krwawienie/plamienie podczas brania tabletek

napisał/a: lena3 2007-12-11 20:28
Może to całkiem normalne, ale trochę się zaniepokoilam czy wszystko w porządku...

Od października biorę tabletki antykoncepcyjne (Mercilon) .Wczoraj skoczyłam brać trzecie opakowanie. Podczas pierwszego opakowania plamienie/krwawienie miałam cały czas, później okres i przez całe drugie opakowanie nie było już żadnego plamienia. A od wczoraj rana ( mimo, że jeszcze w południe brałam tabsa) mam jakieś takie niewielkie krwawienie. Dziś się nasiliło i wygląda jakby początek okresu. Wiem , że podczas pierwszych trzech miesięcy krwawienia mogą być nieregularne, ale mimo wszystko zastanawiam się czy wszystko jest ok.....
napisał/a: Lukrecja 2007-12-16 17:15
Przez pierwsze 3 op. krwawienia to po prostu efekt przyzwyczajania sie organizmu do hormonów.
Jeśli nie przejdą po 3 op. - gin zapewne zmieni Ci tabletki na silniejsze.
Póki co, pij 2 RAZY DZIENNIE WAPNO MUSUJACE (takie na alergię), powinno pomóc ;) Po 3 op. idź do gina, jeśli będziesz dalej krwawić, poproś o zmianę.

p.s ochrona antykoncepcyjna jest jak najbardziej zachowana ;)
napisał/a: agatek2 2007-12-25 13:06
dokaldnie. moze twoj orgaznizm pryzwyczaja sie do stalej dawki hormonow. nie przejmuj sie narazie, i tak jak kolezanka mowi, wez uupelniajaco cos zebys nie spowodowala u sieie niedoboru zelaza............. a jak sytuacja powtorzy sie ejszcze przez jede czy dwa miesiace to idz do lekarza, moze masz zle dobrane pigulki.......... ja jak zaczynalam brac tabletki, to przez pierwsze 3 miesiace myslalam ze zejde z tego swiata.........dzien w dzien przez 3 msiace o 2 rano budzilam sie, zbieralo mi sie na wymioty i czesto je mialam........naprawde bylo uciazliwe,meczace, ale po 3 miesiacach mi przeszlo............na tabletkah masz zreszta napisane ze przez peirwsze 3 miesiace mozesz miec rone skutki uboczne.
napisał/a: jente8 2008-04-03 18:10
Przyszedł i na mnie czas prosić Was o radę
Jak zwykle mniej więcej w połowie 7-dniowej przerwy w braniu tabletek zaczęło mi się krwawienie, w 3 dniu zaczęłam - jak zawsze - nowe opakowanie tabletek. Od tego momentu krwawienie przeszło w plamienie, które zwykle ustaje po około 3 dniach. Tym razem jednak nie ustało i trwa już 8 dzień - jest niewielkie, ale jednak jest Czy powinnam się martwić, czy coś takiego po prostu czasem się zdarza? Tabletki biorę od roku i jak dotąd nie miałam takich problemów.
Wiem, że najlepiej jakbym poszła z tym do lekarza, ale po pierwsze - u mojego na wizytę czeka się tydzień, a po drugie - znając go, powie, że to nic niepokojącego i mam poczekać aż przejdzie
napisał/a: Asior 2008-04-04 10:46
ula_jente napisal(a):Tabletki biorę od roku i jak dotąd nie miałam takich problemów

ja tebletki biore prawie 5 lat i też nie miałam nigdy takiego problemu. Wydaje mi sie że jednak dobrzeby było pójść do lekarza. Zapisz sie już dziś bo nie wiadomo kiedy to ustanie, a lepiej pójść szybciej niż później dłużej czekać na wizyte.
napisał/a: Butterfly1 2008-04-04 13:18
Hmmmm nie miałam takiego problemu nigdy, a biorę tabletki juz ok 2 lat, moze to przez stres? Albo jakies zmeczenie organizmu, kurka sama nie wiem! Moze jednak warto sie zarejestrować do lekarza co?
napisał/a: ~gość 2008-04-04 16:42
ula_jente, jeśli to przedłużenie okresu, takie plamienie a nie masywne krwawienie to poczekałabym i poobserwowała, jak to będzie wyglądać w kolejnym miesiacu. Jeśli problem się powtórzy, zgłoś się do gina, bo coś jest nie tak..Może to tylko jednorazowy incydent.. Co innego jeśli byłoby to międzymiesiaczkowe plamienie, które może się zdarzać w pierwszych trzech cyklach brania tabletek. Po tym okresie czasu jest juz nieprawidlowe i należy zgłosic je lekarzowi.
napisał/a: jente8 2008-04-04 17:42
Donia1981 napisal(a):ula_jente, jeśli to przedłużenie okresu, takie plamienie a nie masywne krwawienie to poczekałabym i poobserwowała, jak to będzie wyglądać w kolejnym miesiacu.

Taka też była moja pierwsza myśl. I tak zrobię, chyba, że do przyszłego tygodnia plamienie nie ustanie - w takim przypadku pójdę jednak do lekarza.
Asior, Butterfly, Donia1981 dziękuję za rady.
napisał/a: kasia_b 2008-04-04 18:11
ula_jente, ja kiedyś tak mia z pierwszym i drugim opakowaniem - takie po prostu zabarwienie śluzu - bo tak można to było nazwać ale zgadzam się z Donią1981
Donia1981 napisal(a):poczekałabym i poobserwowała, jak to będzie wyglądać w kolejnym miesiacu

ula_jente, nie ma się co stresować - może Twoje wiosenne przesilenie sie na tym tez objawiło
napisał/a: jarzynka 2008-04-04 18:18
ula_jente, ja bralam kupe lat tabsy, takie "plamienia" zdarzyly mi sie dwa razy, raz po zmianie tabletek na inne, a drugie po odstawieniu na miesiac. Przepedzam do gina - sio..
napisał/a: ~gość 2008-04-04 18:30
jarzynka napisal(a):takie "plamienia"

Ale plamienia to co innego niż przedłużający się okres.

ula_jente napisal(a):chyba, że do przyszłego tygodnia plamienie nie ustanie - w takim przypadku pójdę jednak do lekarza.


Rozsądnie..okres trwajacy 14 dni to jednak już nieco za długo

Jeszcze jedno mi przyszło do głowy...może, Uluś te Diane są jednak dla Ciebie za silne? Moja ginka nie pozwoliła mi ich brać dłuzej niż przez 6 cykli...właśnie między innymi mówiła o tym, ze są zbyt silne jak dla kobiety przed pierwszym dzieckiem i mogą się zdarzać różne nieprzewidziane skutki uboczne...Choć różnie z tym bywa, jedni biorą długo i nie skarżą się na nic..Trudno cos stwierdzić...
napisał/a: jente8 2008-04-04 18:45
No właśnie nie wiem, oprócz pierwszych 3 miesięcy raczej nie miałam z nimi żadnych problemów, siostra i przyjaciółka biorą je latami i nic im nie jest. Ale i tak chcę je wkrótce zmienić, żeby nie kusić losu...