Autor Wiadomość

allegro, neutrale i negatywy

kantia

Wysłany: 2010-07-24, 12:42    allegro, nautrale i negatywy
Z telefonami to najłatwiej wtopić niestety. Ja się raz napaliłam na nowy telefon, w okazyjnej cenie co już mnie lekko zaniepokoiło no i facet miał ich ponad 50, a hurtownią to on nie był. Potem pokazały się komentarz i negatywy w końcu zostało konto zablokowane.

Krasawica

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2010-08-15, 21:59    allegro, nautrale i negatywy
ja zawsze wystawiam zgodnie z sytuacja a zwykle trafiam bardzo dobrze :-)
ostatnio bardzo dlugo czekalam na towar z pewnego sklepu - 2 czy 3 krotnie interweniowalam, az w koncu postanowilam wystawic negatyw bo pomyslalam ze moze to wreszcie zadzialai... udalo sie. Doslownie w 20minut pozniej (a bylo ok 23 w nocy) zadzwonil do mnei wlasciciel sklepu z przeprosinami i prosba o wyjasnienei sytuacji. Doszlismy do wniosku ze ktorys z pracownikow zawalił i towar dostalam w 24h kurierem :-)

Negatyw zdielam bo Pan pieknie sprawe rozwiazal, no ale to byl sklep. Gorzej moze byz prywatnymi ososbami, ale to chyba ktos z definicji musi chciec oszukac

Itzal
Biznes-męka ;)

Wysłany: 2012-08-24, 17:32    allegro, nautrale i negatywy
Ha.... wystawiłam pierwszy w zyciu negatyw :shock: 8-)

"Jesteś twierdzą, w której potężnych murach znajduję schronienie"

To jest reklama:-) http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=24892497
www.matkizonyisingielki.blogspot.com

Necia

Wysłany: 2012-08-24, 19:37    allegro, nautrale i negatywy
Itzal, spodziewaj się odwetowego niestety...
ja dwa ostatnio odwetowe zarobiłam, bo wystawiłam całkowicie zasłużone negatywy... mam wrażenie, że się coraz więcej oszustów narobiła na allegro :roll:

Itzal
Biznes-męka ;)

Wysłany: 2012-08-24, 19:51    allegro, nautrale i negatywy
Necia napisał/a:
Itzal, spodziewaj się odwetowego niestety...

hm... jeszcze nic nie przyszło ;-) Nie sądzę, żeby się porwała na odwet, bo zaczęłaby spór, i wyleciałaby z allegro - ona ma już dwa negatywy, ja zero ;-) Ale normalnie masakra, jak ludzie potrafią argumentować niepłacenie przez 49 dni po czym rezygnację z zakupu : "Bo wie Pani, w KC art. 2.1 mówi, ze Konsument, który zawarł umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, może od niej odstąpić bez podania przyczyn" No tak, wszystko się zgadza, tylko ta Pani zapomniała zacytować resztę kodeksu, która brzmi :" wysyłając stosowne oświadczenie na piśmie w ciągu 10 ( :!: ) dni od zawarcia umowy" :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

KarolciaK

Wysłany: 2012-08-24, 20:33    allegro, nautrale i negatywy
Itzal, czyli jak najbardziej zasluzony negatyw :one:

qamilka
Gość
Wysłany: 2012-08-24, 20:42    allegro, nautrale i negatywy
Itzal napisał/a:
No tak, wszystko się zgadza, tylko ta Pani zapomniała zacytować resztę kodeksu, która brzmi :" wysyłając stosowne oświadczenie na piśmie w ciągu 10 ( :!: ) dni od zawarcia umowy" :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Ja kiedys wtopilam z telefonami bo nie wystawialm kolesiowi komentarza bo telefony przyszly do Polski i dopiero po miesiacu zobaczylam ze to nie ten kolor co mial byc ale na komenntarz czy wymiane juz bylo za pozno, paragonu zakupu rowniez nie dostalam a prosilam sie o niego pol roku i gwarancja poszla w du*pe bez paragonu na co allegro odpowiedzialo ze minelo 60 dni i sprawe moge skierowac tylko do sadu bo oni sie tym nie zajmuja. I teraz tak zaluje ze nie wystawilam tego durnego komentarza...

