Pomocy - ZARECZYNY

napisał/a: Korthiel 2015-05-31 11:25
Witajcie , proszę o szybką rade , jak to powinno wyglądać, otóż oświadczyłem się swojej wybrance juz rok temu miedzy sobą z pierscionkiem i bukietem kwiatów, jej rodzice o tym wiedzą jednak nie doszło do tej całej ceremonii. Dzis chce jechac z moimi rodzicami z kwiatami i z flaszką do jej rodziców i co jam am teraz zrobić ? czy mam znowu klękać i kupic jej nowy pierscionek? czy bez klekania mam powiedziec jej rodzica czy wyrazaja zgode na nasz slub?

Proszę o pomoc
napisał/a: e-Lena 2015-05-31 14:43
Oficjalne zaręczyny po oświadczynach z zaręczynami z datą sprzed roku? Trochę śmiesznie, zwłaszcza, że nie robiliście z tego tajemnicy. Nie klękaj i nie kupuj nowego pierścionka, bo się ośmieszysz, tylko - jeżeli już miałoby to mieć jakieś ręce i nogi - wręcz przyszłemu teściowi flachę i z uśmiechem na ustach powiedz, że teraz oficjalnie chciałbyś poprosić go o rękę jego córki. Co w sumie też jest śmieszne, bo ojca powinieneś o to poprosić jeszcze przed padaniem na kolana przed swoją dziewczyną.

Ogólnie mam wrażenie, że albo Twoi rodzice postawili Cię przed faktem dokonanym, albo Ty sam wszystko robisz na ostatnią chwilę. Gdybyśmy napisali Ci, że powinieneś kupić nowy pierścionek to co? Biegałbyś teraz po sklepach i wybierał pierwszy lepszy, żeby zdążyć na wieczór? Takich przedsięwzięć nie podejmuje się "na już" i "na byle jak". No chyba, że po prostu wszyscy rodzice chcą się nawzajem poznać na jakimś oficjalniejszym obiedzie i Twoje oświadczyny nie mają tu nic do tego.
napisał/a: errr 2015-06-01 11:49
bez klękania, bez wręczania, bez gadania i tej całej szopki.
Już jest po ptokach, teraz to Ty po prostu tam pojedź z rodzicami w odwiedziny i gęba na kłódkę.