Pierścionek zaręczynowy - jakość Apartu, Kruka itp.

napisał/a: tasior1 2012-07-19 15:04
Cześć,
stanąłem przed najtrudniejszym wyborem kawalera a mianowicie zakupem pierścionka zaręczynowego. Jako, że sam wybór i trafienie w upodobania partnerki jest problematyczny to pojawił się kolejny problem, a mianowicie kwestia jakości produktów u wiodących jubilerów.

Proszę o doświadczenia jakie macie w związku z otrzymaną biżuterią. Docelowo upatrzyłem pierścionek z białego złota, próba 585 w Aparcie. Czytałem jednak, że pierścionki bardzo szybko się ścierają, białe złoto jest tylko z nazwy (schodzi), żółcieją itp. Ile jest w tym prawdy?

Na forach też piszą o dożywotnim czyszczeniu u Kruka ale to się chyba tyczy obrączek? Generalnie odnalezione tematy gdzie ludzie pytali o pierścionki zaręczynowe przetaczały się w obrączki, a mnie podkreślam zależy na razie na udanych zaręczynach. A tym bardziej szkoda jeżeli pierścionek po jakimś czasie nie nadawał się do użytkowania - w końcu taką wagę do niego przywiązujecie.

Pozdrawiam
napisał/a: Jusik 2012-07-19 16:03
Ja mam od Schuberta już 5 lat i wygląda jak w dniu podarowania (raz go dałam do polerowania bo przy sprzątaniu na budowie porysowałam)
napisał/a: Anuleczka1 2012-07-19 16:07
Jusik napisal(a):przy sprzątaniu na budowie porysowałam)


Wow, sprzątać na budowie w pierścionku zaręczynowym hehe :) odważne

Ja mam pierścionek z Apartu ale noszę go dopiero pół roku wiec na razie jeszcze nie mial kiedy sie zniszczyc, z tym ze ja na co dzien raczej go nie nosze, w domu zawsze jest cos do zrobienia i oszczędzam go :) ale pewnie nic by sie z nim nie stalo, chwale go sobie, ślicznie sie błyszczy caly czas.
napisał/a: chasia 2012-07-19 16:07
ja mam pierścionek z Aparta - jestem zadowolona - gdyby nie to, że w walce z narzeczonym go uszkodziliśmy wyglądałby jak nowy. Ale po oddaniu do jubilera, naprostowaniu i polerowaniu znowu wygląda jak nowy. Moja szawgierka również ma z Aparta i nadal z nim wszystko ok.
napisał/a: believe1 2012-07-19 16:26
zaręczynowy mam z YES, ale dostałam na 3 rocznicę pierścionek firmy Apart i jestem zadowolona, nie widać śladów użytkowania, ani żadnych zadrapań.
napisał/a: Blanka:) 2012-07-19 18:56
Zaręczynowy Apartu po 1,5 roku wygląda praktycznie, jak nowy. Przed zaręczynowym nosiłam pierścionek z Kruka, też było ok.

Moja przyjaciółka ma z red rubin i też nie narzeka.
napisał/a: tasior1 2012-07-20 08:46
Dziękuję,
Schuberta nie wziąłem pod uwagę ale to pewnie dlatego, że nie widziałem go w większych galeriach handlowych w moim mieście a przed zakupami bronię się rękami i nogami jak mogę - od tego są koleżanki. :P

Po kilku albo kilkunastu miesiącach to trochę przykro jakby się zniszczył. Jednakże zostałem nieco przekonany bowiem czytając różne fora gdzie ludzie piszą, iż są to chińskie pierścionki, masówka itp byłem lekko rozczarowany.
napisał/a: YourDreams 2012-07-20 10:31
ja mam pierścionek z Aparta już ponad 2 lata. Jest z białego złota i faktycznie robi się bardziej żółty - bo białe złoto żółknie z czasem, ale widać to dopiero jak się przyjrzę i mój mąż przy zakupie dostał wskazówki czego nie można robić mając pierścionek żeby się nie zniszczył ;)
napisał/a: tasior1 2012-07-20 11:19
Dlatego też zastanawiałem się nad srebrem bowiem żółte złoto definitywnie odpada - widzę to po jej całej biżuterii.
Ewentualnie można oddać do rodowania, koszt około 50 zł na rok czy dwa lata to nie tragedia.

YourDreams, co to za wskazówki? Ściągasz go jak np. myjesz naczynia czy aż tak strasznie nie jest? :)
napisał/a: PawelP 2012-07-20 16:43
Nie wiem jaka jest metoda produkcji pierścionków w Aparcie. Natomiast kwestia żółknięcia białego złota to kwestia odpowiedniego rodowania. Być może robią to po kosztach i nieodpowiednią metodą.

Najlepszą jakość rodowania i najbardziej trwałą uzyskuje się poprzez rodowanie galwaniczne.

Jeśli chodzi o srebro to jest o wiele mniej trwałe od złota i szybciej niszczeje. Pierścionek ze złota będzie służył Twojej ukochanej znacznie dłużej.
napisał/a: jadzia1820001 2012-07-23 19:30
A ja mam z firmy Jubitom , noszę go dopiero prawie 7miesięcy , ale ok 2miesięcy temu mój narzeczony musiał zaniesc go do reklamacji , bo ruszał się brylant :(naprawili i teraz wygląda pięknie :)
napisał/a: Blanka:) 2012-07-23 20:44
Tasior napisal(a):Dlatego też zastanawiałem się nad srebrem
Srebro jest zdecydowanie mniej trwałe, dużo szybciej się zniszczy. Uważam, że - o ile Cię stać - to złoto jest dużo lepszym pomysłem na pierścionek zaręczynowy.