Szybki obiad

napisał/a: ami1 2006-07-21 12:05
Często brakuje mi pomysły na szybki i smaczny obiadek. Czy znacie jakieś niewymagające czasowo dania obiadowe (wegetariańskie)
napisał/a: samsam 2006-07-21 13:15
Najlepszym sposobem są piergi ruskie z zamrażarnika, które zrobi wcześniej mamunia (ewentualnie babcia). Szybki obiadek, a jaki smaczny
A tak poważnie to sama nie wiem. Ja niestety muszę robić mięso, bo mój mąż to typowy mięsożerca. A ja np. uwielbiam naleśniki, na słodko, pikantnie, we wszystkich postaciach
napisał/a: Marusia 2006-07-23 19:51
Czyżbyście byli wegetarianami? :) Bardzo rzadko jem coś bez mięsa, więc raczej niewiele pomogę. W tej chwili przychodzą mi do głowy:
naleśniki
omlet z grzybami
biała kapusta podsmażona i makaron (to chyba się nazywa "łazanki", ale nie jestem pewna)
napisał/a: samsam 2006-07-24 07:33
Łazanki - pychota!!!!
Ja jadam mięso, ale przeważnie tylko drób. Jest według mnie smaczniejszy no i zdrowszy
napisał/a: Marusia 2006-07-24 08:56
Z tym, że łazanki akurat dałam na końcu- niby nie wymagają dużo pracy, ale czasu niestety zabierają dość sporo...
napisał/a: ami1 2006-07-24 21:30
No łazanki chyba nie są najszybszą potrawą, zwłaszcza jeśli nie do końca wie się co i jak. No a omlety to jest bardzo szybki obiadek. Nie mówiąc nic o pierogach (u mnie babuni), ale niestety babcia mieszka za daleko i pozostają tylko te z garmażerki. Ja znam kilka szybkich potraw, ale neistety nie mogę ich robić w kółko . Ostatnio to w ogóle nie mam czasu na gotowanie...
napisał/a: samsam 2006-07-26 13:17
Ja raczej w ogóle nie mam chęci gotować.
Ale to chyba przez te upały. W pracy mam taki ukrop , że po ośmiu godzinach wracam wykończona i na nic nie mam ochoty
napisał/a: samsam 2006-07-26 13:18
Asiu, czy Twoja Julcia też nie jada mięsa?
napisał/a: ami1 2006-07-31 12:08
Nie moja Julia akurat je mięso. W zasadzie je to na co ma ochotę .
napisał/a: samsam 2006-08-01 07:47
To w zasadzie dobrze, nie można chyba wzystkiego odmawiać dziecku. Powinno jeść to, na co ma w danej chwili ochotę.
A dlaczego zdecydowaliście się na wegetarianizm? Z dbałości o zdrowie, figurę, czy z przekonań?
napisał/a: ami1 2006-08-11 15:46
.Z przekonań. A teraz mój pomysł na bardzo szybki obiad. Spagetti. Sos do makaranu:
- puszka pomidorów bez skórki lub przecier ale w płynie,
- cebula,
- czosnek,
- przyprawy: sól, pieprz, oregano,
- śmietana.
Pomidory wrzucić do miksera zmiksować, a następnia przelaać do garnka,. Gotować krótką chwilę na ogniu. Cebulą pokroić w kostką i smażyć na wolnym ogniu aż się zarumieni, wycisnąć czosnek i jeszcze przez chwilę smażyć. Teraz tak przygotowaną cebulę dorzucić do pomidorów. Doprawić do smaku solą i pieprzem. Dodać oregano - koniecznie. Mozna dodać inne przyprawy jeśli lubicie np. bazylię. Można także dodać do sosu czerwoną paprykę lub mięso jeśli ktoś lubi. No i oczywiście ugotować makaran i posypać dużą ilością zółtego sera. Momąż uwielbia spgetti .
napisał/a: ami1 2006-08-11 15:52
II pomysł. Kotlety z farszu jak do pirogów ruskich. Składniki:
- ser biały,
- ugotowane ziemniaki,
- przyprawy: sól, pieprz,
- cebula.
Cebula obrać pokroić w kostkę i smażyć na patelni aż się zarumieni. Ziemniaki i ser najlepiej przecisnąć przez praske (bo z maszynką jest dużo mycia, ale też możn). Wszystkie składniki połączyć jak do farszu na pierogi ruskie. Doprawić solą i pieprzem do smaku. Formować kotlety. Następnie włożyć do panierki (jajko i bułka tarta). Smażyć aż się zarumienią. Można jeść same lub podawać z ulubiona surówką.