Autor Wiadomość

Przesunięcie terminu okresu za pomocą tabletek

lena

Wysłany: 2008-04-22, 21:39    Przesunięcie terminu okresu za pomocą tabletek
Witajcie,

szukałam podobnego wątku ale nie znalazłam żadnych informacji, które są mi potrzebne by spać spokojnie. ;)
Termin okresu przypada mi idealnie w termin zawodów sportowych i z tego powodu chce opóźnic okres. Biorę tabletki jednofazowe ( Mercilon). Moja wątpliwość dotyczy tego czy nie robiąc 7 dniowej przerwy i zaczynając kolejne opakowanie muszę wziąć je całe, czy mogę tylko kilka tabletek. Bo jeśli wezmę kolejne całe opakowanie to okres przypadnie mi na drug długi weekend i wyjazd z facetem więc tez do kitu.

Cz któraś z Was robiła już coś takiego? Czy to bezpieczne dla organizmu i zapewnia nadal ochronę przed ciążą i wreszcie jak często powiedzmy w ciągu roku można tak przesuwać miesiączkę.

z góry dzięki za pomoc, jeśli zdublowałam wątek to przerzućcie mojego posta gdzie indziej.

ula_jente

Wysłany: 2008-04-22, 21:49    Przesunięcie terminu okresu za pomocą tabletek
W zasadzie odpowiedź na wszystkie Twoje pytania powinna się znajdować w ulotce do Twoich tabletek.

Ja napiszę Ci, co wynika z ulotki dołączonej do moich i co już sama robiłam:
1. Możesz przesunąć sobie termin krwawienia biorąc o kilka tabletek więcej w danym cyklu.
2. Możesz w ogóle nie dopuścić do wystąpienia krwawienia w danym cyklu, zaraz po skończeniu jednego opakowania zaczynając kolejne (bez 7-dniowej przerwy pomiędzy 2 całymi opakowaniami).

W obu tych przypadkach jesteś nadal zabezpieczona przed ciążą. Jednak nie jest to dobre dla organizmu - mój znosił takie eksperymenty bardzo źle, na opcję brania całych 2 opakowań pod rząd już się nigdy więcej nie zdecyduję - więc należy stosować takie rozwiązania możliwie jak najrzadziej. Poza tym nie można przykładowo w każdym lub prawie każdym cyklu brać paru tabletek więcej, bo już całkiem rozreguluje się organizm.

"Na twoją obcość, na moją inność, na dwie połowy w jednej łupinie - słodki orzech twardy do zgryzienia - na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew i krzywdę i przebaczenie wybieram Ciebie."

Monicysko

Wysłany: 2008-04-22, 22:02    Przesunięcie terminu okresu za pomocą tabletek
Dodam jeszcze z własnych doświadczeń, że zmieniałam termin tabletek także opuszczając na przykład ostatnie 3 tabletki, ale pilnując 7-dniowej przerwy - nie dłużej... Przez co miałam okres 3 dni wcześniej niż zwykle ale i zaczynałam brać trzy dni wcześniej niż we wcześniejszych cyklach.
Brałam tez tylko na przykład siedem tabletek z nowego opakowania bez przerwy, potem robiłam przerwę i brałam nowe opakowanie - żeby sobie nie pomylić..
"Lecz jeżeli mnie oswoisz, będziemy się nawzajem potrzebować. Będziesz dla mnie jedyny na świecie. I ja będę dla ciebie jedyny na świecie. (...)jeślibyś mnie oswoił, moje życie nabrałoby blasku. Z daleka będę rozpoznawał twoje kroki - tak różne od innych.

lena

Wysłany: 2008-04-23, 21:41   
Dzięki dziewczyny za odpowiedź.

Ula , masz racje większość z tych informacji jest w ulotce, jednak zawsze lepiej popytać jak to wygląda w praktyce.

Monicysko, tez zamierzam tak zrobić, żeby się nie pomylić.

No i rzecz jasna takie rozwiązania tylko w wyjątkowych sytuacjach ;)

trynitys

Wysłany: 2009-03-31, 12:59   
czy jeżeli teraz wezmę o kilka tabletek więcej niż normalnie, mój cykl zmieni się na stałe ? ; ) też chcę zrobić taki trik, bo okresu dostaję zawsze w weekendy a raczej mi to nie odpowiada..

