czy zakupy w necie zabiją te tradycyjne zakupy?

napisał/a: mamis 2014-02-09 14:32
coraz częściej wybieram zakupy przez Internet, bo przynajmniej wszystko mam na tacy, szybko i tanio. Zastanawiam się, czy tradycyjne sklepy w niektórych branżach mają przyszłość. Na przykład książki - w sieci są przynajmniej 30% tańsze. Analogicznie laptopy czy też ciuchy. Nie mówiąc o kosmetykach.
napisał/a: Pisanka13 2014-02-10 17:22
Jak dla mnie zakupy internetowe, są niezwykle wygodne i komfortowe. Bardzo często kupuję w ten sposób. Oczywiście jak każda kobieta uwielbiam myszkować po sklepach stacjonarnych, ale robiąc to przez Internet mogę zaoszczędzić mnóstwo czasu i nie bolą mnie przy temu nogi:) Ostatnio np kupiłam sobie rewelacyjny i super modny portfel ze skóry, w sklepie internetowym [reklama usunięta]. Naprawdę jestem zachwycona, miałam go w domu do dwóch dni od zakupu i jeszcze dostałam rabat na następne zakupy. Nad czym się tu zastanawiać?:)
napisał/a: kiwi2 2014-02-11 11:59
Zakupy w internecie nie spowodują upadku sklepów tradycyjnych. Jest wiele osób które lubią robić zakupy w sposób tradycyjny i nie wyobrażają sobie kupić czegoś bez wcześniejszego przymierzenia. ja akurat wolę sklepy internetowe, bo nie lubię szwendać się po sklepach - jest to dla mnie stratą czasu. Zamawiam daną rzecz przez internet , jeżeli coś nie pasuje zawsze mam możliwość zwrotu. Ostatni mój zakup to strój jednoczęściowy na basen w sklepie [reklama usunięta] to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Jestem więc zwolenniczką sklepów internetowych, ale myślę że i te tradycyjne się ostaną.
napisał/a: RomekK 2014-02-12 22:02
Nie zabiją do końca, na to raczej nie ma szans. Ale niektóre branże upadną albo już upadły lub musiały się dostosować. Pamiętam, że niegdyś było nieco sklepów muzycznych, właściwie całkowicie skupionych na sprzedaży płyt i gadżetów muzycznych. Obecnie takich właściwie nie ma, płyty można najłatwiej kupić w necie, zamówić przez net do dużego wielobranżowego salonu. Pewnie zabiło to jakiś "romantyzm" ale z drugiej strony dostępność towaru dla klienta wzrosła niebotycznie.
napisał/a: agnieszka79 2014-03-01 01:55
Myślę, że zakupy internetowe mają szansę wyprzeć te stacjonarne. Jeśli pojawią się opcje natychmiastowej dostawy zakupów do domu, albo ciągłej stałej dostawy artykułów na jedną określoną godz. (np. świeży chleb rano na 6.18) to nic nie będzie stało na przeszkodzie ku zlikwidowaniu tradycyjnych sklepów...
napisał/a: Krakoos 2014-03-02 08:53
Wyprzeć ani zabić nie zdołają. Odwiedzanie marketów stało się rodzinnym rytuałem i jest już socjologicznie uwarunkowane. Nie ma możliwości by zniknęły sklepy gdzie można iść, obejrzeć produkt, sprawdzić, po czym... kupić go przez internet bo tańszy.
Sklepy, które zaadoptowały się do nowych warunków, szczególnie po okresie recesji, prą do przodu jak za dawnych dobrych czasów.
Nie czarujmy się, sklep, który nie ma swojej strony internetowej i nie oferuje sprzedaży online nie przetrwa na rynku nawet chwili. W tej chwili 99% moich zakupów odbywa się przez internet. Oczywiście nie wliczam w to żywności, której póki co nie kupuję online, preferuję osobiste obmacywanie warzyw i owoców.
Oczywiście starsze pokolenia moga wciąz byc nieco sceptyczne. Do tego dochodzi czas oczekiwania na produkt. Kiedy zamawiam na EBAY, nie spodziewam się przesyłki wcześniej niż za 2-3 dni i to trzeba wziąc pod uwagę. Na Amazon mam konto PRIME i gwarantowaną przesyłke na drugi dzień. To jest super i korzystam często.
Natomiast sklep, w którym pracuję wprowadził nowy system - jeśli nie ma na stanie, a jest w centralnym magazynie, zamawiasz do 11.00 przez internet i odbierasz po 15.00 w sklepie. Kuleje to jak cholera, ale pomysł świetny, a przecież stać w miejscu nie można, bo konkurencja jest bezlitosna.
napisał/a: Gary1111 2014-03-06 09:52
małe sklepy też pozostaną, bo np dostawa żywności nie będzie tak szybka jak np przejście na drugą stronę ulicy
napisał/a: dyt 2014-04-20 16:04
Zależy o jakie zakupy chodzi. Spożywki szybko nie kupię przez neta, bo to jednak wolę pójść sama na bazarek lub nawet do tego marketu i wybrać sobie sama. Ale inne rzeczy typu jakiś fajny prezent - czemu nie. Teraz nawet szukam pamiątkową [reklama usunięta] :)
napisał/a: kubecek 2014-04-25 15:51
Myślę, że nie to samo, co tradycyjne zakupy. Kiedy zastanawiasz się nad kupnem danej rzeczy, możesz popatrzeć jak w rzeczywistości wygląda, dotknąć :)
napisał/a: File07 2014-04-25 20:19
Szcerze, to ja poza spożywką kupuję wszytko w necie. W moim mieście w sklepach jest zbyt drogo.
napisał/a: adamcia 2014-04-29 14:42
Nie zabijają ale ułatwiają, teraz łatwiej sprawdzić cene i w sklepie nawet tradycyjnym uzyskać upust.
napisał/a: Cygnus-X1 2014-05-07 09:34
Niektórych sklepów stacjonarnych nie da się po prostu zastąpić. Ale internetowe dają ogromną wygodę. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Osobiście nie wyobrażam sobie kupowania odzieży przez internet