Likwidacja obencego konta i otwarcie nowego. Gdzie?

poison-girl
napisał/a: poison-girl 2014-10-24 10:37
Witam,
chciałam poprosić o opinie w następującej sprawie: zamierzam zlikwidować konto w moim obecnym banku i otworzyć nowe. Upatrzyłam sobie dwa konta: konto mobilne w mbanku i dobre konto w millenium. Zależy mi na tym, żeby konto było w miarę możliwości bezpłatne lub ew. prowadzone za niewielką, symboliczną opłatą. Które z tych kont polecacie? Czy bank Millenium też zajmie się za mnie wszystkimi formalnościami związanymi z przeniesieniem konta (bo mbank z tego co się dowiedziałam tak robi)? Zależy mi na darmowych wypłatach z bankomatów, miesięczne wpływy to ok. 1300, sporadycznie płacę kartą więc fajnie by było gdyby opłata za nią nie była pobierana przy niezbyt wygórowanych kwotach płatności. Ciekawa jestem też czy te konta mają jakieś ukryte płatności? Na co zwrócić uwagę przy ew. zakładaniu konta w którymś z tych banków? Na http://www.mbank.pl/indywidualny/konta/konto-osobiste/ekonto-mobilne/ widziałem ofertę mbanku konta osobistego a jednocześnie oszczędnościowego z oprocentowaniem 4%. czy każdy może takie konto otworzyć, czy trzeba mieć określoną ilośc pieniędzy na koncie przy jego uruchamianiu?
Może ktoś wyrazić swoją opinię?
Z góry dziękuję i pozdrawiam
napisał/a: Lucyna33 2014-10-31 18:59
Całkowicie darmowe konto założysz w Bank Smart. Karta jest również bezpłatna i nie ma limitów wykonywania płatności kartą ani wpływów na konto. Darmowe są też wypłaty ze wszystkich bankomatów. Natomiast konto oszczędnościowe smart procent jest również oprocentowane na 4% i jest to obecnie najwyższe w kraju.
napisał/a: konaro167 2014-11-08 12:48
Słyszzałem, że konto internetowe w AliorSync jest całkowicie darmowe, również za korzystanie z karty nie ma opłaty.
napisał/a: Lucyna33 2014-11-08 18:35
Alior kiedy zaczynał w Polsce miał postawić bankowość na głowie (w opinii komenttorów) i inne banki puścić z torbami. Tak się na szczęście nie stało. ''Wyższą kulturę bankowości'' jak dla mnie prezentuje Bank Smart, ale jest to moje osobisty pogląd.
napisał/a: twojtyp1 2014-11-17 15:08
Ja założyłam w mbanku i jestem zadowolona z usług banku. Konto jest darmowe
napisał/a: livi1 2014-11-25 15:25
Ja juz od jakiegoś czasu korzystam z wbk i jestem zadowolona, szybko sie wszystko ksieguje, mila obsluga w placowkach.
napisał/a: kurczak23 2015-03-03 13:56
Czy ktoś miał konto w ING bank? Chciałbym poznać opinie, czy to dobry bank i czy jest dostępna bankowość online, bo często korzystam z mojego konta za pomocą internetu.
napisał/a: paula999 2015-03-10 11:18
Ja polecam mbank lub bzwbk.
napisał/a: zamekzp 2015-04-03 12:59
Ja polecam stronę [reklama usunięta] na której można zapoznać się z aktualnymi promocjami z darmowymi kontami bankowymi
napisał/a: Mateusz27b 2015-04-03 18:12
Zdecydowanie polecam ci konto w mbanku. Sam posiadam i jestem bardzo zadowolony. Właściwie wszystko mogę załatwić w domu lub przez aplikację mobilną w telefonie. Obsługa w oddziale również jest bardzo miła i pomocna.
napisał/a: samaja 2015-04-07 20:43
Mam podobny problem.
Założyłam już z pół roku temu konto w mbanku i jestem zadowolona.
Ale trudno mi zlikwidowac w bzwbk, bo korzystam już tam od ponad 20 lat, mam tam zapisanych mnóstwo rachunków, cała historia.
Ale wkurzona jestem na ich opłaty, prawie 20zł, normalnie złodziejskie konto.
10 zł za samo prowadzenie, 5 zł za korzystanie z karty, za dodatkowe sms kody i jeszcze było za wyciągi, ale zrezygnowałam.
A w mbank - 0zł opłat
napisał/a: szyszyn 2015-05-14 19:46
Mbank jest najlepszy. Bzwbk też jest okej. Nie polecam za to Alior. Wszystko na właśnym przykładzie i doświadczeniu.