suchość pochwy i ból przy dotyku

napisał/a: katiiijka 2014-11-11 23:31
na wstępie chciałam zaznaczyć, że jestem jeszcze dziewicą. mam problem z nawilżeniem pochwy podczas pieszczot, są takie dni, że jest super, a są takie, że jest sucha jak wiór. plus zawsze boli przy wprowadzaniu do niej palca. co mogę z tym zrobić, bo planuję ślub w niedługim czasie i myśl o nieudanej nocy poślubnej spędza mi sen z powiek :(
napisał/a: zonaMarcina 2014-12-21 19:58
w ciagu calego cyklu menstruacyjnego mamy rozne dni, takie bardzo wilgotne i takie kiedy pochwa jest sucha rowniez sa, wtedy musimy si ebardzie podniecic zeby zrobilo sie wilgotno, czasem zeczywiscie moze byc z tym problem, jest wiele roznych czynnikow kiedy jest nam z tym trudniej (m.in.stres, zmeczenie) wtedy warto uzyc lubrykatow, specjalnych zeli nawilzajacych, ja z innych powodow mam problem z nawilzeniem (biore hormony)i dlatego co jakis czas robie sobie kuracje globulkami Hydrovag, ktore nawilzaja pochwe na dluzej, mysle ze nie ma sie co tak tym zamartwiac, przy prawdziwym wspolzyciu bedzie inaczej, inaczej niz teraz:)na wszelki wypadek kup ten zel!
napisał/a: cindy25 2015-01-09 20:00
czasem suchość pochwy pojawia się podczas brania tabletek antykoncepcyjnych, jeśli je bierzesz może to być jeden ze skutków ubocznych, możesz kupić sobie harmonellę, suplement dla kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną, chroni wątrobę, ma dobry wpływ na suchość pochwy i wahania wagi
napisał/a: mgielka1983 2015-01-10 10:49
katiiijka napisal(a): że jestem jeszcze dziewicą.

katiiijka napisal(a):plus zawsze boli przy wprowadzaniu do niej palca

Cindy25, czytaj uważnie a nie pisz co Ci ślina na język przyniesie
napisał/a: lacoste1 2015-02-20 18:31
Nie ma czym sie denerwować, jeśli jeszcze nigdy nie uprawiałaś seksu to na pewno jesteś zdenerwowana i to dodatkowo powoduje napięcie mięśni i ból. Dziewczyny dobrze mówią, w ciągu cyklu są różne dni i mokre i suche, zawsze możesz spróbować pobrać probiotyk ginekologiczny może to zwiększy wilgotność, ja akurat używam lacibios femina i u mnie się sprawdza.Wydaje mi sie, że dodatkowo powinnaś się po prostu odprężyć. Może potrzebujesz więcej czasu i dłuższej gry wstępnej..? to naprawdę pomaga, kobieta musi mieć trochę czasu i poznać własne ciało i swoje potrzeby. Trzymam kciuki za ciebie, będzie dobrze.
napisał/a: Kanneczka 2015-03-05 11:28
popieram przedmówczynie...tuż po okresie albo przed taka suchość jest całkiem normalna. a w inne dni cyklu może po prostu masz problem z podnieceniem się, np przez stres ;)
napisał/a: madamo 2016-04-28 16:59
Na suchość pochwy dobry jest Miositogyn dobrze nawilża i jest w saszetkach do picia. 1 dziennie stosowałam.
napisał/a: jowita99 2016-06-25 00:50
mod: reklama usunięta