Jak założyć własną firmę?

napisał/a: lummif 2014-11-28 15:46
To naprawdę nic wielkiego. Musimy się tylko odważyć. Znaczne trudniej jej firmę poprowadzić i nie wypaść z rynku. Klienci są bardzo wymagający. Mają ogromny wybór, z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę.
napisał/a: elwira771 2015-01-06 19:34
ja mam zamiar otworzyć biuro rachunkowe, ale pracować w domu. Powoli zaczynam kupować sprzęt biurowy i znalazłam fajne [mod:reklama usunięta] . Myśle, że zdadzą egzamin i się uda :)
poison-girl
napisał/a: poison-girl 2015-01-28 03:33
Ja już mam własną działalność, natomiast interesuje mnie jakieś konto firmowe, który ma w swojej ofercie prowadzenie konta walutowego i umożliwia otrzymywanie zagranicznych przelewów bez dodatkowych prowizji własnych czy banków pośredniczących.

Generalnie niby nic takiego, ale jak dotąd nigdy nie było tak, żeby na drugi, zagraniczny rachunek, doszła cała kwota dokonywanego przelewu. Zawsze o drodzę były pobierane jakieś opłaty, niby niewiele, ale jest to denerwujące. Zastanawiam się też, czy będąc we wspólnocie UE, nie ma jakiegoś wymogu, żeby dokonywanie przelewów zagranicznych było również zwolnione z opłat, bo np. w przypadku rozmów telfonicznych na terenie UE, są takie same opłaty (chodzi mi o rozmowy zagraniczne na terenie UE)..taka dygresja.

Wracając jednak do tematu, to tak jak wspominałam zależy mi, żeby na konto wpływała cała dokonywana kwota przelewu, niezależnie czy to ja mam dokonywać przelewu, czy też przelew ma przyjść na moje konto od zagranicznego kontrahenta. Rozglądałam się trochę i widziałem na stronie mbanku dwa rodzaje konta, pierwsze, z 20. darmowymi przelewami, drugie z 50. przelewami, z tym, że to drugie to podejrzewam, że dla zamożniejszych klientów, bo dodana do oferty jest indywidualna pomoc doradcy. Także biorę pod uwagę to pierwsze konto, a poza tym 20. darmowych przelewów w zupełności mi starczy. Chodzi mi generalnie o coś z tej oferty kont dla firm http://www.mbank.pl/firmy/konta-firmowe/ Jest tam powiedziane, że przelewy są darmowe, więc rozumie, że jeżeli będe wysyłał jakiś przelew, to dojdzie on w kwocie na jaką złożyłem dyspozycje, ale czy tak samo jest, jeśli chodzi o przeewy przychodzące? Czy uzależnione to już jest od rodzaju konta kontrahenta? Konto wydaje się być całkiem ciekawe, bo dodatkowo oferuje:
 0 zł, za pierwszą kartę debetową, 0 zł za za przelewy do ZUS i US oraz 0 zł za wypłaty z bankomatów BZWBK, Euronet, Plaanet Cash no i mbank. niemniej najbardziej mi zależy na
napisał/a: ingusia11 2015-01-30 11:01
teraz jest bardzo łatwe wystraczy iść tylko Urzędu Miasta i Gminy oni resztę załatwiają.
napisał/a: gaba41 2015-01-31 13:40
najprościej chyba skorzystać z gotowca w postaci wejścia we franczyzę. JA mam taki plan właśnie,franczyza Ecomyjni dokładniej maszyny parowe. Dają maszyny parowe, wsparcie, nawet pomagają uzyskac dotację z UP czy unii. Tu znalazłam informacje na te temat [mod:reklama usunięta]
bridgitte
napisał/a: bridgitte 2015-02-04 21:25
Szczegóły i wszystkie czynności formalne to pewnie już wiesz. Jednak nie wiem czy wiesz, że pomysł i chęć robienia tego są w zasadzie najważniejsze. Fundusze i towar itd owszem ale musisz się także znać na tym co robisz
napisał/a: czuczu32 2015-02-28 21:38
najprościej to chyba wejsc we franczyze? czytałam kiedyś o maszynach parowych [mod:reklama usunięta] zastanawiałam się nad tym tematem ale mąz póki co wyjeżdza za granice więc darowałam sobie. No ale warunki niezłe, dużo pomagają, daja maszyny parowe na start, pomagają zdobyć dotacje.
napisał/a: paula999 2015-03-10 11:20
Teraz jets to prostsze niż kiedyś. Ponoć wystarczy udać się do Urzędu Miasta i Gminy.
napisał/a: gefosz 2015-03-17 17:56
Kiedyś naprawdę dużo myślałam o założeniu własnej firmy. Kilka miesięcy temu całkowicie zrezygnowałam z tego pomysłu. Uświadomiłam sobie, że tylko praca na etacie da mi pełne poczucie bezpieczeństwa..
napisał/a: oskarr85 2015-09-02 11:01
Przed założeniem firmy najlepiej sporządzić dokładny biznesplan - dzięki temu dowiecie się, czy wasz biznes ma szanse na sukces i znacznie zwiększycie szanse powodzenia. Przed założeniem firmy dowiedzcie się też, czy macie jakieś szanse na dofinansowanie, np. z Urzędu Pracy lub UE.
napisał/a: koska 2015-11-03 23:48
Ech, też biję się z myślami dotyczącymi własnej firmy. W mojej pracy dzieje się ostatnio nienajlepiej (z tego względu zajrzałam też na forum, żeby po prostu zabić myśli), martwię się. Ale nie jestem też już najmłodsza, od dawna nie mam 20 lat. Z kolejnej strony, właśnie teraz jest ostatni moment na taki krok. Doradźcie coś ;)
napisał/a: foldare 2016-12-10 17:41
Najpierw raczej popracuj na etacie albo na umowę o dzieło lub zlecenie, bo porywanie się na własną działalność, zwłaszcza poprzez założenie spółki, to już przysłowiowa wyższa szkoła jazdy. Pozdrawiam.