Uszczelnianie rur wentylacyjnych

poison-girl
napisał/a: poison-girl 2014-10-24 08:24
Czy ktoś może mi powiedzieć, czy do uszczelnienia rury wentylacyjnej wystarczy obkleić jej łączenia tego typu taśmą http://www.rajapack.pl/index.php?so=tasmy-i-etykiety-samoprzylepne/tasma-samoprzylepna-zbrojona-rajatape Od jakiegoś czasu mam problemy z klimą, bo chociaż robię duży nawiew, to pomieszczenie jest chłodzone bardzo wolno. Na pewno nie jest to kwestia zużytego wkładu, bo był on stosunkowo niedawno wymieniany, dadatkow wcześniej problem ten nigdy nie występował-pomieszczenie było chłodzone znacznie szybciej już przy mniejszym nawiewie. Obecnie co mi przychodzi do głowy, to nieszczelność wentylacji, że gdzieś to powietrze musi uciekać ''z boku''. Z tego co czytałam w necie, to faktycznie zdarza się taki problem, dlatego podejrzewam, że to jest właśnie przyczyną. Nie znalazłam jednak informacji, jak to uszczelnić, dopero znajomy mechanik powiedział mi, że on do uszczelnienia użyłby tego typu taśmy. Na pewno ma o tym większe pojęcie ode mnie, niemniej wolę się upewnić, czy aby na pewno.[