NPR - naturalne planowanie rodziny

napisał/a: Mixonia 2011-08-19 14:49
maślinka napisal(a):obiecuje ze swoje dzieci kiedys uswiadomie o NPR.


Ja także. Ale teraz nawet już zachęcam inne osoby i próbuję im to przedstawić, jak to wygląda... Wiadomo, że nie każda się zdecyduje, ale już nieraz po kilku miesiącach usłyszałam: "a przypomnisz mi o tej metodzie, o której mi kiedyś wspominałaś? - bo chciałabym ją stosować"

maślinka napisal(a):jestesmy kurde zywymi przykładami na to ze to działa, ze to nie zadne zabobony a nauka. a ludzie sieja takie bzdury.


No i dobrym przykładem osób, które nie są leniwe żeby się tego nauczyć Bo oczywiście tej metodzie trzeba po 1 poświęcić czas, żeby poznać się z tą metodą, a po 2 trzeba o tym porozmawiać z mężem, żeby On też był za tą metodą...

maślinka, też mnie wkurzają takie osoby, które mówią NPR stanowczo nie, ale to dlatego, że kojarzy im się tylko z kalendarzykiem i liczeniem mniej więcej kiedy mogą być dni płodne, owulacja, dni niepłodne... a jak się zapytam czy śledzi śluz i mierzą temperaturę, to o takie oczy wystawiają

ZZZ, moim zdaniem też 16dc tempka zaczęła rosnąć i od 19dc masz dni niepłodne, jeżeli bierzemy pod uwagę tylko tempke. Bo wg śluzu wygląda na to, że 22dc jeszcze miałaś dobrej jakości śluz
Odpowiedz na pytania, które zadała powyżej maślinka, a może coś więcej doradzimy
napisał/a: ~gość 2011-08-19 15:53
maślinka, echhh niestety luzie mają takie podejście :/ masakra to jest :(

A ja sie przyznam, ze obecny cykl miał być przedstarankowy, a wyszedł że jest staraniowy :D dzis nasza 6 rocznica i dni płodne - achhh chciałabym taki prezent jakim jest
napisał/a: Kokieteria 2011-08-19 16:39
ZZZ, a według mnie 23 dc. to skok tempki. Gdyby nie brak pomiaru w 24 dc. to zasada 4 dni wyższych temperatur byłaby zachowana (tylko co z tym szczytem śluzu? Powinien być PRZED skokiem) Tak na prawdę potrzeba nam więcej danych żeby cokolwiek stwierdzić. Badasz śluz i szyjkę?

maślinka, doskonale rozumiem Twoje oburzenie Niestety ludzie najczęściej kojarzą NPR z kościołem, choć tak na prawdę zdrowie nie ma nic wspólnego z wyznaniem

Emma88, w takim razie trzymam kciuki za miły mały prezencik
napisał/a: ZZZ 2011-08-19 17:04
Rany julek nawet mnie nie straszcie, muszę iść na badania, na których nie mogę być w ciąży! aaaa!
a śluz jest zapisany jak byk, od 11 do 13 dnia cyklu bj, szczyt śluzu 13 dc
wyróżniłam późniejsze, 22 dnia bj, bo mnie to zastanowiło
ale bolące cycuszki to ja mam już od 19 dc

moja interpretacja jest taka: jak przyjąć 16 dc zaburzenie (ale do końca nie wiem), to 17 dc skok, niepłodne od 19 dc, bo spełnia warunek, linia podstawowa 36,35 (czyli ja mam zawsze taką mniej więcej linię podstawową). Cykle mam różne, pierwsza wyższa od 15 dc do 18-19 dc

[ Dodano: 2011-08-19, 17:12 ]
maślinka, ja nawet nie próbuję się odzywać, bo w tym względzie środowisko jest bardzo na NIE dla NPR, chociaż żadna nie ma pojęcia, o co chodzi, a wyśmiewanie się jest takie, że się nie ujawniam, sprzeczki w pracy mi są zupełnie niepotrzebne

Dziewczyny, błagam, uspokójcie mnie bo oszaleję
napisał/a: kania3 2011-08-19 17:58
ZZZ toć dobrze jest wszystko, co sie stresujesz:P

maślinka, ja też rozumiem te nerwy... Zazwyczaj odbijam takie ataki, robię duże oczy i kwituję spokojnie, że przecież to się metoda objawowo termiczna nazywa i ma skuteczność jak tabletki, a w fazie niepłodności poowulacyjnej nawet wyższą niż tabletki i jak można tego nie wiedzieć, że to nie jest kalendarzyk, przecież każdy głupi to wie i w ogóle gdzie wy byliście na biologii. A już wchodzić w dyskusje na ten temat czy będę miała 122435w435 dzieci też mi się nie chce, wystarczą moje krucjaty na forum.
napisał/a: ZZZ 2011-08-19 18:20
hłe, dzięki!

[ Dodano: 2011-08-19, 18:55 ]
Kania, moje guru, czy Ty serio tak czy żartujesz?
a pozostałe dziewczyny co myślicie? moja interpretacja jest właściwa czy nie?
napisał/a: kania3 2011-08-19 19:26
No ej, z takich poważnych tematów sobie jaj nie robię.:P (a przynajmniej nie w tym wątku:P) Zakładając że 16 jest zakłócona, to i tak masz potem wyraźnie wyższe. 36.35 poziom niższy 36.55 wyższy, a Twoje temperatury nawet sporo nad tym wyższym.
napisał/a: Mixonia 2011-08-20 11:56
ZZZ, ale współżyłaś w dni płodne czy jak? Masz obawy ciąży?
napisał/a: ZZZ 2011-08-20 22:25
ojej, no przecież zaznaczyłam "serduszko" przy którymś dniu, który wtedy uważałam za płodny, tak samo jak bj był pozaznaczany

nic to, alarm odwołany, bo właśnie zaczęłam nowy cykl, czyli NPR rules :)
Dzięki za pomoc
napisał/a: ~gość 2011-08-24 09:43
jestem zła.
wychodzi na to ze antybiotyk (biorę na plamy na skórze) moze tak wszystko poprzestawiać?
SLuzu to w tym miesiacu nie uraczyła za duzo, wczoraj praktycznie wyciekła ze mnie jedna ale za to porządna "smuga" BJ.
Skok mam od kiedy mierze 20 lub 21 dc. teraz 17 dc i widzicie same?
ciekawe czy to skok rzeczywiscie i czy lutealna potrwa tyle ile ma trwać.
napisał/a: Joasia.K 2011-08-25 12:13
maślinka, i jaka dzisiaj temperaturka? wyższa?może to skok a śuzu poprostu wyjątkowo było tak malutko
napisał/a: ~gość 2011-08-25 17:13
dzi 36.8