Zaręczyny - Wigilia, Swięta Bożego Narodzenia ;)

napisał/a: Shakur92 2013-08-20 14:15
Witam Serdecznie.

Jak pewnie sie domyslacie po tytule mam zamiar oświadczyc się dziewczynie. Moj wybór padł na Wigilie , lub ew Boże Narodzenie. Co sądzicie o tym pomyśle? Czy to dobry czas na zaręczyny? Wiem że moja ukochana gdzies w swojej głowie ma wymarzone zaręczyny własnie w Wigilie, wiele razy to podkreslała ze podoba jej sie gdy męzczyzna oświadcza się kobiecie własnie w Swięta Bożego Narodzenia czy Wigilie. Chce żeby nie spodziewała się tego, żeby to była dla niej niespodzianka i niezapomniany dzien w życiu.. Moj problem zaczyna się od tego że nie mam pomysłu jak zorganizowac takie zaręczyny. Nie chce żeby było to typowo oklepane spotkanie, gdzie przyjezdzam do niej gadka szmatka choinka itp i wręczam jej kwiaty pierscionek i pytam czy Zostanie moją zoną..Chciałbym jakos to zorganizowac ciekawie zeby było romantycznie, miło , no i klimatycznie.. Swięta same w sobie mają uroczy klimat ale to nie wszystko.. Macie jakies pomysły? Chętnie poczytam może cos mi sie spodoba ;]
napisał/a: Valkiria_ 2013-08-20 14:32
Sierpień jest...
Ale do rzeczy. Dla mnie właśnie oświadczyny w święta (bez znaczenia jakie) są ze swej istoty oklepane...
Mi narzeczony oświadczył się na kopcu Kościuszki. Nie spodziewałam się, był to dzień jak co dzień, a okazał się najbardziej specjalny w moim życiu.
Mój kumpel dwa miesiące nosił w kieszeni pudełeczko z pierścionkiem zaręczynowym, zanim poczuł że to jest TA chwila. I wyszło na spontanie, podczas wieczornego spaceru krakowskimi plantami, pod wawelem.
Narzeczony mojej koleżanki wynajął dach krakowskiej restauracji, wynajął skrzypka, dał bukiet białych róż na okoliczność oświadczyn.
Mój brat oświadczył się obecnej małżonce, podczas jej przyjęcia urodzinowego. Wbił na imprezę z wielkim bukietem kwiatów- dla wybranki i jej matki, uklęknął i poprosił ją o rękę.
Mój eks zabrał mnie na kolację do restauracji, podczas której się oświadczył (ale to dość mocny standardzik...).
napisał/a: Shakur92 2013-08-20 15:03
no tak ale wytłumacz dlaczego oswiadczyny w swięta są oklepane? chodzi własnie o ten klimat Swiąt.. choinka, pasterka , snieg.. to tez może być niezapomniana chwila, oświadczyny w takiej scenerii ;p
napisał/a: KokosowaNutka 2013-08-20 15:15
Shakur92, skoro Twoja dziewczyna wspominala, ze chce zareczyn w Swieta to raczej ciezko Ci ja bedzie zaskoczyc :P Najzwyklej w swiecie bedzie sie ich spodziewac.

Hmm.. nie wiem czemu niektorzy tak kombinuja z tymi oswiadczynami.. to oklepane, to zwydziwiane, to bez sensu..bla bla. Jesli oswiadczyny wyplywaja z serca to nie jest wazne gdzie i kiedy do nich dojdzie.
napisał/a: Valkiria_ 2013-08-20 15:16
Po pierwsze- bo całe tabuny ludzi oświadczają się właśnie wtedy.
Po drugie- bo można się oświadczyn spodziewać jak złoto- tak samo jak w inne okazje (urodziny itp)
Po trzecie- w taki czas powinno się celebrować co innego. Przyjście na świat Jezuska i takie tam... Jak ktoś jest religijny. Bo jeśli nie jest to patrz punkt 4
Po czwarte- jak nie jesteś religijny to jest to dzień jak co dzień... tyle, że zimno. I sklepy zamknięte. A wtedy to nie ma powodu się oświadczać właśnie wtedy...

Choć jak się chce, to wiadomo- nic nikomu do tego, tyle że ciężko wymyślić coś niebanalnego, czego jeszcze nikt nie wymyślił. Ciężko znaleźć chwilę i moment... Za dużo bieganiny, krzątaniny i ludności (choćby w drodze, na i z powrotem- z pasterki...)

[ Dodano: 2013-08-20, 15:17 ]
Kokosowa ma rację. Najlepsze oświadczyny lecą na full spontanie... ;)
napisał/a: Shakur92 2013-08-20 15:25
wiem zę może macie racje ze najlepiej na spontana, ale chciałbym żeby to był jakis wyjątkowy dzien a nie zwykły dzien jak każdy inny w roku... a co do spodziewania sie przez Nią oswiadczyn.. hmm w sumie rozmawialismy na ten temat sporo razy i mysle że dałem jej do zrozumienia ze nie prędko to nastąpi więc moze uda się ją zaskoczyc ;p tylko pomysłu mi brak jak to zrobic żeby było najlepiej
napisał/a: Valkiria_ 2013-08-20 15:29
Ile wy razem jesteście...? Ile ona ma lat? Ty masz 21 z tego co widzę... Młodo. Nie sądzisz?
napisał/a: Rooda666 2013-08-20 15:50
Shakur92 napisal(a):no tak ale wytłumacz dlaczego oswiadczyny w swięta są oklepane? chodzi własnie o ten klimat Swiąt.. choinka, pasterka , snieg.. to tez może być niezapomniana chwila, oświadczyny w takiej scenerii ;p
cudnie

Ja bym była zachwycona :D :D

Valkiria_ napisal(a):Po pierwsze- bo całe tabuny ludzi oświadczają się właśnie wtedy.
argument odpada, jeśli komuś marzą się zaręczyny właśnie wtedy. Su fuckin what, że cała reszta świata to robi? Przy zaręczynach jesteśmy ważni MY i to, co się między nami dzieje, a nie to, że "ktoś gdzieś" robi to samo
No chyba, że najważniejsze jest co ludzie powiedzą i dziwnie pojęta oryginalność... ale to chyba nie ten przypadek.