Necia

Wysłany: 2012-08-24, 20:58    allegro, nautrale i negatywy
Itzal, to nie do końca tak ;-)

Jeżeli towar kupiony jest przez opcję kup teraz to wtedy musisz w treści aukcji poinformować (albo w innym dostępnym miejscu), że towar można zwrócić w ciągu 10 dni bez podania przyczyny, wysyłając stosowne oświadczenie (jako że jesteś przedsiębiorcą, bo osoba fizyczna wcale nie musi takiego zwrotu przyjmować); ale jeśli w opisie oferty nie ma takiej informacji (czy na stronie "o mnie"), to wtedy termin ten nie biegnie aż do momentu kiedy taki klient dowie się o takim swoim prawie, nie może to jednak nastąpić później niż 3 miesiące od zakupu.

Jeżeli jednak zakup nastąpił w wyniku aukcji, a nie kup teraz, to w ogóle zasady te nie mają zastosowania :)

a odpowiednim aktem prawnym jest nie KC, a ustawa o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (a konkretnie art. 2 ust. 1 oraz art. 4)

ja już mam dość wojowania z allegro, którzy nie chcą mi tych odwetowych komentarzy, jawnie kłamliwych pousuwać z karty, zasłaniając się tym, że nie wtrącają się w takie sytuacje i żeby "dogadać" się z kontrahentem albo iść z tym na Policję
ten ich program ochrony kupujących tak naprawdę to jedna wielka lipa, nie znam nikogo kto by skutecznie z tego skorzystał...

Itzal
Biznes-męka ;)

Wysłany: 2012-08-25, 06:59    allegro, nautrale i negatywy
Necia, ale ja to wszystko wiem, ja przyjmuję zwrot towaru, jeśli był kupiony w aukcji z opcją KupTeraz, z licytacji też zwrot przyjmuję, jak się taki trafi- choć nie do końca muszę, bo towar nabyty drogą licytacji nie podlega zwrotom i wymianie, ja to wszystko mam jasno opisane na stronie "O mnie", i jak ktoś jest na tyle inteligentny, żeby najpierw tę stronę przeczytać, to o tym wie ;-) Nawet na wstępie każdej aukcji mam komunikat odsyłający do rzeczonej strony, ale nie każdemu się chce tam isć i czytać ;-) Z tej babki mi się śmiać chce, bo 49 dni nie wiedziała, czy ją stać, czy tez nie, a teraz mi wyjeżdza z takim tekstem i się podpiera kodeksem :olaboga: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Oczywiście, dostałam odwetowego negatywa, który niczego złego do mojej opinii nie wnosi, za to pokazuje tę Panią w odpowiednim świetle (ale wg niej to ja jestem ta zła, bo cieprliwie czekałam 49 dni na jej wpłatę i jeszcze musiałam zapłacic prowizję od transakcji z nią zawartej, a za którą to transakcję ona mi nie zapłaciła ;-) ).
Heh, uśmiałam się z rana tylko z głupoty ludzkiej - coraz poważniej myślę o napisaniu książki "Wesołe jest życie handlarza, czyli jak przetrwać na allegro i nie dać się zwariować " :hahaha: :hahaha: :hahaha: TO byłby bestseller, mówię wam :lol:

sleepless

Wysłany: 2012-08-25, 11:19    Re: allegro, nautrale i negatywy
Necia napisał/a:

ten ich program ochrony kupujących tak naprawdę to jedna wielka lipa, nie znam nikogo kto by skutecznie z tego skorzystał...

