Zaczerwienienia,krosty-Podrażnienia po goleniu?

napisał/a: potrzebujacy204 2012-03-25 13:22
Przepraszam jeśli to znany temat ale każdy przypadek może być inny.
Po goleniu miejsca intymnego mam zaczerwienienia i dziwne krosty.
Chciałbym się dowiedzieć co to jest i w jaki sposób mogę się tego pozbyć oraz co robić by nie mieć tego po każdym goleniu
Jeśli nie widać tego dobrze na zdj to dodam że zaczerwienienia i krosty są w miejscu wyrostu włosa a nie obok.

Prosze o pomoc i Przepraszam jeśli tematy są podobne
napisał/a: ~gość 2012-03-25 18:43
Zapalenie mieszków włosowych do dermatologa, marsz :)
napisał/a: ~gość 2012-03-25 19:05
bez przesady, mi się tak zawsze robi i po dniu schodzi... jak się dłużej utrzyma to dopiero do lekarza ;)
napisał/a: potrzebujacy204 2012-03-25 23:18
No dla mnie utrzymuje się czasem pare dni i schodzi. Mam to tylko po goleniu a Więc co mam zrobić??? Bo martwie się tym
napisał/a: Monini 2012-03-25 23:24
potrzebujacy204, proponuję zacząć się golić maszynką elektryczną, trochę dalej "łapie" niż przy samej skórze, a więc jej nie podrażni.
A jeśli nie to nie golić się pod włos tylko z włosem, co prawda idealnej gładkości nie będzie, ale i krostek będzie mniej.
Trzecie wyjście to kupić w aptece jakąś maść, mi najlepiej pomaga Tormentiol, do kupienia bez recepty, łagodzi podrażnienia i dużo szybciej schodzi, można ją kupić bez recepty, pomaga i na pryszcze na twarzy
napisał/a: KokosowaNutka 2012-03-26 11:25
Po pierwsze swietne zdjecie

Po drugie tez takie krosty mam po goleniu.. Kupie chyba masc jakas.. A moze trzeba po prostu zaopatrzyc sie w jakis dobry plyn/zel/krem do golenia?
napisał/a: ~gość 2012-03-26 16:36
Monini napisal(a):A jeśli nie to nie golić się pod włos tylko z włosem,
ja nawet po tym tak mam, może po prostu niektóre włoski i tak się za blisko skóry ścinają, ja to olewam, ewentualnie smaruje jakąś dowolną maścią/kremem na podrażnienia, jakiś alantan czy coś :)
KokosowaNutka napisal(a):A moze trzeba po prostu zaopatrzyc sie w jakis dobry plyn/zel/krem do golenia?
mi nic to nie daje, chyba że są jakieś mega specjalne, których nie stosowałam :P
napisał/a: Monini 2012-03-27 01:15
vanilla napisal(a):Monini napisał/a:
A jeśli nie to nie golić się pod włos tylko z włosem,
ja nawet po tym tak mam, może po prostu niektóre włoski i tak się za blisko skóry ścinają, ja to olewam, ewentualnie smaruje jakąś dowolną maścią/kremem na podrażnienia, jakiś alantan czy coś

ja mam masakrę jak zaczynają odrastać, niezły ból, ale i na to mam sposób-golę bardzo częśto, dzięki temu się skóra przyzwyczaja i nie boli, no tylko odrastają szybciej i mocniejsze zapewne

vanilla napisal(a):KokosowaNutka napisał/a:
A moze trzeba po prostu zaopatrzyc sie w jakis dobry plyn/zel/krem do golenia?
mi nic to nie daje, chyba że są jakieś mega specjalne, których nie stosowałam

mi też nie
napisał/a: Acutus_com_pl 2012-05-28 10:20
potrzebujacy204 napisal(a):Przepraszam jeśli to znany temat ale każdy przypadek może być inny.
Po goleniu miejsca intymnego mam zaczerwienienia i dziwne krosty.
Chciałbym się dowiedzieć co to jest i w jaki sposób mogę się tego pozbyć oraz co robić by nie mieć tego po każdym goleniu
Jeśli nie widać tego dobrze na zdj to dodam że zaczerwienienia i krosty są w miejscu wyrostu włosa a nie obok.

Prosze o pomoc i Przepraszam jeśli tematy są podobne


Stosuj panki do golenia i balsamy po golenie, które uchronią Cię przed podrażnieniami. Teraz smaruj się kremami nawilżającymi i łagodzącymi a krostki szybko znikną. Twoja skóra jeszcze nie przyzwyczaiła się do golenia części intymnych.
napisał/a: beniamin1234 2012-11-14 11:10
Ja od dłuższego czasu używam [Mod: reklama usunięta]. Znalazłem na jakimś forum info, że łagodzi takie podrażnienia i usuwa zaczerwienienia, zwłaszcza w tak delikatnych miejscach. Spróbowałem i jestem mile zaskoczony, zadziałało od razu. Stosuję na każdą ogoloną część ciała. cena też dobra bo na allegro koło 10zł. Polecam wszystkim.
napisał/a: ~gość 2012-11-15 09:07
potrzebujacy204, zdjecie duzo obrazuje
co do tych zaczerwienien to sa od tego ze wlosy ci wrastaja, przed goleniem najlepiej zrobic peeling/ wyszorowac gabka a jak widzisz ze wlos jest wrosniety to trzeba go podwazyc- tak jak wyciska sie pryszcza
no a jak to nie pomoze to golenie we wrzatku jest pomyslem tzn najpierw sie umyc, wykapac i robic taki by skora zmiekla ;)
panigruszka
napisał/a: panigruszka 2013-01-09 12:37
Ja też po goleniu mam takie krostki i podrażnioną skórę, bez względu na to, czy golę z włosem, czy pod włos. Musze przerzucić sie na plastry lub wosk, ale przeraża mnie ten ból ;) Póki co, po każdym goleniu smaruję podrażnione miejsca sudocremem i wszystko ładnie się goi, a co najważniejsze nie swędzi.