Autor Wiadomość

Kiedy wręczyć kwiaty teściowej?

passiflora

Wysłany: 2007-05-21, 16:37    Kiedy wręczyć kwiaty teściowej?
Wiecie już, że jesteśmy po oświadczynach, ale ustalilismy też, że czasna zaręczyny w gronie rodziny. Właściwie, chodzi o takie "błogosławieństwo" na dalszą drogę.

Przyszła niedziela, spororzeczy już przygotowanych, a my z lubym zastanawiamy się, w którym momencie on ma dać przynisiony ze sobą bukiet kwiatów dla mojej mamy.

Najładniej byłoby, zeby zrobił to w momencie rozpoczęcia części zaręczynowej kolacji, czy jak to nazwać. Wiecie, o co chodzi. Będzie toj ednak praktycznie praktycznie niemozliwe i zmuszony je będzie dać juz przy powitaniu.

Czy taka opcja też może być? Jak myślicie?

sylwia

Wysłany: 2007-05-21, 16:40    Kiedy wręczyć kwiaty teściowej?
Mój mężuś wręczył kwiaty przy przywitaniu.
Myślę, że niezręcznie byłoby mu czekać z tym kwiatami. teściowa i tak je zobaczy wcześniej.

palika
Miłość jest męką,brak miłości śmiercią...

Wysłany: 2007-05-21, 17:47   
Dokładnie tak. Kwiaty, zaraz po wejściu do domu ;-)

Cubanita
Show must go on... :-)

Wysłany: 2007-05-22, 09:19    Kiedy wręczyć kwiaty teściowej?
A my mieliśmy sprawę ułatwioną, bo mój Rafciu prosił o moją rękę na obiadku u mnie w domku... Przyjechał po mnie do pracy o 15.30..koło 16 wyszłam bo się bałam (wiecie już jak przebiegały moje zaręczyny - opisałam je już gdzieś :mrgreen: ). A ze to były moje urodziny, to na obiad ok. 17 przychodzili moi rodzice do mnie. Tak więc przyszli..ja od razu mamie pokazałam ukradkiem pierścionek (powiedziała tylko"o jezu..trzeba powiedzieć tacie"..była w szoku że wychodzę juz za mąż :lol: ). Kwiatki były schowane w kuchni, Rafał miał je wręczyć jeszcze przed posiłkiem, ale tak sie zestresował, że podał zupkę...stłukł talerz, 2 szklanki...potem drugie danie...a on ciągle nic - tylko biegał do kuchnie, wszystko mu sie w rękach paliło. Bardzo komicznie wyglądał. Odważył się dopiero przed deserem - spytał tradycyjnie rodziców o moją rękę, dał mami bukiet..a potem był deser. Nie dziwcie sie ze u mnie w domu to on przygotował wszystko i podawał do stołu...ze mnie kucharka żadna, a on jest z zawodu kucharzem - także gotowanie po ślubie mam z głowy ;-)

Ancja

Wysłany: 2007-05-22, 18:47    Kiedy wręczyć kwiaty teściowej?
hehe mymy podobnie :) moja miłości jest kelnerem, barmanem i kurzachem w 4gwiazdkowym hotelu :)

passiflora

Wysłany: 2007-05-23, 18:13    Kiedy wręczyć kwiaty teściowej?
tak zakładałam- mam rzeciez i tak je zobaczy. Ale gdzieś na stronie wyczytałam już, że kwiaty na wejściu :)

Kinia
to już koniec...

Wysłany: 2007-05-25, 16:08    Kiedy wręczyć kwiaty teściowej?
Ja myślę, że przy wejściu, od razu niech da kwiaty

"Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce.

szymek

Wysłany: 2007-06-17, 00:28    Kiedy wręczyć kwiaty teściowej?
witam ja chyba zrezygnuje z kwiatow i klekania przed tesciowa :-) mam nadzieje ze tego nie przeczyta :-) wydaje mi sie juz to takie staroswieckiem co wy o tym sadzicie> pozdrawiam

Ancja

Wysłany: 2007-06-17, 01:02    Kiedy wręczyć kwiaty teściowej?
Klekanie moze i wyszlo z mody ale kwiaty... przydaly by sie...

Donia
Gość
Wysłany: 2007-06-17, 09:16    Kiedy wręczyć kwiaty teściowej?
Może faktycznie klękanie już chyba nie jest jakoś szczególnie wymagane :lol: Ale kwiaty robią dobre wrażenie.. Marek dał kwiaty najpierw mnie a potem przeszliśmy razem do pokoju obok powiadomić rodzicow i wtedy kwiaty dostała moja mama. Przy spotkaniu rodziców kwiaty mojej mamie przynieśli przyszli teściowie, a konkretniej teść, który zaraz po przedstawieniu wręczył je Pani domu, czyli mojej mamie. To miły dodatek i przełamuje lody już na wstępie :-)

szymek

Wysłany: 2007-06-17, 20:41    Kiedy wręczyć kwiaty teściowej?
prosil o reke czy tylko wreczyl kwiaty?

Donia
Gość
Wysłany: 2007-06-18, 10:33    Kiedy wręczyć kwiaty teściowej?
Prosił o rękę :lol: Przepraszam, bawi mnie taki zwrot... ;-)
Pytanie zadal mnie, a rodzicom tylko powiedział, że przed chwilką zgodziłam się zostać jego żoną i ze chcieliśmy im powiedzieć, że zdecydowaliśmy się niedługo pobrać. Czy coś w podobnym stylu ;-)

dark_salve

Wysłany: 2007-06-18, 11:08    Kiedy wręczyć kwiaty teściowej?
Klękanie odpada - to nie te czasy. A w moim przypadku było informowanie że się zaręczyliśmy i chcemy pobrać. Żadnego proszenia o rękę (rente ;) Ani Mru Mru "Maciej i Smok" ).

Odpowiedz do tematu