Przepisy na pyszne ciasta.

tirlitirli
napisał/a: tirlitirli 2017-10-23 11:58
Polecam pyszne tartaletki z jabłkowymi różami :) Wyglądają obłędnie, a wcale nie są trudne do przygotowania.
CIASTO KRUCHE:
120 g zimnego masła
60 g cukru
200 g mąki
1 jajko
KREM BUDYNIOWY:
400 ml mleka
100 ml śmietanki 30%
1 Mój budyń z cukrem trzcinowym o smaku waniliowym Dr. Oetkera
1 łyżka masła
JABŁKOWE RÓŻE:
200 ml wody
sok z 1 cytryny
4 średniej wielkości jabłka
1. Ciasto kruche: Zimne masło, cukier, mąkę i jajko szybko zagniotłam na plastyczne ciasto. Ciasto wstawiłam do lodówki na 30 minut. Schłodzone ciasto rozwałkowałam i wylepiłam nim formę na muffinki. Formę włożyłam do zamrażarki na 30 minut. Piekarnik rozgrzałam do 190°C. Włożyłam do niego formę na muffinki i piekłam przez około 20 minut, do momentu zrumienienia ciasta. Upieczone ciasto kruche wyciągnęłam z piekarnika i pozostawiłam do wystudzenia.
2. Krem budyniowy: Mleko wymieszałam ze śmietanką i odlałam ćwierć szklanki, w której rozpuściłam zawartość torebki z budyniem. Pozostałe mleko zagotowałam. Do gotującego się mleka wlałam rozmieszany proszek i ciągle mieszając, zagotowałam. Gdy budyń był już gęsty odstawiłam garnek z palnika i dodałam łyżkę masła. Wymieszałam i nakładałam do każdej tartaletki po dwie łyżki kremu budyniowego.
3. Jabłkowe róże: Wymieszałam wodę i sok z cytryny. Jabłka umyłam i przekroiłam je na pół. Wydrążyłam gniazda nasienne i pokroiłam jabłka w cienkie półplastry. Pokrojone jabłka zalałam wodą z sokiem z cytryny. Włożyłam na 1,5 minuty do mikrofalówki. Można też wrzucić plasterki jabłek do gorącej wody z cytryną i podgotować przez około 2 minuty. Dzięki temu jabłka trochę zmiękły (powinny być plastyczne i nie rozpadać się), co pozwoliło lepiej formować różyczki.
Plasterki jabłek wbijałam delikatnie w budyń, tworząc płatki kwiatów.
Przepis pochodzi z bloga www.panitereska.pl
małacwana
napisał/a: małacwana 2017-11-22 11:00
Boże ile przepisów!
napisał/a: róża3008 2018-03-21 13:57
Pyszotka.Sprawdzę ten przepis.Pozdrawiam.
napisał/a: goska_kurylo 2018-04-21 21:04
dokładnie
napisał/a: alkowa23 2018-04-29 19:51
ja niestety często nie mam czasu na pieczenie ciasta. Wiec zawsze na jakies okazje zamawiam ciasta w cukierni Sweet Home w warszawie
napisał/a: KaataarzynaM 2018-08-31 23:22
Ja lubię piec, no ale ostatnio jestem na diecie i się ograniczam, na weekend piekę brownie z buraków z przepisu Radomskiej. Ostatnio wyszło mi bardziej buraczane niż kakaowe, więc tym razem kupiłam lepsze kakao, decomorreno, może jaak lepiej ukryje te buraki to i dzieci zjedzą coś zdrowego ;)