Obrzezanie

napisał/a: krzychu199613 2014-05-04 14:25
Witam.
Mam 18 lat i chciał bym dokonać zabiegu obrzezania przede wszystkim ze względów higienicznych i zdrowotnych. Wcześniej zbytnio sie tym nie interesowałem ( co nie oznacza że o niego nie dbałem) ale powoli zaczyna sprawiać mi to trudności... Wyczytałem że to pomaga to też między innymi przedłużyć stosunek. Nasuwa sie moje pytanie. Czy taki zabieg boli, jak długo sie to wszystko goi, czy jest drogi i czy mam z tym iść do lekarza rodzinnego? Jakie korzyści również płyną z obrzezania, co mógłbym na tym stracić itd. Proszę o podzielenie się ze mną swoją wiedzą, doświadczeniem na ten temat.
Pozdrawiam.
napisał/a: dr preszer 2014-05-05 08:57
Poza napletem nic nie stracisz. Pierwsze co to udaj się do urologa. Nie wiem czy trzeba skierowanie czy nie. Jeśli trzeba, to wtedy trzeba skoczyć do rodzinnego. Zabieg jest prosty, ale zatrzymają Cię w szpitalu na noc, albo na 2 dni. Potem gojenie i przez jakiś czas dyskomfort bo bielizna będzie Cię drażnić po żołędzi. Jak to wszystko się ustabilizuje to jak sam zauważyłeś będziesz mógł lepiej i łatwiej zadbać o higienę swojego ptaka, stanie się też mniej wrażliwy na bzykanie przez co będziesz mógł dłużej pukać laskę o ile kondycja Ci pozwoli :)
napisał/a: krzychu199613 2014-05-05 17:06
Dobrze że to pozytywna odpowiedź na moje pytanie :) pochwale sie że z kondycją nie mam tak źle ^^
Tylko jeszcze jedno pytanie, ile kosztuje taki zabieg??
Pozdrawiam! ;)
napisał/a: dr preszer 2014-05-05 19:05
Tutaj musisz popytać urologów ile biorą. Nie wiem czy nie dałoby radę na NFZ pod pretekstem stulejki, ale pewnie masz wszystko ok ze skórką i ten patent nie przejdzie.

Poczytaj sobie
[code:1:138876d8e7]http://obrzezanie.pl/czy-zabieg-obrzezania-jest-refundowany.html[/code:1:138876d8e7]