Przemiana materii

napisał/a: samsam 2006-08-30 17:37
To pytanie głównie do indiend, naszej specjalistki. Czy są jakieś sposoby na przyśpieszenie przemiany materii?
napisał/a: indiend 2006-08-30 18:05
Domyslam sie, ze sposoby maja byc beztabletkowe. wiec proponuje co rano kawe z mlekiem, tyle, że kawa musi byc rozpuszczalna i przygotowana w proporcjach pół na pół. No i najlepiej z łyżeczką cukru. To na czczo.
owoce, warzywa oraz zbożowe produkty razowe: makaron razowy, ryż brązowy, wieloziarniste, razowe pieczywo. Szklanka wody na czczo i produkty mleczne fermentowane, które odbudują florę bakteryjną jelita grubego pomogą uregulować wypróżnienia. Spróbuj także sposobów „domowych”. Otręby pszenne spożywane w ilości 2-3 łyżek dziennie czy zjadanie namoczonych suszonych śliwek to sprawdzone metody na zaparcia. Bardzo ważne jest, aby nie hamować odruchu defekacyjnego i znaleźć czas na spokojną, bez pośpiechu wizytę w toalecie.
napisał/a: samsam 2006-08-30 18:28
No tak, ale przemiana materii to nie tylko wypróżnianie. Z tym nie mam problemu. Chodzi mi bardziej o rozkręcenei metabolizmu. Żeby organizm mógł szybko spalić to, co się do niego dostało.
napisał/a: indiend 2006-08-30 19:00
Wiem, ze przemiana materii to nie tylko wyproznianie (metabolizm, anabolizm i katabolizm) . Myslalam, ze o to pytasz, bo wiekszosc ludzi ma z tym problem.
Przyspieszenie metabolizmu powodują potrawy bogate w białko. Jedz białka jaja kurzego, ryby, mieso drobiowe itp.
Jesli masz ochote na slodkie wypij dziennie szklanke koktajlu przygotowanego osobiscie. Bez kefiru i smietany. Zastap je jogurtem naturalnym.
napisał/a: samsam 2006-08-30 19:13
Właściwie to jem tylko drób z mięsa. Nie jem wieprzowiny i wołowiny. A dlaczego do koktajlu nie można dodac kefiru (ja zawsze tak robię), tylko jogurt naturalny.
A co z ostrymi przyparawmi, takimi jak pieprz cayene, chili. Słyszałam, że moga one przyśpieszyć maetabolim nawet o 30%.
napisał/a: indiend 2006-08-30 21:21
Jogurt naturalny (Polecam Bakome ma w sobie kultury L.Casei) jest mniej kaloryczny, nie zawiera cukru wiec nie osiada na tkance tluszczowej dzieki czemu przyspiesza metabolizm.Jesli chodzi o przyprawy to one faktycznie przyspieszaja metabolizm. Tymianek, bazylia, oregano, curry, pieprz, chili, cząber itp. Ja zawsze do potraw dodaje bardzo duzo przypraw. Tylko nie wiem czy to napewno jest az 30%, ale iles tam jest.
napisał/a: samsam 2006-08-31 08:42
Acha, dzięki za porady.
A z tabletek, co jest skuteczne?
napisał/a: indiend 2006-08-31 10:19
Moje ostatnie godziny tutaj
Tabletki radze przy zaparciach. Jesli chodzi o metabolizm, to to jest biologiczny system i kazde nawet ziolowe tabletki sa po prostu toksynami. Dlatego jedyne co proponuje to zmiana zasad zywienia.



Zamiast:
Biały chleb i bułeczki, francuskie rogaliki, pieczywo cukiernicze...
Płatki śniadaniowe przetworzone, z dodatkiem czekolady, miodu, cukru itp., oraz „crunchy”
Pełnotłuste sery białe, sery żółte i topione, serki smakowe typu „fromage”, serki homogenizowane
Pełne mleko, tłuste i słodzone jogurty, kefiry, słodkie mleczne napoje, śmietana
Mięso wieprzowe, tłusta wołowina, kaczka, gęś, baranina i podroby
Tłuste wędliny; boczek, wędzonki, wyroby mielone; kiełbasy, parówki, mielonki, pasztety,
Tłuszcze zwierzęce (smalec, słonina, łój...) do gotowania i smażenia
Masło do smarowania pieczywa
Cukier i miód do słodzenia
Słodycze (czekolady, cukierki, ciasteczka, ciasta, torty itp.)
Tłuste i słone przekąski (chipsy, snacki, chrupki, orzeszki prażone, paluszki, itp.)

Wybieraj:
Pieczywo razowe, pełnoziarniste, graham, pieczywo chrupkie, pumpernikiel
Płatki zbożowe z całych ziaren (np. 6 zbóż), niesłodzone, bez słodkich dodatków
Mleko odtłuszczone (0,5%), naturalny chudy jogurt (niesłodzony), kefir, maślankę
Chude twarogi, serki kanapkowe „light”, serek wiejski o obniżonej zawartości tłuszczu
Mięso z kurczaka i indyka bez skóry, chudą wołowinę, cielęcinę i ryby
Chude wędliny z drobiu, lub chude mięsa pieczone
Niewielkie ilości olejów roślinnych: oliwę z oliwek lub olej rzepakowy do gotowania (i ew. smażenia), olej słonecznikowy, sojowy, kukurydziany lub arachidowy do jedzenia na surowo,
Wysokogatunkową margarynę do smarowania
Gorzki smak napojów lub słodzik syntetyczny (np. aspartam, acesulfam K)
Owoce i warzywa surowe
Niewielkie ilości orzechów laskowych, fistaszków, nasion słonecznika lub dyni
Małe ilości owoców suszonych (np. morele, jabłka)
napisał/a: samsam 2006-08-31 13:44
dzięki za listę.
A tak w ogóle to trzymaj się. Życzę Ci powodzenia. A jak tylko będziesz miała taką możliwość, to nas odwiedzaj.
Jeszcze raz wszystkiego dobrego.
Buźka
napisał/a: Anetka1 2006-09-10 21:47
dużo ruchu napewno pomoże, chociaż to takie trudne się zmobilizować do regularnych ćwieczeń :)
napisał/a: ~gość 2006-11-27 19:56
to ja mam takie pytanko ... licze na szczerą i jasna odpowieć ... co jaki czas człowiek powinien się wypróżnić ?? bo ja mam z tym problem !! niech ktoś odpisze !! pliska
napisał/a: ~gość 2006-11-27 19:58
Ja tez mam problem i też niewiem !!!!!! ludzie napiszcie coś