Valkiria_ napisal(a):Po drugie- bo można się oświadczyn spodziewać jak złoto- tak samo jak w inne okazje (urodziny itp)
kto powiedział, że zaręczyny muszą być kompletną niespodzianką? Teoretycznie na pewnym etapie związku niezależnie od okazji można się ich "spodziewać", więc nie widzę powodu, żeby to wykluczało tzw "ważne daty".

Valkiria_ napisal(a):Po trzecie- w taki czas powinno się celebrować co innego. Przyjście na świat Jezuska i takie tam... Jak ktoś jest religijny. Bo jeśli nie jest to patrz punkt 4
w naszej tradycji BN to nie święto wyłącznie religijne, ale też i rodzinne. Czas rodzinnych spotkań, zbliżenia się do siebie i zwolnienia, odpoczynku od codziennej bieganiny. Moim zdaniem - idealny czas na oświadczyny :)

Valkiria_ napisal(a):Po czwarte- jak nie jesteś religijny to jest to dzień jak co dzień... tyle, że zimno. I sklepy zamknięte. A wtedy to nie ma powodu się oświadczać właśnie wtedy...
patrz wyżej, aspekt rodzinno-uczuciowy.

Shakur92, możliwości jest mnóstwo, a dość dużo zależy od tego, czy chciałbyś to zrobić kameralnie, tylko we dwoje, czy np przy rodzinie, w trakcie otwierania prezentów itd ;)
napisał/a: Shakur92 2013-08-20 16:14
Moja dziewczyna ma 18 lat a ja 21 tak jak kolega zauwazył.. i nie chciałbym oswiadczyc się przy rodzinie ani w jakims tłumie ludzi.. tylko we dwoje w zaciszu domowym ale w jakis specialny sposob tak aby była cała w skowronkach no i zeby to była jedna z najlepszych chwil .. ;p


Valkiria_ napisal(a):Ile wy razem jesteście...? Ile ona ma lat? Ty masz 21 z tego co widzę... Młodo. Nie sądzisz?


Jestesmy ze sobą juz ponad 2 lata i to że myśle o oswiadczynach nie znaczy że juz w głebi serca planuje slub , date i wgl. Wychodze z założenia że oświadczyny to jeszcze nie wszystko to nie znaczy że mamy się pobierac juz za poł roku po oświadczynach czy cos w tym stylu. na to jeszcze będzie czas a o tym bedzięmy decydowac juz razem ;]
napisał/a: daffodil1 2013-08-20 16:46
Valkiria_ napisal(a):Sierpień jest...
no to co? Ważna decyzja, ważny moment - trzeba dobrze zaplanować :)

Lily Luna napisal(a):
Valkiria_ napisał/a:
Po pierwsze- bo całe tabuny ludzi oświadczają się właśnie wtedy.
argument odpada, jeśli komuś marzą się zaręczyny właśnie wtedy. Su fuckin what, że cała reszta świata to robi? Przy zaręczynach jesteśmy ważni MY i to, co się między nami dzieje, a nie to, że "ktoś gdzieś" robi to samo
No chyba, że najważniejsze jest co ludzie powiedzą i dziwnie pojęta oryginalność... ale to chyba nie ten przypadek.
no właśnie..co, bo jak się pochwali na fb to zginie w tłumie innych zaręczonych?

Shakur92 napisal(a):Moja dziewczyna ma 18 lat a ja 21
nie martw się, my byliśmy jeszcze młodsi :) tj. ja 18, mój 20 i to było po 4 miesiącach bycia razem

mnie się podoba opcja zaręczyn w święta :) niekoniecznie przy rodzinie, ale to właśnie taki magiczny czas :) spontany są fajne, ale fajnie jest też wspominać całą tą przygotowaną otoczkę :) główkuj żeby było miło :) powodzenia :)
napisał/a: Shakur92 2013-08-20 17:41
No właśnie o to chodzi że potrzebuje pomysłu doradzcie coś :)
napisał/a: aneczka98 2013-08-20 17:54
Lily Luna napisal(a):Ja bym była zachwycona
ja też :)
I zaręczyny w Wigilię, czy BN wcale nie są oklepane. Shakur92, fajnie, że nie chcesz, żeby to było przy całej rodzince. A Wigilię jecie razem, czy jeszcze każde u siebie w domu? Ja sobie tak wyobrażam, że po Wigilii idziecie sobie na romantyczny spacer. Fakt, może byc zimno, ale pewnie dzięki temu nie będzie świadków. Możecie iść w jakieś ulubione miejsce i tam padasz na kolana i pytasz :)
Ale ja to mam małe zboczenie dotyczace zaręczyn na spacerze, bo moje takie były, tyle, ze na wiosnę ;)