Różne formy musli

napisał/a: Anka6 2015-05-08 08:24
Cześć! Przepadam za musli, zjadam je przeważnie z mlekiem lub jogurtem. Jeśli chodzi o dodatki to też szaleję :) Od owoców, warzyw do słodkich wyrobów. A jak to u Was wygląda? Znacie jeszcze inne propozycja podania musli?
napisał/a: kilka 2015-05-08 10:01
nigdy sama nie robiłam sobie musli, kupuję gotowe, za każdym razem inne i patrzę tylko żeby było chrupkie. Kupuję też często jogurty już z musli chociaż ta forma mi mniej odpowiada, jest to musli takie mokre, a ja lubię chrupkie :)
napisał/a: gocha281 2015-05-09 08:34
Ja też najczęściej jadałam tylko z jogurtem, dopóki nie znalazłam przepisu na placuszki z musli na stronie [reklama usunięta] Już podaję:
Składniki:
0,5 litra mleka
1 jajko
0,5 szklanki płatków owsianych
2,5 szklanki mąki
1 dag drożdży
3 jabłka
2 garście bakalii
cukier waniliowy
2 łyżki cukru
olej
ulubiona polewa np czekoladowa

Przygotowanie:

Mleko podgrzej i dodaj drożdże
Jajko ubij z cukrem i cukrem waniliowym
Jabłka obierz i zetrzyj na tarce o dużych oczkach
Masę jajeczną wymieszaj z mlekiem, płatkami, mąką, bakaliami oraz startymi jabłkami
Odstaw w ciepłe miejsce aby ciasto wyrosło
Usmaż na oleju na złoty kolor
Polej polewą
Smacznego:) są pyszne
napisał/a: kilka 2015-05-10 21:21
może nawet nie głupie te placki :) tylko ja mam złe doświadczenia z drożdżami, 7 na 10 przypadków mi nie chcą wyrosnąć, dodaję cukier, ciepłą wodę czy mleko a one i tak nic nie ruszą się. I wychodzi na to że kupuję w proszku, ale te świeże dają lepszy smak. Do tych placków myślicie że można dodać drożdże suszone?
napisał/a: gocha281 2015-05-11 22:58
Ja robię właśnie zazwyczaj z suszonymi i placuszki wychodzą pyszne.
napisał/a: Miętowa26 2015-06-30 21:22
Osobiście bardzo bardzo nie lubię musli :) wole zjeść kostkę twarogu z chlebkiem razowym albo kukurydzianym ewentualnie owsiankę i do niej dodać coś słodkiego :P
napisał/a: MarkotkaP 2015-07-01 10:45
Dla wszystkich osób, które lubią chrupiące musli, polecam przygotować granolę. Wystarczy wymieszać płatki owsiane z orzechami i pestkami, jakie lubicie, całość zalać miodem, wymieszać, uformować placek i piec około 20-30 minut. Jak ostygnie rozdrobnić na małe kawałki. Pyyycha.
napisał/a: marcinjunior 2015-07-20 10:29
Maślanka z bananem, miodem i płatkami owsianymi - mi bardzo posmakowała, polecam ;)
napisał/a: korna-123 2016-01-11 00:25
Przepis na zdrowe musli z dodatkiem amarantusa: [mod:reklama usunieta] . Bardzo zdrowe, polecane dla kobiet w ciąży
napisał/a: reniferQ 2016-01-24 23:19
Ja najcześciej do melaksera wrzucam wszystko. Taki proszek zalewam wrzątkiem żeby nasiąkł a później wlewam mleko.
napisał/a: heya 2016-06-08 23:06
Uwielbiam musli, najczęściej to jadam z jogurtem fajny przepis na placki, muszę wypróbować