dziwna ryba na obiad - pomocy- jak usmażyć? :(

napisał/a: ~gość 2010-06-05 11:15
powinnam to wrzucic w temat co dzis macie/przygotowujecie na obiad.. ale jak na razie nie wiem jak to przygotowac, wiec poki co nie ma szans zebysmy to mieli na obiad :P dlatego prosze o pomoc..
nie wiem nawet jak pokroic tę rybę.. ma cętki, jest śliska, ponoc wyłowiono ją na Mazurach.. mam takie trzy rozmrozone kawalki o dlugosci okolo 20 cm.. jeden pokroiłam w poprzek (na 4kawalki) ale to nie był dobry pomysl chyba (a moze jednak dobry?) bo ma dosyc grube osci.. poza tym nie chciala sie ładnie kroic musialam uzyc ząbkowanego noża..
nie wiem tez w jakiej panierce ja zrobic? mąka i jajko i jakies przyprawy?(jakie?) a moze bułka tarta..?
w zyciu ryby nie smazyłam poza paluszkami rybnymi :P bo na razie wyspecjalizowalam sie w schabowych :P
na oleju ją smazyc? pod przykryciem? duzo tego oleju? tak zeby plywała ?
najbardziej mnie ta panierka zastanawia..

załączam fotki.. oo
napisał/a: Gvalch'ca 2010-06-05 13:44
A nie masz wyraźniejszego zdjęcia? Takiego żeby było pysk widać.
A może upieczesz w piekarniku, bez panierki. Ostatnio mój mąż robił pstrąga (masełko+zioła+cytryna do środka) pieczonego w rękawie foliowym i był rewelacyjny.
napisał/a: camille 2010-06-05 13:46
jeżeli chodzi o takie rybki w skóce to ja bym to zrobiła jak pstrąga...skoro juz pokroiłas to trudno ale najlepiej całe... no i ja mam 2 sposoby: albo w folii aluminiowej, do środka dodając masło uroioine z koperkiem, a z wierzchu ardzo mocno posolić po skórce i posypać przyprawą do ryb, oojętne jakiej firmy, później to kładziesz na patelnię, wlewasz 2 cm wody i pod przykryciem dusisz na małym ogniu.
albo: rybkę obsypujesz przyprawami, solą , przyprawą do ryb, również w środku i obtaczasz w samej mące tak, żeby była cała bialutka, obtaczasz dotąd aż cała wigoć z ryby zniknie, robisz to bezpośrednio przed położeniem na rozgrzany olej, oleju dośc sporo, ogień nie za duży i smażysz aż mąką będzie zupełnie złota.
mam nadzieję, że jakoś pomogłam, smacznego!!
napisał/a: ~gość 2010-06-05 16:05
Gvalch'ca, dostałąm te rybki juz oprawione i z odciętymi łebkami więc nie wiem nadal co to takiego..
nie mam piekarnika na stancji.. :(
w koncu udalo mi sie dodzwonic do mamy i mama poradzila mi roztrzepac jajko z przyprawami.. w tym namoczyc rybkę przez jakies 15-20min przed smazeniem, rozgrzac mocno olej a obtoczyć zwyczajnie w bułkę tartą..
i udała się
nawet nie przykleiła się do patelni jak filety kiedy ostatnio smazyłam.. :)

niestety trochę smakuje jak jakaś błotna rybka w stylu karp czy też sum.. nie wiecie czym zabic na następny raz ten posmak? soliłam ją wczesniej ale to nie do konca wyciągneło z niej tego smak.. :(

a w ogole to dziekuje za rady :)
napisał/a: camille 2010-06-06 12:10
Izaczek napisal(a):. nie wiecie czym zabic na następny raz ten posmak
trzeba wymoczyć w mleku z cytryną, ja każdą rybę nawet filety atakuję tym zestawem, mięsko jest miękkie i nie cuchnie :)
napisał/a: believe1 2010-06-06 18:37
Izaczek napisal(a):namoczyc rybkę przez jakies 15-20min przed smazeniem, rozgrzac mocno olej a obtoczyć zwyczajnie w bułkę tartą..

ja tak zawsze smażę każdą rybę i jestem zadowolona z efektu
W przypadku zapachu, pomaga też skropienie ryby- po usmażeniu - sokiem z cytryny.