Twister

napisał/a: jente8 2008-03-02 22:59
To fantastyczne urządzenie, o którym w necie naczytałam się "ochów" i "achów" szczęśliwych posiadaczek, chyba zasłużyło sobie na osobny temat
Długo szukałam ćwiczeń, które pozwoliłyby ukształtować ładnie okolice bioder i brzuszek. Niestety większość szybko mi się nudziła, była zbyt męcząca, pracochłonna itd... nie mam cierpliwości do ćwiczeń Ale dzięki izuniii poczytałam o twisterze i ćwiczenie na nim wydało mi się (wnioskując z opisu) tak... fajne, przyjemne i sympatyczne, że może wreszcie będzie to coś, przy czym wytrwam. Od jutra zaczynam, na pewno napiszę jeśli będą jakieś zmiany w centymetrach Kto ma twistera niech też pisze! Napiszcie jak wyglądają Wasze ćwiczenia i jakie są rezultaty.

Generalnie ćwiczenia na twisterze kształtują skośne mięśnie brzucha, pomagają wyszczuplić talię i biodra.

Ja kupiłam najprostszą wersję, wygląda mniej więcej tak, tylko mój jest wściekle różowy


Podstawowa forma ćwiczeń wygląda tak, że stojąc na twisterze wykonuje się skręty dolnej części ciała na boki, jednocześnie utrzymując górną część (od pasa w górę) nieruchomo, trzymając się czegoś (w "lepszych" twisterach jest rączka do trzymania się - jak na zdjęciu poniżej - w warunkach domowych można np. ustawić się w drzwiach i trzymać się framugi ). Można ćwiczyć na różne sposoby, np. z hantlami w dłoniach. No i są jeszcze twistery z rączkami na sznurkach, ale nie wiem na czym to polega
Jak wyglądają inne ćwiczenia na twisterze oprócz tego opisanego przeze mnie?

napisał/a: dark_salve 2008-03-03 00:58
ula_jente napisal(a):Jak wyglądają inne ćwiczenia na twisterze oprócz tego opisanego przeze mnie?


nie ćwiczyłem, ale domyślam się że można się na nim położyć i się kręcić w kółko... to ćwiczenie nazwę "ćwiczeniem kręcenia się w głowie" ;) :P

napisał/a: ~gość 2008-03-03 10:40
ula_jente napisal(a):nie mam cierpliwości do ćwiczeń
zobaczymy jak będzie z twisterem

ula_jente, i jak pierwsze ćwiczonka??

ula_jente napisal(a):No i są jeszcze twistery z rączkami na sznurkach, ale nie wiem na czym to polega
chodziło Ci o coś takiego??

Dzięki gumowym rączkom ćwiczenia są bardziej wyczerpujące i dodatkowo ćwiczy się mięśnie rąk
Ja ćwiczę od niedawna dziś 4 dzień i jestem bardzo zadowolona. Na razie ćwiczę 3 serie po 5 minut (nie liczę obrotów)
napisał/a: ~gość 2008-03-03 12:21
taki twister fajna sprawa, siłownia w moim liceum była w taki sprzęt zaopatrzona. Oprócz roweu, to chyba była najwieksza atrakcja na siłowni. Każdy chciał na tym ćwiczyć bo jest to bardzo przyjemne
ula ile taki sprzęcior kosztuje?
napisał/a: jente8 2008-03-03 13:00
izuniaaa napisal(a):Dzięki gumowym rączkom ćwiczenia są bardziej wyczerpujące i dodatkowo ćwiczy się mięśnie rąk

Tylko właśnie zastanawiam się, w jaki sposób wykonuje się te ćwiczenia.
Ja za chwilę zaczynam Sprawdzę przy okazji, czy umiałabym się na tym obracać bez trzymania się czegoś - bo tak jest w przypadku takiego twistera jak pokazałaś albo przy ćwiczeniach z hantlami. A Ty jak ćwiczysz?

polzonka ceny są różne, najprostszy na Allegro można kupić za około 16 zł (z kosztami wysyłki to będzie ok. 26 zł), takie jak izuniaaa pokazała - z rączkami - to około 20-25 zł. Warto poszukać w supermarketach - ja swój kupiłam za 19,99 zł w Kauflandzie
napisał/a: Cubanita 2008-03-03 13:17
Moja mama miała kiedys taki twister... w sumie to nic to nie dało ..może dlatego że zbytnio nie przygotowywała się do tych ćwiczeń.. jakieś tam zwykłe skręty i tyle... w sumie żadna rewelacja.
napisał/a: ~gość 2008-03-03 15:02
ula_jente napisal(a):Ja za chwilę zaczynam
i jak ??

Cubanita może Twoja mama źle robiła ćwiczenia albo za krótko oczywiście jak chce się zgubić kilka kg tam i ówdzie sam twister nie pomoże.

ula_jente napisal(a):A Ty jak ćwiczysz?

1 i 2 seria tak jak na zwykłym twisterze tylko rękoma macham na boki w przeciwną stronę niż dolne partie jak na obrazku
3 seria rękoma macham jakbym biegała a reszta tradycyjnie( pełne szybkie obroty) tu najbardziej się męczę
napisał/a: H2O 2008-03-03 15:04
Fajan sprawa ten twister !!! Musze popatrzec troszke w sklepach
napisał/a: jente8 2008-03-03 15:12
izuniaaa napisal(a):i jak ??

Dziwnie Na razie ćwiczę tylko trzymając się framugi, bo bez trzymania tracę równowagę Zrobiłam 2 serie po 5 minut, bolą mnie zupełnie inne partie mięśni niż się spodziewałam. Ciekawe, czy jutro będę miała zakwasy.
napisał/a: ~gość 2008-03-03 15:15
ula_jente, no tak po kolei mnie za pierwszym razem bolały plecy i ramiona a dlatego że ja wcześniej ćwiczyłam talię (wysyłałam Ci te ćw) i już przyzwyczajone były
nela, si !!! dołącz do nas
napisał/a: Cubanita 2008-03-03 15:17
izuniaaa napisal(a):Cubanita może Twoja mama źle robiła ćwiczenia albo za krótko
Pewnie tak
napisał/a: H2O 2008-03-03 15:18
izuniaaa napisal(a):si !!! dołącz do nas
Poszukam w sklepach...Jak znajde, wroce z tewisterem ..i dolacze sie do Was od pzryszlego tygodnia