Zaręczyny po 3 miesiącach związku?

napisał/a: Valkiria_ 2013-12-10 21:04
Dokladnie tak. Lisbeth ma racje. Zaręczyny nie czynią "większej" stabilizacji niż codzienne życie ze sobą.

Kokosowa, nie zmieniłam zdania, tylko racjonalnie rzecz biorąc tak wlasnie jest... Inna sprawa, ze ja uwazam nasz przypadek z mężem za cos, co rzadko sie zdarza, aczkolwiek jest opatrzone dużym ryzykiem. My zaryzykowalismy, ale po dluzszych stazach zwiazku (ja jeden związek mialam 5 lat drugi 4 lata a mąż 10 lat byl w związku wcześniej), wiec wiedzieliśmy jasno czego chcemy. No i mamy swoje lata. Mój K. 34 a ja 26 lada dzien. I mimo to, po ślubie zaczely sie jakieś tam rozbieżności w naszych wyobrażeniach ;) czlowiek każdego dnia wspolnego malzenskiego uczy sie żyć z druga osobą, rozwiązywać problemy... Ja z mężem przeszlam probe na samym poczatku wspolnego zycia- tuz po slubie stracilam prace, nowej nie moglam znalezc ponad dwa miesiace, a tu kredyt hipoteczny, stos rachunkow do zaplacenia...
trzeba pamiętać, ze wspolne życie nie polega na wspólnym pieczeniu ciast, wzajemnych ochach i achach...

[ Dodano: 2013-12-10, 21:06 ]
Err ja ciągle uwazam i będę uwazac, ze poslubilam najlepszego człowieka na ziemi.
napisał/a: KokosowaNutka 2013-12-10 21:08
diamantegirl, czytaj uwaznie co Ci Valkiria pisze. Ja oczywiscie nie skreslam zwiazkow gdzie wszystko szybko sie odbywa ale jednak jest wieksze ryzyko pomylki. Po 3 miesiacach raczej nie ma sie pelnego obrazu partnera a oswiadczyny to nie zabawa.
napisał/a: daffodil1 2013-12-10 21:25
Jeszcze kwestia czy zaręczyny to dla Was natychmiastowy ślub, czy po prostu kolejny etap.
napisał/a: Escherichia1 2013-12-12 17:27
diamantegirl napisal(a):Cześć, od 3 miesięcy jestem w cudownym związku. Mój chłopak ma 25 lat i jest cudowny

To cudownie.

diamantegirl napisal(a): Mam osiemnaście lat i od mniej więcej 1,5 miesiąca naszego związku zaczęliśmy mówić o sobie "mąż, żona"

Oj dzieci, dzieci....

diamantegirl napisal(a):Teraz pytanie, czy da mi po prostu pierścionek czy się oświadczy? Jak myślicie dziewczyny? Podzielcie się opinią, proszę




Boże, im bliżej Bożego Narodzenia tym wiecej zdesperowanych, podnieconcyh dziewczynek na forum...
napisał/a: KokosowaNutka 2013-12-12 17:34
Escherichia napisal(a):To cudownie.



Widze, ze ktos mysli podobnie jak ja ;)
napisał/a: Escherichia1 2013-12-12 17:40
napisał/a: Escherichia1 2013-12-12 17:41
Cudowne.. pomyliłam się..
napisał/a: ivory 2013-12-12 18:23
Escherichia napisal(a):Boże, im bliżej Bożego Narodzenia tym wiecej zdesperowanych, podnieconcyh dziewczynek na forum...


Hmm...to nie zabrzmiało zbyt fajnie, a nawet trochę obraźliwie. W końcu forum jest dla wszystkich i dział o zaręczynach jest odpowiedni do tego typu przemyśleń. Fakt 18 lat to nie jest jakoś dużo, ja sama w tym wieku też nawet nie myślałam o zaręczynach, ale nie wszyscy jesteśmy tacy sami. Jedni dojrzewają wcześniej do takich decyzji inni później, mmy jako przykład Daff i jej męża.
napisał/a: ~gość 2013-12-12 18:36
diamantegirl napisal(a):Teraz pytanie, czy da mi po prostu pierścionek czy się oświadczy?
tego nie dowiesz się nim nie dostaniesz pierścionka. Ja po 1.5 miesiąca dostałam jako prezent ;)
diamantegirl napisal(a):Codziennie mnie widząc podkreśla to, że chce mieć taką żonę, że nie chce nikogo innego. O tym zapomniałam wspomnieć, dziękuję za przypomnienie . Ciągle mi tak mówi, że jest najszczęśliwszy i takie inne słowa.
lol, no dziwne by było gdyby przy tak króciusienkim stażu związku mówił inaczej
diamantegirl napisal(a):Wyobrażacie sobie to?
dla mnie to normalne i nie ma się co jarać :)
Valkiria_ napisal(a):No i mamy swoje lata. Mój K. 34 a ja 26 lada dzien.
gdzie Ty masz swoje lata?! Ja tam się młodo czuję :P chociaż fakt, myślałam, że starsza jesteś ;)
Escherichia napisal(a):Boże, im bliżej Bożego Narodzenia tym wiecej zdesperowanych, podnieconcyh dziewczynek na forum...
zarzuć jakieś ciekawe linki, bo nie wchodzę wszędzie, tu też się przekierowałam z codzienności