Również nie znam nikogo, kto by skorzystał z tego programu z jakąś "korzyścią dla siebie".
Moim zdaniem jeśli kupujący nabywa towar na aukcji i za chwilę lub w przeciągu nawet 24h płaci za niego opcją płacę z allegro, to nie powinno być możliwości wystawienia negatywnego komentarza przez sprzedającego, a często zdarzają się komentarze negatywne odwetowe.
Wydaję mi się, że przez to bardzo często kupujący wstrzymują się z wystawieniem komentarza neutralnego lub negatywnego ze strachu przez otrzymaniem odwetowego. Taki z tego wniosek, że komentarze i cała ocena sprzedaży przeważnie są nierzetelne...
Ja osobiście coraz częściej napotykam na jakieś problemy na allegro, związane z zakupami i coraz mniej niechętnie zaglądam na allegro przez to.

Ostatnio zapłaciłam za przesyłkę kurierską prawie 20zł, ponad tydzień minął a przesyłki brak, udało mi się dodzwonić do sprzedającego, po wielu próbach kontaktu, stwierdził że miał urlop, tylko żadnej informacji nie umieścił na stronie, ale informacja boldem, że towar wysyłają w 24h oczywiście się znajduje... Sprzedawca nie odpowiada na maile, a dodzwonić się do niego ponownie już mi się nie udało... A przy sprzedawcy widnieje znaczek "standard allegro" - brak słów...

Itzal
Biznes-męka ;)

Wysłany: 2012-08-25, 12:31    allegro, nautrale i negatywy
I vice versa, ja jako sprzedający mogę napisać, ze wśród kupujących trafiają się doskonali klienci, ale są tez i tacy, których wolę zniechęcić do zakupu, niż cokolwiek im sprzedać ;-)

sleepless

Wysłany: 2012-08-25, 13:25    Re: allegro, nautrale i negatywy
Itzal napisał/a:
I vice versa, ja jako sprzedający mogę napisać, ze wśród kupujących trafiają się doskonali klienci, ale są tez i tacy, których wolę zniechęcić do zakupu, niż cokolwiek im sprzedać ;-)

Tematem są tutaj komentarze, takim klientom należy się zasłużony negatyw, to oczywiste.
Zwykle to jest tak niestety, że najpierw komentarz wystawia kupujący, a dopiero później sprzedający...
A co z tymi, którzy na złe opinie nie zasłużyli kompletnie? Zarówno kupujący, jak i sprzedający ;)

Itzal
Biznes-męka ;)

Wysłany: 2012-08-25, 13:39    allegro, nautrale i negatywy
sleepless napisał/a:
Zwykle to jest tak niestety, że najpierw komentarz wystawia kupujący, a dopiero później sprzedający...

no u mnie było odwrotnie- ja jako sprzedająca wystawiłam negatywa pierwsza ;-) I dostałam w odwecie ;-) A nie zasłużyłam , bo chyba żaden sprzedający nie czeka tyle dni na wpłatę, ile ja potrafię czekać- a ilu osobom darowałam negatywy, to tylko ja jedna wiem ;-)

sleepless

Wysłany: 2012-08-25, 19:43    allegro, nautrale i negatywy
Faktycznie - kij ma dwa końce :)
Ja patrze ze swojej strony, czyli "dobrego kupującego", a Ty ze swojej "dobrego sprzedającego" w tym przypadku obydwie strony są poszkodowane.
Sprzedający wystawia negatywa kupującego kiedy brak jest wpłaty. a kupujący kiedy brak towaru :)

tomasolo

Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2012-08-30, 08:46    allegro, nautrale i negatywy
Ja zawsze się staram obiektywnie wystawić ocen allegro. No ale niestety później taki co dostanie negatyw od razu się "odwdzięcza" co później może zepsuć opinię o mnie. Ale co tam. Więcej mam pozytywnych ocen więc póki co nie mam co się martwić.

Odpowiedz do tematu