PRACA ZA GRANICA

napisał/a: H2O 2009-08-14 10:44
Okropne http://www.tvn24.pl/0,1614612,0,1,holenderski-pracodawca-chcial-podpalic-polki,wiadomosc.html
napisał/a: Butterfly1 2009-08-14 21:09
H2O, o jejku
napisał/a: Zazi 2009-08-20 21:33
BarwnyMotyl, tez kiedys myslalam, ze kto jak to ale ja bede twardo siedziec w kraju, chocby nie wiem co sie dzialo, niestety zycie napisalo inny scenariusz...ale nie zaluje!
napisał/a: etronic 2009-08-21 23:22
My wyjechalismy razem. Teoretycznie mialem zalatwiona prace ale bez mieszkania. Praca okazala sie u Polaka za marne grosze jakie nawet na zycie nie wystarczaly(oszczednosci poszly szybko). Ale nawet nie zaluje bo tam nauczylem sie poslugiwac jezykiem, a co najwazniejszeto "osluchalem sie" z roznymi dialektami angielszczyzny. Nigdy sie tego jezyka nie uczylem w szkole a jakos zalapalem.

Teraz pracuje w duzej firmie i siedze na Heathrow jako pogotowie techniczne dla maszyn x-ray. Wysylaja mnie na szkolenia do USA i Holandii. Nie moge narzekac.

Praca znalazla mnie sama bo kiedys zamiescilem swoje CV na portalu ogoszeniowym monster. Ktos mnie tam znalazl przeszedlem kwalifikacje dwuetapowe i okres probny i pracuje.

Mysle ze jestem szczesciarzem ze na obczyznie znalalem prace ktora mnie zadowala. Trosze sie teraz pokomplikowalo ze wzgledu na kryzys ale w naszej branzy naprawde ciezko wypasc z biznesu. Zarabiam na tyle ze Moje Kochanie nie musi pracowac. Nie przelewa sie ale tez nie musimy liczyc od wyplaty do wyplaty.

Generalnie to zachecam do wyjazdow bo na zachodzie sa o wiele wieksze mozliwosci rozwoju niz w PL. i podoba mi sie to ze glownie patrza na doswiadczenie a nie papierki. Wszystko wychodzi w "praniu" :).

Moja opinia dotyczy sektora inzynieryjno-technicznego. O innych sie nie wypowiem bo nigdy nie musialem pracowac na budowie ani w restauracji.
napisał/a: Ania11 2009-09-03 12:35
a gdzie poszukac pracy za granica zeby byc pewnym wyjazdu??
napisał/a: sffonecko 2009-12-24 23:22
Hej :) chcę wyjechać w wakacje za granicę do jakiejś pracy ale nie mam tak nikogo znajomego i nie chce jechać w ciemno. Szukałam ogłoszeń w internecie ale nic konkretnego nie ma. Gdzie mogę znaleźć jakieś konkretne oferty i uczciwe? może wy gdzieś wyjeżdżacie w wakacje i macie jakieś wolne miejsca? jestem studentka i muszę zarobić na studia na kolejny rok studiów :) pomóżcie :)
napisał/a: tymka1 2009-12-25 13:36
w posrednictwach pracy tymczasowej sa oferty zagraniczne tez :) u mnie na uczelni czasem sa ogloszenia tez... a moze znajomy znajomego jest/byl w Anglii?
napisał/a: sffonecko 2010-03-18 20:49
mam pytanie :) czy ktoś z Was może jedzie w te wakacje do pracy na farmę w Anglii?:) chciałabym się wybrać ale nie znam żadnej pewnej farmy tam a nie chce jechać w ciemno :) może ktoś już kiedyś pracował tam i może mi polecić coś ?:)
napisał/a: ~gość 2011-01-28 16:44
sffonecko, zaglądasz tu jeszcze? bylas? wyjezdzałas?
napisał/a: ~gość 2011-02-22 14:02
nie przesadzajmy tak znowu, ja byłam w Hiszpanii z facetem z wrocławskiej agencji eurokontakt i nikt nas nie oszukał, nikt nawet nie został przez nas negatywnie zapamiętany i praca przy sortowaniu owoców dobra i dla kobiet i dla płci męskiej
napisał/a: Duet 2012-11-08 11:35
Praca za granicą nie zawsze jest bajką :) trzeba dobrze trafić
napisał/a: majeczka358 2013-06-08 21:31
Dokładnie nie przesadzajmy i nie popadajmy ze skrajnosci w skrajnosc, oszuści są wszędzie, trzeba tylko uważać i nie dać się oszukać.

Są pewne rzeczy, ktore od razu powinny wzbudzic nas nieufnosc i ostroznosc, ale i tez nie traktujmy wszystkich jak oszustow.