nie mogę rzucić palenia

napisał/a: gabriel2 2014-02-08 22:39
chciałbym rzucić palenie, bo moja mama, która pali 30 lat właśnie miała zawał, lekarz powiedział, że przyczyną są właśnie papierosy.
napisał/a: bro1 2014-02-08 23:19
No to rzucaj.
napisał/a: Miętowa26 2014-09-13 13:22
Ja rozumiem że rzucenie papierosów może być początkowo nie łatwe sama miałam dokładnie te same problemy :) ale z odrobiną dobrej woli , motywacji oraz wsparcia bliskich to nie jest już taki kłopot. Podczas tych ciężkich dni starałam się w ogóle nie wychodzić z domu żeby nie mieć kontaktu z osobami palącymi do tego starałam się jakoś kreatywnie zająć ręce poczynając od rysunków , czytanie po plastelinę czy też nawet grę na konsoli. A jak czasem musiałam mieć coś w buzi zamiast peta starałam się jeść gumę , pestki dyni , orzechy albo owocki :)
napisał/a: Valkiria_ 2014-09-13 13:45
Kumpela rzuciła dzięki tabexowi.
napisał/a: Rooda666 2014-09-13 13:50
Oboje z mężem rzuciliśmy bez wspomagaczy. Ja po ok 3, on po 15 latach palenia. Wszystko się da, wystarczy być naprawdę zmotywowanym.
napisał/a: EstiiG 2014-09-16 09:55
Ja rzuciłam bez problemu jak zaszłam w ciążę. Pierwszy tydzień to był kosmos i masakra, ale każdy kolejny dzień po tym pierwszym tygodniiu był coraz lepszy
napisał/a: Nadiya1 2014-09-16 18:09
Rooda666 napisal(a):Oboje z mężem rzuciliśmy bez wspomagaczy. Ja po ok 3, on po 15 latach palenia. Wszystko się da, wystarczy być naprawdę zmotywowanym.

Zazdroszczę. Mój Mąż wciąż nie rzucił ale często słyszę, że musi się za to wziąć. Już od paru lat dzwoni mi od tego gadania w uszach i tylko tyle z tego mam
napisał/a: mięta 2014-09-19 10:24
No ja dopiero za 6 razem rzuciłam. Powodzenia...
napisał/a: Miętowa26 2014-09-19 13:54
Bardzo mnie cieszy fakt że tyle osób rzuciło palenie sama mam już to za sobą (uff całe szczęście) Ale niestety są osoby które bez pomocy wspomnianych wyżej wspomagaczy nie dadzą rady. Sama nie wiem czy jest to spowodowane małą wiarą w siebie czy po prostu słabą wolą. Może takie osoby po prostu potrzebują pomocy osób trzecich, na przykład korzystając z poradni telefonicznych które są ostatnio bardzo popularne i skuteczne zarazem.
napisał/a: olesiek 2014-09-22 17:03
pomyśl o tym, jak bardzo papierosy zniszczyły zdrowie Twojej mamie i co w takim przypadku może się stać i Tobie i jej, spróbuj wręcz znienawidzić papierosy i wmawiaj sobie jakie są złe i straszne, obrzydzaj je sobie za każdym razem jakbvy Ci coś strasznego zrobiły, wiem że to może teraz brzmi głupio ale gwarantuję Ci , że taka terapia wypierania pomoże, u mnie dwójka znajomych tak się stopniowo wyleczyła, trzymam kciuki :)
napisał/a: GalMonica 2014-11-25 14:47
Ja też uważam że wystarczy chcieć, nic więcej ... trzymam kciuki.
napisał/a: AgnieszkkaM 2014-11-27 12:30
No to motywację już masz, powinno się udać.