Dlaczego z jednymi rozmowa sie klei, a z drugimi nie

napisał/a: karx 2015-05-03 21:50
Siemson
nie wiedziałam gdzie założyć taki temat więc dałem go tutaj :P

otóż znam dwie osoby, z którymi rozmowy prowadzę szczątkowo lub wcale. Kompletnie nie wiem o czym z nimi rozmawiać i nie jest to jakieś zawstydzenie, strach lub coś innego tylko jakoś tak mentalnie, psychicznie mam założoną blokadę na te dwie osoby. Z jedną z nich to mój kolega ze szkoły, który ma kręcone włosy ( mam dziwne relacje z osobami o kręconych włosach, głównie śmiejemy się na swój widok i nie możemy wydusić słowa :p ) w towarzystwie większym rozmowa idzie ale tak sam na sam już nie. Zastanawia mnie to od sfery psychicznej czy to jakieś uwarunkowania, nadawanie na tych samych falach czy jakieś inne cudo
co myslicie?
napisał/a: optymistka58 2015-07-20 09:53
Różne są sposoby na rozładowanie napięcia, czasami starcza uśmiech, komplement . Jak to nie pomaga to może spróbujcie wróżby online [reklama usunięta] Może wywoła uśmiech na twarzy i będziecie mieć temat do rozmowy. Chociaż pewnie taka rada bardziej ucieszy kobiety.
polishpride
napisał/a: polishpride 2015-07-23 17:37
To efekt wyrobienia w sobie takich nawyków, reakcji na poszczególne bodźce i zdarzenia.
Wszystko da się zmienić, zależy tylko od naszego podejścia.
napisał/a: endo2000 2015-08-14 15:03
Ciekawe, nigdy tak nie miałam, jeśli z kimś mi się rozmowa nie klei, to przeważnie powodem jest to, że nie mamy o czym rozmawiać;)
napisał/a: Kleoopatra 2015-09-21 14:45
Wydaje mi się po prostu, że niektórzy ludzie są bardzo nie śmiali i dlatego rozmowa z nimi się nie klei. Czasem potrzeba na prawdę dużo czasu, żeby ktoś w ogóle się przed nami otworzył. Jednak w niektórych przypadkach jest to wszystko siebie warte bo może się okazać, że osoba, której poświęcialiśmy swój czas i próbowaliśmy ją otworzyć, to osoba na którą czekamy całe swoje życie.
napisał/a: izakordonek 2015-10-06 09:51
Z niektórymi np. nie masz wspólnych tematów bo mają inne zainteresowania niż Ty. To normalne. Nie trzeba się z każdym przyjaźnić.
napisał/a: aklime1 2015-10-08 09:17
czasami do jiektorych osósb czujemy dystans, moze dlatego, ze z zachowania przypominają nam kogoś, kto był "wyżej" nad nami. wiem, że filozofuję, ale sama tak mam, że z pewnymi osobami nie istnieje żadna siła, abym poprowadziła interesującą rozmowę :P mam do nich jakiś własnie dziwny dystans..
napisał/a: marekK 2015-10-27 17:35
To zależy od osobowości człowieka.