poproś o wypożyczenie go chociaż na parę dni. U jubilera z posiadanego pierścionka będzie można skopiować potrzebny rozmiar. Jeżeli nie zdajesz żadnego egzaminu, musisz wymyślić inny sposób!

3) Jeżeli już wiesz, w jakim rozmiarze pierścionek będzie potrzebny, musisz wybrać odpowiedni fason. Wzorów pierścionków jest ogromna ilość, lecz proste modele z jednym kamieniem lub tzw. karmazycje posiadające szereg drobnych "oczek" są wzorami nieprzemijającymi, zawsze znajdującymi swoich odbiorców.

4) Musisz jeszcze dobrać najbardziej odpowiedni kamień. Najczęściej w pierścionkach zaręczynowych stosuje się diamenty i inne kamienie szlachetne. Według wierzeń, kamienie szlachetne mają różne właściwości i moce, które pomagają uporządkować i częściowo zaplanować naszą przyszłość.

Diament - uznawany za święty kamień, któremu patronuje słońce - najpotężniejsza i niezniszczalna siła. Stoi na straży wierności i nierozerwalności związku, gdyż sam czysty, nie znosi obłudy. Jest najtwardszym istniejącym na Ziemi minerałem.

Szafir - według wierzeń wschodnich uznawany jest za symbol zaklętej mądrości i skarbnicę wszelakiej wiedzy. Kamień magiczny czarnoksiężników i wróżbitów. Ma chronić przed nędzą, ślepotą i ukąszeniem węża. Jest wspaniałym kamieniem dla wszystkich, którzy chcą uczynić swój związek mocnym i partnerskim.

Rubin - najczęściej występuje w kolorze czerwonym. Jest symbolem siły witalnej i walki, a zarazem namiętności miłości i rozkoszy. To barwa życia, młodości i trwałości uczuć. W przeszłości polecany młodym małżonkom, by uchronić ich od zdrady i poniżenia.

Szmaragd - jego zielona barwa wpływa kojąco, wzmacnia nerwy, łagodzi podrażnienia. Działa również leczniczo na narządy wzroku, co zostało naukowo udowodnione. To kamień "miły Bogu i ludziom".

5) Kupując pierścionek z brylantem, sprawdź, czy zostanie dołączony do niego certyfikat z opisem wyrobu oraz kamienia i czy sam wyrób posiada oznaczenia probiercze. U sprzedawcy zagwarantuj sobie możliwość ewentualnej zmiany rozmiaru. Najlepiej niech na paragonie zaznaczy, o ile rozmiarów można zakupiony u niego pierścionek powiększyć lub pomniejszyć. Spytaj, czy ta usługa jest bezpłatna, wtedy będzie Ci przysługiwała bezpłatna korekta rozmiarów.

6) Jeżeli uważasz, że samodzielny wybór pierścionka zaręczynowego jest zbyt uciążliwy i rodzi zbyt duże ryzyko nietrafienia w gust narzeczonej, zaproś ją na zakupy. Wspólnie dokonacie na pewno korzystniejszego wyboru.
napisał/a: Nelka 2007-04-30 17:25
a u mnie moj P.kupywal pierscionek bez zadnego miezenia i wiecie co-trafil w 10. pierscionek lezy jak ulal na moim paluszku.
napisał/a: agatek2 2007-05-27 13:45
a moj chlopak wciska sobie moj piersionek na maly palec i siedzi z nim........ tyle..........jako do tej pory po 4 latach i 4 miesiacach nadal ejstem jego dziewczyna..........
napisał/a: marteczka3 2007-05-27 17:13
heh, spodobalo mi sie w tym co przytoczyla Kinia, zeby pod jakims pretekstem podebrac dziewczynie pierscionek... :D:D:D
jak o mnie chodzi, zaraz bym sie zorientowala ze cos jest na rzeczy bo zabieranie pierscionkow na szczescie to nie jest najpopularniejsza praktyka :D
ja bym raczej poczekala na jakis inny moment, na przyklad jak zdejmie, zeby pokremowac rece, niby przypadkiem, podniesc, przyjrzec sie, pobawic, poobracac w rekach, powiedziec, ze sliczny, a w miedzyczasie przymierzyc na swoj maly palec :)

natomiast z tym palcem wskazujacym... hmm, nie spotkalam sie, szczerze mowiac :)
napisał/a: Cubanita 2007-05-28 12:20
Trzeba jeszcze pamiętać, że pierścionki, w których szyna jest wąska lepiej wchodzą na palec niż te szeroki. Tak więc jeśli wybierzesz gruby pierścionek, weź troszke większy rozmiar (aniżeli pierścioneczka wąskiego, cienkiego). Ta sama regula tyczy sie obrączek. Powodzenia
napisał/a: kawaii2 2007-05-28 12:26
ja też bym zaraz skojarzyła że chodzi o rozmiar :>

A że nie nosiłam wcześniej żadnych pierścionków (nie licząc jakiegoś w LO), sama zaproponowałam oglądnięcie brylancików u jubilera.. Celem zmierzenia :D Ale na nic się to zdało.. bo mój rozmiar i tak jest o 2 mniejszy niż ten wtedy mierzony.. Może dlatego, że byłam strasznie zdenerwowana wtedy :P
W końcu mój narzeczony sam wybrał i oświadczył się, kiedy naprawdę nie przypuszczałam, że już ma coś dla mnie ;)
napisał/a: agatek2 2007-05-29 23:52
coz dziewyny w kazdym "nienormalnym" gescie czy zachowaniu chlopaka doszukuja sie czegos..... a jak sie pyta o pierscionek , mierzy lub cokolwiek z nim robi a nie robil tego wczeniej to chyba kazdej by przyszlo do glowy ze cos sie swieci