Stulejka

napisał/a: krzychu199613 2014-02-10 22:02
Wyczytałem gdzieś niedawno że około 90% mężczyzn miało styczność ze stulejką, troche sie przeraziłem tą informacją. Jak powinien wyglądać "zdrowy" penis? proszę o pomoc...
napisał/a: bro1 2014-02-10 22:21
Napletek powinien w miarę swobodnie schodzić. Przy stulejce nie schodzi, ale to częściej u małych chłopców występuje. Za cholerę nie da się odciągnąć skórki.
napisał/a: wesolutka32 2014-05-19 11:14
U niemowląt i małych dzieci napletek jest fizjologicznie zwężony. Dodatkowo należy pamiętać, że u większości małych dzieci płci męskiej, skóra napletka jest częściowo sklejona z powierzchnią żołędzi, tak więc bardzo rzadko udaje się całkowicie zsuwać napletek. Nie jest to żadna wada rozwojowa i zwykle nie wymaga żadnego postępowania, wręcz przeciwnie - siłowe odprowadzanie napletka, czy tzw. ćwiczenie napletka może spowodować uszkodzenia skóry prowadzące do bliznowacenia i prawdziwego zwężenia napletka. Prawdziwą stulejką (wymagająca leczenia) należy nazwać stan, w którym przy próbie odciągania napletka nie udaje się w ogóle uwidocznić ujścia zewnętrznego cewki moczowej. Jeżeli ujście cewki jest widoczne, a dziecko nie ma problemów z oddawaniem moczu, jest to zazwyczaj stan prawidłowy.

[ Dodano: 2014-05-19, 21:59 ]
krzychu199613 napisal(a):Wyczytałem gdzieś niedawno że około 90% mężczyzn miało styczność zestulejką , troche sie przeraziłem tą informacją. Jak powinien wyglądać "zdrowy" penis? proszę o pomoc...


Pewnie chodziło o to, że w pierwszym roku życia to fizjologiczna sprawa i nie ma wtedy powodu do niepokoju, gorzej, gdy mijają lata i nic się nie zmienia.