Przesunięcie terminu okresu za pomocą tabletek

napisał/a: lena3 2008-04-22 22:39
Witajcie,

szukałam podobnego wątku ale nie znalazłam żadnych informacji, które są mi potrzebne by spać spokojnie. ;)
Termin okresu przypada mi idealnie w termin zawodów sportowych i z tego powodu chce opóźnic okres. Biorę tabletki jednofazowe ( Mercilon). Moja wątpliwość dotyczy tego czy nie robiąc 7 dniowej przerwy i zaczynając kolejne opakowanie muszę wziąć je całe, czy mogę tylko kilka tabletek. Bo jeśli wezmę kolejne całe opakowanie to okres przypadnie mi na drug długi weekend i wyjazd z facetem więc tez do kitu.

Cz któraś z Was robiła już coś takiego? Czy to bezpieczne dla organizmu i zapewnia nadal ochronę przed ciążą i wreszcie jak często powiedzmy w ciągu roku można tak przesuwać miesiączkę.


z góry dzięki za pomoc, jeśli zdublowałam wątek to przerzućcie mojego posta gdzie indziej.
napisał/a: jente8 2008-04-22 22:49
W zasadzie odpowiedź na wszystkie Twoje pytania powinna się znajdować w ulotce do Twoich tabletek.

Ja napiszę Ci, co wynika z ulotki dołączonej do moich i co już sama robiłam:
1. Możesz przesunąć sobie termin krwawienia biorąc o kilka tabletek więcej w danym cyklu.
2. Możesz w ogóle nie dopuścić do wystąpienia krwawienia w danym cyklu, zaraz po skończeniu jednego opakowania zaczynając kolejne (bez 7-dniowej przerwy pomiędzy 2 całymi opakowaniami).

W obu tych przypadkach jesteś nadal zabezpieczona przed ciążą. Jednak nie jest to dobre dla organizmu - mój znosił takie eksperymenty bardzo źle, na opcję brania całych 2 opakowań pod rząd już się nigdy więcej nie zdecyduję - więc należy stosować takie rozwiązania możliwie jak najrzadziej. Poza tym nie można przykładowo w każdym lub prawie każdym cyklu brać paru tabletek więcej, bo już całkiem rozreguluje się organizm.
napisał/a: Monicysko 2008-04-22 23:02
Dodam jeszcze z własnych doświadczeń, że zmieniałam termin tabletek także opuszczając na przykład ostatnie 3 tabletki, ale pilnując 7-dniowej przerwy - nie dłużej... Przez co miałam okres 3 dni wcześniej niż zwykle ale i zaczynałam brać trzy dni wcześniej niż we wcześniejszych cyklach.
Brałam tez tylko na przykład siedem tabletek z nowego opakowania bez przerwy, potem robiłam przerwę i brałam nowe opakowanie - żeby sobie nie pomylić..
napisał/a: lena3 2008-04-23 22:41
Dzięki dziewczyny za odpowiedź.

Ula , masz racje większość z tych informacji jest w ulotce, jednak zawsze lepiej popytać jak to wygląda w praktyce.

Monicysko, tez zamierzam tak zrobić, żeby się nie pomylić.

No i rzecz jasna takie rozwiązania tylko w wyjątkowych sytuacjach ;)
napisał/a: trynitys 2009-03-31 13:59
czy jeżeli teraz wezmę o kilka tabletek więcej niż normalnie, mój cykl zmieni się na stałe ? ; ) też chcę zrobić taki trik, bo okresu dostaję zawsze w weekendy a raczej mi to nie odpowiada..

[ Dodano: 2009-03-31, 14:02 ]
tzn. chcę wziąć trzy tabletki wiecej niż normalnie, potem normalną, 7-dniową przerwę, potem już normalnie brać te 21, ale w innym czasie. : )
napisał/a: ~gość 2009-03-31 14:07
trynitys, ja tak robiłam jak mi wypadało coś ważnego, więc nie ma problemu.
Ale radzę kupić jedno opakowanie na takie przesuwanie, bo ja się później motałam, jak miałam pozaczynane opakowania.
napisał/a: Monini 2009-03-31 14:09
Ja powiem z wlasnego doswiadczenia: jeden raz musialam przesunac termin, nie wiedzialam, ze mozna wziac o kilka tabletek wiecej, ja wzielam 2 opakowania na raz i dobrze tego nie wspominam, bo co z tego, ze nie mialam okresu, jak prawie przez caly czas brania drugiego opakowania wystepowaly krwawienia. Zdecydowanie nie polecam.
Druga sprawa zalezy jakie kto ma krwawienie, u mnie trwa 3-4 dni i jest prawie bezbolesne, wiec da sie przezyc
napisał/a: ~gość 2009-03-31 17:26
ja nie bawię się w branie większej ilości tabletek, tylko robię krótszą przerwę i następny okres mam o ileś dni wcześniej (zależnie o ile wcześniej rozpocznę opakowanie), a przy okazji bieżący okres mi się szybciej kończy jak zaczynam nowe opakowanie ;)
napisał/a: trynitys 2009-03-31 19:35
właśnie mam takie opakowanie na wszelki wypadek., :) tylko nie bylam pewna czy tak można sobie trwale przesunąć, żeby się potem nie motać w tych terminach. xD

No w każdym razie dzięki za pomoc . ; )
napisał/a: karolla1983 2009-04-29 23:12
Witam !!
Moje pytanie jest następujące. biore tabletki od jakiegos roku. Zawsze robiłam tak jak jest zalecane 21 tabletek z blistra a potem 7 dni przerwy. Obecnie planuje wyjazd i po zazyciu 21 tabletek nie chciałabym robić przerwy tylko odrazu rozpocząc nastepne opakowanie i z tego drugiego zazyć kolejne 10 i dopiero wtedy zrobic przerwe 7 dniową. Można tak?? w sumie to wyjdzie 31 tabletek i dopiero 7 dniowa przerwa a potem nastepne opakowanie. Czy antykoncepcja bedzie zachowana?? przepraszam jeśli niezrozumiale opisałam. Z góry dziekuję za odpowiedź.
napisał/a: jente8 2009-04-29 23:13
karolla1983 napisal(a):Można tak??

Można.

karolla1983 napisal(a):Czy antykoncepcja bedzie zachowana??

Tak.
napisał/a: karolla1983 2009-04-29 23:33
dziekuję :)