[ Dodano: 2009-03-31, 14:02 ]
tzn. chcę wziąć trzy tabletki wiecej niż normalnie, potem normalną, 7-dniową przerwę, potem już normalnie brać te 21, ale w innym czasie. : )

Nataliii
Gość
Wysłany: 2009-03-31, 13:07    Przesunięcie terminu okresu za pomocą tabletek
trynitys, ja tak robiłam jak mi wypadało coś ważnego, więc nie ma problemu. ;-)
Ale radzę kupić jedno opakowanie na takie przesuwanie, bo ja się później motałam, jak miałam pozaczynane opakowania.

Monini
Crazy... :D

Wysłany: 2009-03-31, 13:09    Przesunięcie terminu okresu za pomocą tabletek
Ja powiem z wlasnego doswiadczenia: jeden raz musialam przesunac termin, nie wiedzialam, ze mozna wziac o kilka tabletek wiecej, ja wzielam 2 opakowania na raz i dobrze tego nie wspominam, bo co z tego, ze nie mialam okresu, jak prawie przez caly czas brania drugiego opakowania wystepowaly krwawienia. Zdecydowanie nie polecam.
Druga sprawa zalezy jakie kto ma krwawienie, u mnie trwa 3-4 dni i jest prawie bezbolesne, wiec da sie przezyc ;-)

Wysłany: 2009-03-31, 16:26    Przesunięcie terminu okresu za pomocą tabletek
ja nie bawię się w branie większej ilości tabletek, tylko robię krótszą przerwę i następny okres mam o ileś dni wcześniej (zależnie o ile wcześniej rozpocznę opakowanie), a przy okazji bieżący okres mi się szybciej kończy jak zaczynam nowe opakowanie ;)

trynitys

Wysłany: 2009-03-31, 18:35   
właśnie mam takie opakowanie na wszelki wypadek., :) tylko nie bylam pewna czy tak można sobie trwale przesunąć, żeby się potem nie motać w tych terminach. xD

No w każdym razie dzięki za pomoc . ; )

karolla1983

Wysłany: 2009-04-29, 22:12    zapytanko
Witam !!
Moje pytanie jest następujące. biore tabletki od jakiegos roku. Zawsze robiłam tak jak jest zalecane 21 tabletek z blistra a potem 7 dni przerwy. Obecnie planuje wyjazd i po zazyciu 21 tabletek nie chciałabym robić przerwy tylko odrazu rozpocząc nastepne opakowanie i z tego drugiego zazyć kolejne 10 i dopiero wtedy zrobic przerwe 7 dniową. Można tak?? w sumie to wyjdzie 31 tabletek i dopiero 7 dniowa przerwa a potem nastepne opakowanie. Czy antykoncepcja bedzie zachowana?? przepraszam jeśli niezrozumiale opisałam. Z góry dziekuję za odpowiedź.

ula_jente

Wysłany: 2009-04-29, 22:13    zapytanko
karolla1983 napisał/a:
Można tak??

Można.

karolla1983 napisał/a:
Czy antykoncepcja bedzie zachowana??

Tak.

"Na twoją obcość, na moją inność, na dwie połowy w jednej łupinie - słodki orzech twardy do zgryzienia - na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew i krzywdę i przebaczenie wybieram Ciebie."

karolla1983

Wysłany: 2009-04-29, 22:33   
dziekuję :)

Nataliii
Gość
Wysłany: 2009-04-30, 12:29    zapytanko
karolla1983, można, ja też tak robiłam kiedy miałam wyjazd ;-)

o to nei wiedziałam, że można tak w połowie następnego opakowania zrobić przerwę. hm hm. w takim razie po wzięciu tych załóżmy 31 tabletek robimy 7 dni przerwy i potem nowe opakowanie 21 tabletek, a to niedokończone 'na czarną godzinę', dobrze rozumiem? :)

repcak

Wysłany: 2009-05-02, 22:17    zapytanko
karolla1983 napisał/a:
Można tak?

jeśli bierzesz tabletki jednofazowe to nie powinno być problemu

Odpowiedz do tematu