Co ugotować na romantyczną kolację?

napisał/a: angelaxxx 2007-01-21 21:16
jeżeli chodzi o chińszczyzne to ja robie w ten sposób że gotuje ryż ( jak się ugotuje to zostawiam go jeszcze w wodzie żeby napęczniał) taki w torebkach. Do tego kupuje zamrożony zestaw jarzyn i duszę je na patelni żeby były miękkie. na osobnej patelni smarze kurczaka pokrojonego na drobne kosteczki i później dorzucam do jarzynki.przyprawy wedle uznania ja daję pieprz, sól, oregano, czosnek w kostce i natkę pietruszki. Robię sos z torebki fix do dań chińskich dolewam go do jarzyny i kurczaka i podaję z ryżem. nie jest to jakaś specjalna i typowa chińszczyzna( chyba) ale mój chłopak to uwielbia.

[ Dodano: 2007-01-21, 21:20 ]
więc jeżeli chodzi o dokładną ilość wszystkiego co potrzebne to jest tak:
-ryż w torebkach(2 torebki)
- paczkę zamrożonej jarzynki0,5 kg (mniej więcej kto ile lubi)
-filet z kurczaka
-sos do potraw chińskich fix
-przyprawy do smaku(sól pieprz, oregano, czosnek)
napisał/a: samsam 2007-01-21 21:23
angelaxxx, a jakie mrożonki używasz? Mieszankę chińska, czy jest to obojętne?
napisał/a: angelaxxx 2007-01-21 21:32
wiesz co zależy . jak robie coś na szybko to zwykły bukiet jarzyn(marchewka, pietruszka, kalafior i takie tam), a jak mój chłopak chce to wtedy robie chińską mieszankę. ale polecam mnie bardzo smakuje

[ Dodano: 2007-01-21, 21:33 ]
a co do walentynkowej kolacji to będę na deser robić rafaello.
napisał/a: ~gość 2007-01-23 21:10
dzieki za przepisy ale moze jaka dobra chnszczyzne bym zrobił na jakis przepisik moge liczyc odwas tyloko zeby dyła pyszna oki dzieki:)
napisał/a: samsam 2007-01-23 21:53
Może to:
- podwójna pierś kurza,
- cebula,
- marchew,
- pietruszka,
- seler,
- grzyby chińskie,
- bambus w puszce,
- kukurydza w puszce,
- FIX do potraw chińskich,
- mąka ziemniaczana,
- sos sojowy,
- tabasco,
- przyprawy do smaku,
- ryz.
Na patelni podsmazyc pokrojone w paski mięso i posiekane warzywa. W osobnym garnku zagotowac grzyby chiński, odcedzic i dodać do mięsa. Dodać tez bambus i kukurydze. Wszystko zalac woda, dodać fiks i sos: 2 łyzki maki rozpuścic w zimnej wodzie, dodac sos sojowy i tabascko. Wszystko dusić, az potrawa sie zżeluje.

Inne dania chińskie znajdziesz tu:
http://www.we-dwoje.pl/kurczak;w;sosie;slodko;-;kwasnym,artykul,1200.html
http://www.we-dwoje.pl/ryz;po;chinsku,artykul,1201.html
http://www.we-dwoje.pl/drob;po;chinsku,artykul,1198.html
napisał/a: kobietka Swiss 2007-01-25 09:51
mysle ze samo bycie ze soba jest juz bardzo romantyczne jesli sie kogos bardzo ale to bardzo kocha a co do smakolykow to uwazam ze wiele potraw jest dobrych na romantyczna kolacje...ja np.zrobilabym nalesniki z ananasami i bita smietana a na koncu ozdobilabym je czekolada...wiem ze moj misiu to uwielbia...
mysle ze nie liczy sie co zrobisz ale sam gest...ja nawet jakbym mu kawy zaparzyla to uslysze...:"kochanie robisz tak wspaniala kawe jak moja mama"
wtedy staje sie bardzo dumna
napisał/a: samsam 2007-01-25 11:30
kobietka Swiss napisal(a):"kochanie robisz tak wspaniala kawe jak moja mama"

O, ja bym nie zniosła takie porównania
Nie poczułabym sie dumna.
napisał/a: kobietka Swiss 2007-01-25 13:40
Sylwia dla mnie to nic obrazliwego nawet dobrze ze widzi we mnie cos ze swojej mamy...Dla mnie takie porownanie jest duma.Kazde dziecko czy male czy tez juz te dorosle tak jak my bo wkocu kazdy ma rodzicow widzi w swojej matce ideal.Widocznie tez jestem dla niego w jakims stopniu idealna
Takie jest moje zdanie i czy ktos sie z tym zgodzi czy tez nie to juz jego sprawa....
napisał/a: samsam 2007-01-25 16:34
Oczywiście, kazdy ma inne poglądy i nie ma nic złego w tym.

Ale, ja bym takie porównanie potraktowała jak coś obraźliwego. Nie chciałabym, żeby mój mąż porównywał mnie do swojej mamy. Jesstem zupełnie inna i to ja mam byc dla niego ideałam
Ale to zabrzmiało, co?
napisał/a: Anetka1 2007-01-25 17:38
Popieram zdanie Sylwii. O wiele bardziej wolałabym usłyszeć że zrobiłam najpyszniejszą kawę niż takie porównanie.
napisał/a: palika 2007-01-25 17:45
Gdyby moj N. uzyl takiego porownania, wszystko co przygotowalam znalazlo by se na jego osobie
napisał/a: Anetka1 2007-01-25 17:46
palika, ale wiesz, Ty już z racji samych relacji potraktowałabyś to właśnie w taki właśnie sposób.