Koktajl na śniadanie.

napisał/a: ewekra 2014-03-13 09:19
Witam. Ogromnie przepraszam, jeśli powtarzam się z tematem.

Pomysł powstał z racji tego, że okropnie nie lubię jeść śniadań. W zasadzie uwielbiam jeść, nie znoszę tej czynności, nie lubię siedzieć i przeżuwać. Wygląda to dosłownie jak w reklamie jogurtu - "Przeżuwacz długodystansowy" :) Dla męża pomysł się spodobał, jest zwolennikiem zdrowego jedzenia.
Przydatny, a nawet niezbędny będzie tu blender.
1. Do dzbanka wrzucam: migdały, orzechy laskowe, włoskie, żurawinę suszoną, pestki dyni, słonecznika, sezam i co tam fajnego mi wpadnie. Miksuję.
2. Kolejno dodaję banany, brzoskwinie, awokado, jabłka, pomarańczę - oczywiście zależy, kto co lubi i jaką mamy obecnie porę roku.
3. Dodaję jogurt, mleko sojowe, otręby żytnie, orkiszowe, zarodki pszenne, płatki owsiane.
4. Ja osobiście wlewam jeszcze łyżeczkę tranu, ale jak to woli. Wszystko miksujemy, w zależności od gęstości koktajlu można dolać mleka.

Później popijam z mężem w trakcie przygotowywania się do pracy, jest smaczny i syty.

Może macie jakieś własne pomysły, chętnie poczytam :)

Pozdrawiam.
napisał/a: Annie 2014-03-18 18:12
Mój małż lubi jak robię tak:

1) truskawki ( w zimie mrożone, wtedy bez kostek lodu )
2) maślanka
3) cukier trzcinowy
4) kostki lodu

+ blender.

ewekra, twój koktajl by u nas nie przeszedł. Za zdrowy :)
napisał/a: ~gość 2014-03-20 19:08
Mój dzisiejszy koktajl:
- mały jogurt naturalny, do tego trochę mleka, żeby rozrzedzić
- mały banan
- płaska łyżka kakao (ale spokojnie dla smaku można dać więcej)
- kopiasta łyżka wiórków kokosowych

Mniamniuśne :D
napisał/a: daffodil1 2014-03-20 20:27
vanilla napisal(a):Mój dzisiejszy koktajl:
- mały jogurt naturalny, do tego trochę mleka, żeby rozrzedzić
- mały banan
- płaska łyżka kakao (ale spokojnie dla smaku można dać więcej)
- kopiasta łyżka wiórków kokosowych

Mniamniuśne
super! myślałam, że tego kokosa to bedziesz świeżego dawać :P
napisał/a: ~gość 2014-03-20 20:36
Ja najbardziej lubię: banan, truskawki, jogurt naturalny i miód. Mmm
napisał/a: ~gość 2014-03-20 21:51
daffodil, oj co Ty, nie stać mnie :P
ja mam teraz w domu mrożone truskawki i pół grejfruta, chcialabym z tego zrobić koktajl ale boję się połączenia grejfruta i jogurtu, próbował ktoś? :P No i w ogóle w ramach luźnych przemyśleń stwierdzam, że ciężko mi taki koktajl wypić szybko na tyle, żeby można było go traktować jako posiłek :P
napisał/a: daffodil1 2014-03-20 22:54
vanilla napisal(a):ja mam teraz w domu mrożone truskawki i pół grejfruta, chcialabym z tego zrobić koktajl ale boję się połączenia grejfruta i jogurtu, próbował ktoś? No i w ogóle w ramach luźnych przemyśleń stwierdzam, że ciężko mi taki koktajl wypić szybko na tyle, żeby można było go traktować jako posiłek
ja tam łączę wszystko co mam :P
najczęściej robię banan + kiwi, lub truskawki.
Muszę pomyślać nad tymi warzywnymi. Chociaż owocowe mi pasują.
napisał/a: margaret3 2014-03-21 09:27
Nataliii napisal(a):Ja najbardziej lubię: banan, truskawki, jogurt naturalny i miód. Mmm

Ja jak jest sezon truskawkowy to właśnie takie robię potrafię ze 3 szklanki dziennie wypić
napisał/a: daffodil1 2014-03-21 10:06
dobraaa chleb się skończył to lecę zrobić koktajl na śniadanie :P Ale u mnie dzisiaj chyba tylko banany są :P
napisał/a: Valkiria_ 2014-03-22 08:11
Mąż wlasnie mnie uraczyl mlecznym koktajlem domowej roboty z truskawek, bananów i kiwi :)
napisał/a: daffodil1 2014-03-22 10:37
Valkiria_ napisal(a):Mąż wlasnie mnie uraczyl mlecznym koktajlem domowej roboty z truskawek, bananów i kiwi
the best! ja dziś znów z samym bananem i siemieniem :) Zapasy owoców czekają na uzupełnienie :)

[ Dodano: 2014-03-23, 11:32 ]
zrobiłam dzisiaj banan, truskawki mrożone, siemie lniane, i kawa, ale kawę odradzam ;) kiepsko to wyszło
napisał/a: ~gość 2014-03-27 10:37
Mój dzisiejszy:
- troszkę mleka
- jogurt naturalny
- kiwi
- kakao
- sezam

Kwaskowaty, nie czuję smaku kiwi tylko kwaskowatość, mało słodki :P sezamu nie czuję wcale :P