Smak podróży poślubnej

napisał/a: ania2009 2009-03-31 15:17
Za trzy tygodnie obchodzę pierwszą rocznicę ślubu. Z tej okazji chciałabym przygotować romantyczną kolację dla mojego męża. Przychodzi mi do głowy pewien pomysł, jednak nie mam zielonego pojęcia gdzie mogłabym to kupić a co gorsze jak przygotować ??!!
Jak byliśmy w podróży poślubnej we Francji i próbowaliśmy specjałów kuchni francuskiej, w jednej restauracji trafiliśmy na foie gras - hmmm nadal nie mogę zapomnieć tego smaku!!
Z tego co się orientuję foie gras może być z kaczki lub gęsi. Proszę podpowiedzcie, które jest lepsze i jak to się przyrządza.
Jeśli ktoś ma propozycje na przygotowanie i oczywiście adres sklepu gdzie mogłabym to kupić będę bardzo wdzięczna.
napisał/a: H2O 2009-03-31 19:49
ania2009, Zgadzam sie z Toba ze foie gras jest bardzo dobre...

( jednak rzucilo mna przed chwila, poniewaz wpisalam w google foie gras i pojawial sie film ,na ktorym pokazuja jak traktowane sa ptaki z ktorych jest to robione )

Nie posiadam przepisu poniewaz zawsze jemy kupowane. Pewnie sa one w internecie, mysle ze juz szukalas.

Jezli chodzi o sklepy w Pl to pierwsze co to przychodzi mi na mysl to siec sklepow Piotr i Pawel... Tam zawsze byly pordukty ktore normalnie nie sa latwe do znalezienia.Oczywiscie pozniej jest kwestia tego czy kupione foie gras w Polsce bedzie mailo taki sam smak jak to co jedliscie podczas Waszej podrozy

ania2009 napisal(a):oczywiście adres sklepu gdzie mogłabym to kupić będę bardzo wdzięczna.
a skad jestes?
napisał/a: ~gość 2009-04-01 21:36
H2O, naprawdę tak bardzo lubisz fois gras? Ja jadłam raz jak byłam ostatnim razem we Francji i jakoś mega się nie zachwycałam..takie to dość ciężkie i tłuste i byłam szczerze w szoku, że Francuzi tak się tym zachwycają, byłam przekonan, że preferują lżejsze dania, a tu nawet dzieci w restauracji biły się o ostatni kęs tego paszteciku,
napisał/a: H2O 2009-04-02 12:15
polzonka napisal(a):naprawdę tak bardzo lubisz fois gras?
Tak Bardzo lubie...ale nie jest to cos o co bym sie bila Sa tez inne dania, produkty ktore bardzo lubie , mimo wszystko fois gras zawsze zjem z apetytem
napisał/a: ania2009 2009-04-03 12:07
Foie gras jadłam we Francji i tam się nie rozczarowałam smakiem, nie wiem jak będzie z foie gras kupionym w Polsce. Znalazłam w internecie sklep, który ma w ofercie foie gras (francuskie, nie jakąś podróbkę), którego tak poszukuję. Jeśli ktoś lubi przysmaki kuchni francuskiej i włoskiej, to na pewno znajdzie tam coś dla siebie.
Zainteresowanych zachęcam do odwiedzenia strony www.lamaree.pl
Też widziałam film o tym jak "uzyskują" najwyższą jakość foie gras (okropne), jednak u nas wcale lepiej nie obchodzą ze zwierzętami do uboju:(
napisał/a: H2O 2009-04-03 12:52
ania2009 napisal(a):Zainteresowanych zachęcam do odwiedzenia strony www.lamaree.pl
Rzeczywscie maja tam duuuuzy wybor